Jakie lampy wybrać do ogrodu?

Jakie lampy wybrać do ogrodu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Instalacja oświetlenia zewnętrznego może wiązać się z wieloma wyzwaniami. Oprócz kosztu oświetlenia, zwykle do wykonania instalacji konieczne jest zatrudnienie licencjonowanego elektryka. Ponadto trzeba stworzyć odpowiednią aranżację.

Solarne akcenty

Światła akcentujące dodają przyjemnego blasku Twojemu ogrodowi. Ich stosunkowo niski poziom oświetlenia ma na celu wyszczególnienie określonego miejsca, a nie oświetlanie obiektu czy oświetlanie ścieżki. Ze względu na niską wydajność świetlną lampy ogrodowe akcentujące mają zwykle dłuższy czas pracy niż inne rodzaje lamp solarnych. Wysokiej jakości światło akcentujące działa przez wiele nocy na jednym ładowaniu.

Światła akcentujące zazwyczaj wykorzystują wydajne multikrystaliczne ogniwa słoneczne, które umożliwiają ładowanie nawet w pochmurne dni lub w miejscach częściowo zacienionych. Wiele świateł akcentujących wykorzystuje bursztynowe diody LED, aby stworzyć jeszcze bardziej delikatną atmosferę niż standardowe białe diody LED. Niektóre z nich również „migoczą”, symulując światło świec. Bursztynowe diody LED zużywają mniej energii elektrycznej niż ich białe odpowiedniki, co pozwala na jeszcze dłuższy czas pracy.

Światła akcentujące mogą być używane do oznaczania “zagrożeń krajobrazowych”, takich jak duża skała, o którą można się potknąć w nocy, lub jako elementy ogrodowe. W porównaniu z innymi kategoriami lamp, światła akcentujące mają najniższą moc świetlną i są najbardziej przystępne cenowo.

Podświetlenie ścieżek

Jak sama nazwa wskazuje, oświetlenie ścieżek ma oświetlać ścieżki, chodniki, obwody podjazdów lub inne małe obszary wokół domu i w całym krajobrazie. Często używa się ich, aby poprowadzić drogę po schodach lub w ciemnych miejscach. Światła te zazwyczaj są dostarczane z kołkami lub hakami do zawieszania, aby zapewnić użytkownikowi szeroki wybór opcji umiejscowienia. Większość z nich jest zaprojektowana tak, aby skupiać swoje światło w dół.

Światła te mogą również mieć wyłączniki, funkcję, która pozwala właścicielowi domu przechować ładunek elektryczny na stosowne wydarzenie i zapewnić jak najdłuższy czas działania. Niektóre modele mogą oferować opcje, takie jak energooszczędne, kolorowe soczewki lub czasomierze. Oświetlenie ścieżek słonecznych to wybór ze średniej półki pod względem ceny i strumienia świetlnego.

lampy
Photo by Leonardo Valente from Pixabay.com

Reflektory zadaniowe 

Reflektory zadaniowe i reflektory punktowe to najjaśniejsza klasa lamp ogrodowych i zwykle niosą ze sobą najwyższą cenę. Przeznaczone są do rzucania jasnego strumienia światła na rośliny, ozdoby lub wejścia. Wysokiej jakości światło z dobrymi diodami LED może wytworzyć imponującą ilość światła.

Większość lamp zadaniowych i reflektorów punktowych jest zaprojektowana tak, aby można je było montować na wiele sposobów i regulować, aby świeciły w dowolnym kierunku. Często w różnych modelach panel słoneczny można zamontować oddzielnie od światła, co pozwala umieścić go w miejscu, w którym będzie padać słońce, a światło tam, gdzie jest potrzebne.

Solarne lampy zadaniowe i reflektory punktowe są na ogół najtrwalszą klasą lamp słonecznych. Podczas gdy prawie wszystkie lampy słoneczne są odporne na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, słoneczne lampy zadaniowe i reflektory są często bardziej wytrzymałe.

Lampy solarne wykorzystujące diody LED mają inną mało znaną zaletę, która sprawia, że ​​szczególnie dobrze nadają się do użytku w ogrodzie. Wraz ze spadkiem temperatury diody LED generują jeszcze jaśniejsze światło dzięki swojej konstrukcji półprzewodnikowej. Pod tym względem lampy słoneczne przewyższają niskonapięciowe lampy zewnętrzne i kompaktowe lampy fluorescencyjne, które działają mniej wydajnie w bardzo zimnych warunkach. Diody LED mają również żywotność przekraczającą 100 000 godzin w porównaniu do 2000 do 3000 godzin dla przeciętnej żarówki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie kwiaty zasadzić jesienią, aby cieszyły na wiosnę?
Jakie kwiaty zasadzić jesienią, aby cieszyły na wiosnę?
Chcesz mieć pięknie kwitnący ogród na wiosnę? Przeczytaj o kwiatach sadzonych jesienią, które kwitną na wiosnę.
Jak przygotować trawnik do zimy?
Jak przygotować trawnik do zimy?
Chcesz, aby Twój trawnik szybko zazielenił się na wiosnę? Wykonaj te prace w czasie jesieni, aby odpowiednio przygotować swój trawnik na okres zimy.
Wybieramy hamak ogrodowy. Na co zwrócić uwagę?
Wybieramy hamak ogrodowy. Na co zwrócić uwagę?
Hamak ogrodowy może być idealnym miejscem na relaks po ciężkim dniu pracy. Zobacz, jak wybrać odpowiedni hamak.
Ostatnie wpisy