Zabawa, bezpieczeństwo, niezawodność – wymarzony plac zabaw

Zabawa, bezpieczeństwo, niezawodność – wymarzony plac zabaw
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Plac zabaw stanowi niesamowite miejsce dla dzieci. Najmłodsi zawierają tam swoje pierwsze znajomości, rozwijają swoją fizyczność, a także oddają się wirowi zabawy. Priorytetem jest, żeby te miejsca były atrakcyjne pod kątem wyposażenia dla najmłodszych, ale przede wszystkim, jak najbardziej bezpieczne. Jak bardzo istotne są place zabaw dla dzieci? Jakie funkcje spełniają? Dlaczego warto jest stawiać na ich jakość? 

Funkcjonalność placu zabaw

Plac zabaw nie jest wyłącznie miejscem, w którym „szaleje gromada dzieci”. Po chwili namysłu, łatwo jest zdać sobie sprawę z ich użyteczności. Wystarczy pomyśleć, jak wiele funkcji mogą one spełniać:

  • Rozrywka – Najbardziej oczywista funkcja z perspektywy najmłodszych, przynosząca im radość.
  • Rozwój społeczny – Dzieci, bawiąc się ze sobą, nabywają umiejętności społecznych. Natrafiają na pierwsze konflikty, które uczą się samodzielnie rozwiązywać za pomocą komunikacji. Oprócz tego, poznają takie wartości, jak przyjaźń, zaufanie czy istota współpracy.
  • Rozwój fizyczny – Place zabaw zawierają w sobie naprawdę wiele konstrukcji, do których przejścia wymagana jest tężyzna fizyczna. Często można spotkać się z różnego rodzaju drabinkami, na których dziecko może wzmacniać swoje ciało i pracować nad koordynacją. Najczęściej pojawiają się także konstrukcje, do których przejścia potrzebna jest równowaga. Oprócz tego, jest cała masa zabawek, przy których napracować musi się błędnik lub mięśnie głębokie, odpowiedzialne, m.in. za odpowiednią postawę ciała. Nie wspominając już o zewnętrznych siłowniach, które także spełniają powyższe funkcje.
  • Edukacja – Najskuteczniejszą, a jednocześnie najbardziej przyjemną formą edukacji, jest nauka przez zabawę. Z tego powodu, na placach zabaw niejednokrotnie uświadczysz elementy, które odpowiadają właśnie tej funkcji. Labirynty, różnego rodzaju zagadki matematyczne czy gry logiczne. To wszystko odpowiada za rozwój bawiących się tam dzieci.
  • Miejsce dla dorosłych – W jaki sposób plac zabaw dla dzieci może spełniać jakąś funkcję z punktu widzenia osób dorosłych? Wystarczy zastanowić się, jak wiele dorosłych opiekunów znajduje się na placu zabaw. Jest to doskonałe miejsce do poznawania ludzi oraz spotykania się ze znajomymi w rodzinnej atmosferze, w której odbywa się wiele interesujących rozmów. Oczywiście, jeszcze jedną ważną funkcją dla opiekunów, będzie możliwość rozładowania energii ich pociechy, w związku z czym, będą mogli cieszyć się upojną chwilą spokoju w domu.

Jak dokonać wyboru?

Już wiadomo, w jaki sposób place zabaw wpływają na dzieci i ich opiekunów, jednak czym kierować się przy odpowiedzialnym wyborze placu? Bezpieczeństwo – to właśnie ono jest priorytetem, jeżeli chodzi o miejsce, w którym dzieci różnego wieku oddają się zabawie. Pamiętne czasy, w których place zabaw wyglądały, jak żywcem wzięte ze złomowiska, na szczęście już minęły. Teraz przyszła pora na solidne, bezpieczne, trwałe, ale także atrakcyjne konstrukcje, wykonane przez doświadczonych producentów. Kierując się powyższymi cechami, warto jest także poznać tajniki niezawodnych i najnowocześniejszych placów zabaw, a także zapoznać się z szeroką gamą konstrukcji oraz realizacji placów zabaw dla dzieci, dostępnych na stronie niezawodnego producenta: https://www.avisplacezabaw.pl/.

Fot.: Dave Sherrill/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wypadki w ogrodzie są bardzo częste. Jak zaprojektować ogród, by im zapobiegać?
Wypadki w ogrodzie są bardzo częste. Jak zaprojektować ogród, by im zapobiegać?
Aby uniknąć niepożądanych zdarzeń, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami podczas projektowania ogrodu.
Jak pozbyć się kretów z ogrodu?
Jak pozbyć się kretów z ogrodu?
Krety to nieproszeni goście, którzy potrafią dość mocno zniszczyć ogród i zasadzone w nim rośliny. Dowiedz się więc, jak się ich skutecznie pozbyć.
Jak robić zakupy na L4?
Jak robić zakupy na L4?
Co zrobić, jeśli dosięgnie nas choroba i nie będziemy mogli wybrać się do sklepu? Osoby, które mieszkają same, nie mogą poprosić o zrobienie zakupów bliskich czy współlokatorów. Co wtedy? Wyjściem z tej sytuacji jest skorzystanie z zakupów online.
Ostatnie wpisy