Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w wielkiej płycie?

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania w wielkiej płycie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W blokach z wielkiej płyty mieszka niemal 10 milionów Polaków. Choć mieszkania, które powstały pod koniec PRL, nie zawsze zbierają jedynie pochlebne opinie, to trudno się nie zgodzić, że taka liczba mieszkańców robi wrażenie. Lokale znajdujące się w wielopiętrowych blokach są narażone na różnego typu nieprzewidziane zdarzenia. Jak się chronić przed ich konsekwencjami? Najlepiej ubezpieczyć się na dobrych warunkach.

Mieszkanie w wielkiej płycie – jakie zagrożenia go dotyczą?

Bloki z wielkiej płyty powstawały w latach 70 i 80 ubiegłego wieku, a więc w okresie niedoborów, które dotyczyły także branży budowlanej. Mieszkania trzeba było budować szybko i tanio. A to zwykle nie przekładało się na ich wysoką jakość. Wyśrubowane tempo budowy i braki w materiałach budowlanych sprawiały, że przymykano oko na wiele niedociągnięć. 

Jednym z nich mogą być awarie instalacji, które występują do dzisiaj. Mogą one dotyczyć zarówno sieci wodno-kanalizacyjnej, jak i systemu elektrycznego. Warto zatem chronić swoje mieszkanie przed ich skutkami. Jak to zrobić? 

Najlepiej wykupić polisę ubezpieczeniową odpowiednio dopasowaną do specyfiki lokalu. Jednak przepięcia czy zalania to nie jedyne zagrożenia, jakie dotyczą bloków z wielkie płyty. Jaki ryzyka powinno obejmować ubezpieczenie takiego mieszkania?

Warto włączyć do polisy następujące ryzyka:

  • pożar,
  • powódź,
  • wybuch,
  • dewastacja mienia,
  • kradzież z włamaniem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztują poszczególne polisy, najszybciej i najwygodniej zrobisz to na stronie: https://rankomat.pl/ubezpieczenie-mieszkania-i-domu/kalkulator. Znajdziesz tam porównywarkę ofert kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych. Możesz wybrać rodzaj ochrony, która ma objąć Twój lokal i przeglądać propozycje różnych firm. Dzięki temu od razu dowiesz się, ile będziesz musiał zapłacić za konkretną polisę.

Od czego warto ubezpieczyć mieszkanie w wielkiej płycie?

Wspomniane wyżej zagrożenia są związane z sytuacjami, które mogą wpłynąć na Twoje mieszkanie „od zewnątrz”. Mowa między innymi o sąsiedzie, który zaleje Twój lokal czy o włamaniach, które często zdarzają się właśnie w blokach. 

Jeśli jednak planujesz wykupienie polisy, warto także chronić swoje interesy i zabezpieczyć się przed koniecznością zapłaty rekompensaty, jeśli to w Twojej łazience pęknie rura lub z Twojego balkonu spadnie doniczka, która uszkodzi samochód sąsiada. Jak to zrobić?

Najlepiej wykupić polisę OC w życiu prywatnym. Dlaczego warto to zrobić, szczególnie mieszkając w bloku z wielkiej płyty, przeczytasz tutaj: https://rankomat.pl/nieruchomosci/bloki-z-wielkiej-plyty. Takie ubezpieczenia nie są drogie (dokładną cenę sprawdzisz na stronie porównywarki), a mogą Cię uchronić przed poważnymi stratami finansowymi. Poznaj główne zalety tego typu polisy:

  • działa wszechstronnie,
  • chroni przed sporymi wydatkami,
  • nie jest droga.

Warto wziąć pod uwagę, że cena polisy jest nawet kilkadziesiąt razy niższa niż koszt rekompensaty za zniszczone mienie (na przykład remont łazienki sąsiada), dlatego nie warto decydować się na pozorne oszczędności. 

Zdjęcie główne: Joergelman/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wszystko, co musisz wiedzieć o oświetleniu szynowym do domu
Wszystko, co musisz wiedzieć o oświetleniu szynowym do domu
Oświetlenie domu to jeden z najważniejszych elementów, o który należy zadbać już na etapie projektowania wnętrza. Ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale także nienaganna prezencja — te cechy łączy w sobie nowoczesne oświetlenie szynowe. 
Wypadki w ogrodzie są bardzo częste. Jak zaprojektować ogród, by im zapobiegać?
Wypadki w ogrodzie są bardzo częste. Jak zaprojektować ogród, by im zapobiegać?
Aby uniknąć niepożądanych zdarzeń, warto zastanowić się nad kilkoma aspektami podczas projektowania ogrodu.
Kiedy zacząć sadzić rośliny balkonowe?
Kiedy zacząć sadzić rośliny balkonowe?
Kwiaty mogą zdobić balkon przez większą część roku. Aby jednak tak się stało, trzeba dobrze zaplanować terminy sadzenia roślin. Sprawdź nasze kalendarium prac i zainspiruj się przed nowym sezonem.
Ostatnie wpisy