Reklama

Jak naturalnie nawozić rośliny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rośliny doniczkowe, jak i te rosnące w ogrodzie trzeba nawozić. Dlaczego jest to tak ważne? Jakich preparatów używać? Co trzeba pamiętać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej. Sprawdź i wykorzystaj nasze wskazówki!

Dlaczego nawożenie roślin jest tak ważne – najważniejsze korzyści

Zdrowe i piękne rośliny – czy to doniczkowe, czy ogrodowe – to marzenie wielu z nas. Poza zapewnieniem odpowiedniego podłoża, stanowiska, oraz przesadzania i regularnego podlewania niezwykle ważne jest nawożenie roślin. Efektem tego zabiegu jest dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym szybciej one rosną, są atrakcyjniejsze, okazalsze, mocniejsze oraz intensywnie wybarwione. To jeszcze nie wszystko. Dobrze odżywiona roślina jest też zdecydowanie wytrzymalsza i bardziej odporna na ewentualne choroby czy atakujące szkodniki.

Naturalne nawozy dla roślin – zdrowsza dla środowiska alternatywa

Wiesz już, jak istotne jest nawożenie roślin, to teraz czas na krótkie wyjaśnienie, jakich preparatów do tego użyć. Mogłoby się wydawać, że najlepiej sprawdzają się chemiczne środki. Otóż niekoniecznie. 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków, jakie za sobą niosą. Na szczęście masz do wyboru szereg naturalnych nawozów, które z powodzeniem użyjesz nie tylko w uprawie roślin ozdobnych, ale również tych przeznaczonych do konsumpcji, jak choćby truskawka albo borówka. Znajdziesz je tutaj: https://www.target.com.pl/produkty/naturalne/nawozy/. Dostarczają one mnóstwa mikro- i makroelementów niezbędnych do zdrowego rozwoju i obfitego plonowania.

Naturalne nawozy możesz stosować przez cały okres wegetacyjny. Nie da się ich przedawkować. Występują one w postaci granulatu lub płynnego koncentratu. Pierwszy równomiernie rozsypujesz wokół rośliny, lekko przegrabiasz, tak by połączył się z górną warstwą gleby, a na koniec całość obficie podlewasz wodą. Natomiast płynny nawóz musisz najpierw rozcieńczyć zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu (zazwyczaj 10 ml koncentratu na 1 l wody). Wówczas przygotowanym roztworem podlewasz obficie roślinę i gotowe. 

Pamiętaj, by zawsze stosować się do instrukcji i wskazówek, ale też by wziąć pod uwagę wielkość swojej rośliny oraz jej wymagania i warunki pogodowe, jeśli rośnie ona na zewnątrz. Wiele produktów oraz wskazówek i porad znajdziesz na stronie target,com.pl. Zajrzyj tam i skorzystaj z wiedzy ekspertów, którą masz dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Podsumowując, zdecydowanie warto wybierać zdrowsze alternatywy, szczególnie jeśli ich działanie jest skuteczne. Naturalne nawozy to samo dobro i dla roślin, i dla ludzi, jeśli weźmiemy pod uwagę owoce czy warzywa. Gwarantują one wówczas spożywanie ekologicznych produktów. Powodzenia!

Fot.: PhotoMIX Company/pexels.com

Polecane artykuły
Reklama

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mieszkania?

Szukasz swojego pierwszego mieszkania? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości!
Czytaj więcej
Reklama

Specjaliści od projektowania ogrodów - ile kosztują ich usługi?

Zakładając ogród, chcemy, aby był on piękny, różnorodny i gwarantował miłe spędzenie czasu. Osiągnięcie tego efektu wymaga wielu prac, na czele z wykonaniem dobrego projektu.
Czytaj więcej
Reklama

Kuchnia w stylu nowojorskim

Dowiedz się, jak zaaranżować piękną kuchnię w nowojorskim stylu!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *