Jak naturalnie nawozić rośliny?

Jak naturalnie nawozić rośliny?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rośliny doniczkowe, jak i te rosnące w ogrodzie trzeba nawozić. Dlaczego jest to tak ważne? Jakich preparatów używać? Co trzeba pamiętać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziesz poniżej. Sprawdź i wykorzystaj nasze wskazówki!

Dlaczego nawożenie roślin jest tak ważne – najważniejsze korzyści

Zdrowe i piękne rośliny – czy to doniczkowe, czy ogrodowe – to marzenie wielu z nas. Poza zapewnieniem odpowiedniego podłoża, stanowiska, oraz przesadzania i regularnego podlewania niezwykle ważne jest nawożenie roślin. Efektem tego zabiegu jest dostarczenie roślinom niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym szybciej one rosną, są atrakcyjniejsze, okazalsze, mocniejsze oraz intensywnie wybarwione. To jeszcze nie wszystko. Dobrze odżywiona roślina jest też zdecydowanie wytrzymalsza i bardziej odporna na ewentualne choroby czy atakujące szkodniki.

Naturalne nawozy dla roślin – zdrowsza dla środowiska alternatywa

Wiesz już, jak istotne jest nawożenie roślin, to teraz czas na krótkie wyjaśnienie, jakich preparatów do tego użyć. Mogłoby się wydawać, że najlepiej sprawdzają się chemiczne środki. Otóż niekoniecznie. 

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z negatywnych skutków, jakie za sobą niosą. Na szczęście masz do wyboru szereg naturalnych nawozów, które z powodzeniem użyjesz nie tylko w uprawie roślin ozdobnych, ale również tych przeznaczonych do konsumpcji, jak choćby truskawka albo borówka. Znajdziesz je tutaj: https://www.target.com.pl/produkty/naturalne/nawozy/. Dostarczają one mnóstwa mikro- i makroelementów niezbędnych do zdrowego rozwoju i obfitego plonowania.

Naturalne nawozy możesz stosować przez cały okres wegetacyjny. Nie da się ich przedawkować. Występują one w postaci granulatu lub płynnego koncentratu. Pierwszy równomiernie rozsypujesz wokół rośliny, lekko przegrabiasz, tak by połączył się z górną warstwą gleby, a na koniec całość obficie podlewasz wodą. Natomiast płynny nawóz musisz najpierw rozcieńczyć zgodnie z zaleceniami producenta na opakowaniu (zazwyczaj 10 ml koncentratu na 1 l wody). Wówczas przygotowanym roztworem podlewasz obficie roślinę i gotowe. 

Pamiętaj, by zawsze stosować się do instrukcji i wskazówek, ale też by wziąć pod uwagę wielkość swojej rośliny oraz jej wymagania i warunki pogodowe, jeśli rośnie ona na zewnątrz. Wiele produktów oraz wskazówek i porad znajdziesz na stronie target,com.pl. Zajrzyj tam i skorzystaj z wiedzy ekspertów, którą masz dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Podsumowując, zdecydowanie warto wybierać zdrowsze alternatywy, szczególnie jeśli ich działanie jest skuteczne. Naturalne nawozy to samo dobro i dla roślin, i dla ludzi, jeśli weźmiemy pod uwagę owoce czy warzywa. Gwarantują one wówczas spożywanie ekologicznych produktów. Powodzenia!

Fot.: PhotoMIX Company/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie ekosystemu w domowym ogrodzie: poradnik dla miłośników natury
Tworzenie ekosystemu w domowym ogrodzie: poradnik dla miłośników natury
Dowiedz się, jak stworzyć własny ekosystem w domowym ogrodzie. Z naszym praktycznym poradnikiem każdy miłośnik natury zakocha się w swoim zielonym kąciku.
Kuchnia w stylu nowojorskim
Kuchnia w stylu nowojorskim
Dowiedz się, jak zaaranżować piękną kuchnię w nowojorskim stylu!
Szyby okienne – jak sprawdzić i ocenić właściwości szkła okiennego?
Szyby okienne – jak sprawdzić i ocenić właściwości szkła okiennego?
Rolą okien w budynku jest nie tylko wpuszczanie światła słonecznego do wnętrza pomieszczeń, ale także ochrona przed utratą ciepła oraz izolacja od dźwięków i warunków atmosferycznych znajdujących się na zewnątrz. Właściwości szkła okiennego można zweryfikować za pomocą prostych testów, które każdy może przeprowadzić w warunkach domowych. Sprawdź, jak ocenić jakość szyb w oknach!
Ostatnie wpisy