Porządki w ogrodzie – kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać

Porządki w ogrodzie – kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jeśli chcesz, by Twój ogród był naprawdę piękny i efektowny, powinieneś otoczyć go opieką. Podstawową rzeczą, bez której nie ma mowy o efektownej przestrzeni, jest jej… uporządkowanie. Jak sobie w tym pomóc? Mieć w przydomowym schowku przybory i narzędzia, które sprawią, że Twój ogród rozkwitnie. 

Jak zrobić porządek w ogrodzie?

Ogarnięcie przestrzeni warto rozpocząć od sprawdzenia okolicy i wyeliminowania wszystkiego, co wygląda na zeschnięte lub przemarznięte. Jeśli na trawniku lub rabatach pojawiły się liście, konieczne jest ich jak najszybsze usunięcie. W przypadku niewielkiej ilości wystarczy zebrać je na kupki i przerzucić na taczki, którymi zostaną wywiezione w odpowiednie miejsce. Aby jednak przyspieszyć ich usuwanie, świetnym pomysłem jest inwestycja w narzędzia typu odkurzacze do liści, które w zależności od modelu mogą być od razu wyposażone w funkcję rozdrabniania, dzięki czemu skutecznie redukują ilość odpadków.

Podstawą wielu ogrodów są trawniki, które, by efektownie wyglądać, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Z jednej strony należy je regularnie nawadniać, do czego nadają się węże ze zraszaczami, z drugiej zaś systematycznie kosić, co pozwala je zagęścić. Do uporządkowania trawnika można wybrać kosiarkę akumulatorową lub w przypadku większych przestrzeni – spalinową. Wybór leży pomiędzy modelami ręcznymi, które pozwalają precyzyjnie dotrzeć w każde miejsce, ale także te na kołach, które dzięki stosowanym napędom są zdecydowanie mniej obciążające dla koszącego.

Porządki powinny objąć też podcięcie roślin i drzewek, więc pod ręką dobrze mieć sekatory lub nożyce. Skracając nadmiar gałązek i eliminując suche, zbędne partie, można bowiem dać miejsce do wzrostu nowym pędom. Działanie to jest o tyle ważne, że pomoże zwiększyć szansę, że gatunki wieloroczne ładnie zakwitną, rozwiną się, a niektóre nawet obficie zaowocują.

Te rzeczy pomogą Ci zachować porządek i dobrą organizację na dłużej

Porządki w ogrodzie często wymagają pozbycia się suchych gałązek i zeschłych liści, dlatego wśród naszych artykułów powinny się znaleźć kosze ogrodowe. Można postawić na te z odpornego na uszkodzenia materiału, które po wykorzystaniu złożymy na płasko, więc nie będą zajmowały w schowku miejsca lub zdecydować się na odmiany w stylu kompostowników. To wykonane z tworzyw sztucznych pojemniki dostępne w wielu wariantach pojemności, które doskonale nadają się do przechowywania odpadów i wykonania z nich naturalnych, wartościowych nawozów, które można później wykorzystać na rabatach. Do wyboru są kompostowniki wzbogacone o umożliwiające przenoszenie uchwyty, a także z zamykaną klapą, która blokuje zapach tworzący się w trakcie rozkładania się skoszonych traw i zebranych liści.

W swoim przyborniku warto też mieć takie narzędzia jak szpadle i łopaty, które znajdą zastosowanie zarówno podczas przekopywania rabat, jak i przerzucania ziemi, a nawet jej załadunku. Przydają się także takie artykuły jak siekiery i piły pomocne w usuwaniu zbędnych gałęzi, czy rozmaite grabie, grace i motyki, niezastąpione podczas sadzenia i wysiewania wielu gatunków roślin.

Zdjęcie główne: pexels.com/Yan Krukov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować teren przy domu?
Jak zaaranżować teren przy domu?
Dowiedz się, jak zaaranżować taras, ogród i ogrodzenie, by stanowiły estetyczną całość. Postaw na stworzenie klimatycznej przestrzeni, która pozwoli Ci się zrelaksować i docenić otaczającą Cię przyrodę.
Zakładanie trawnika. Najczęściej popełniane błędy
Zakładanie trawnika. Najczęściej popełniane błędy
Chcesz mieć piękny trawnik? Przeczytaj o najczęstszych błędach przy jego zakładaniu.
Nowoczesne oświetlenie do domu – jakie rozwiązanie wybrać
Nowoczesne oświetlenie do domu – jakie rozwiązanie wybrać
Nowoczesność ciężko jest zdefiniować w jeden sposób. Co oznacza dla Ciebie? Czy to mieszkanie w stylu glamour, minimalistycznym czy raczej loftowym? Sprawdź, jakie lampy pasują do tych wnętrz!
Ostatnie wpisy