Czy rośliny zimozielone i iglaki należy podlewać zimą?

Czy rośliny zimozielone i iglaki należy podlewać zimą?
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Zimą dalej możemy cieszyć się pięknem roślin zimozielonych oraz drzew iglastych (z wyjątkiem modrzewia, który jako jedyny gubi igły o tej porze roku). Nasuwa się jednak pytanie: czy należy podlewać je zimą, czy też nie?

Rośliny, które przez cały rok pięknie się prezentują, wymagają od nas ciągłej uwagi. Podlewanie pełni bardzo istotną rolę, również zimą. Odpowiadamy zatem na wcześniejsze pytanie – tak, rośliny te trzeba podlewać zimą, jednak są pewne warunki do spełnienia.

>> Zobacz też: Wszystko co powinniśmy wiedzieć o nawadnianiu ogrodu

Przede wszystkim podlewanie roślin zimozielonych i drzew iglastych zimą należy wykonać jeszcze przed mrozem bądź w momencie odwilży, tak by woda miała szansę wsiąknąć w ziemię przez jej ponownym zamarznięciem. Ponadto unikamy moczenia nadziemnych części roślin.

kobieta podlewająca bukszpan
Photo by pasja1000 from Pixabay.com

O podlewaniu zimą należy pamiętać szczególnie w przypadku młodych okazów, które jeszcze nie zdążyły wykształcić silnego systemu korzeniowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie moskitiery do altanki?
Jakie moskitiery do altanki?
Czy warto wybrać siatkę na okna do altanki na działce?
Kuchnia w stylu nowojorskim
Kuchnia w stylu nowojorskim
Dowiedz się, jak zaaranżować piękną kuchnię w nowojorskim stylu!
Uprawa czereśni – co warto wiedzieć?
Uprawa czereśni – co warto wiedzieć?
Uprawa drzewek owocowych to częsta praktyka posiadaczy działek lub ogrodów. Jednym z nierzadko wybieranych gatunków są czereśnie. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przed rozpoczęciem uprawy tych drzewek.
Ostatnie wpisy