Własny dom – zaufać sobie czy postawić na firmę?

Własny dom – zaufać sobie czy postawić na firmę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Każdy z nas marzy o własnych czterech kątach. W Polsce przez wiele lat wielu Polaków zdecydowało się na budowę domu samemu. To oczywiście wymagało pewnej wiedzy, natomiast później było można pochwalić się tym, że to my zadbaliśmy o każdy detal. Jednak coraz więcej osób decyduje się na powierzenie budowy firmom oferującym stawianie domów „pod klucz”. Na którą z tych opcji lepiej się zdecydować?

Zrób to sam?

Przede wszystkim osoby, które chcą samodzielnie postawić dom, uważają, że w ten sposób sporo zaoszczędzą. W końcu to one będą wykonywać większość prac, a więc nie trzeba będzie płacić innym za robociznę. Oczywiście do niektórych zadań i tak zatrudnia się fachowców. Natomiast to, co tylko możliwe, robi się samemu. 

Taka budowa domów szczecin to jednak czasochłonne zadanie. Musimy być gotowi na to, że każdą wolną chwilę będziemy spędzać na budowie, jeśli na nasz wymarzony dom nie chcemy czekać latami. Oznacza to, że nasz grafik przez wiele miesięcy będzie bardzo napięty. Do tego musimy liczyć się z tym, że niektóre etapy budowy okażą się dla nas problematyczne. W tym wypadku naprawdę warto być „złotą rączką”, która poradzi sobie z różnymi wyzwaniami. 

Naszym zdaniem wiele zależy od tego, czy lubimy tego typu prace. Jeśli tak, to faktycznie może być w tym sporo sensu. W innym wypadku lepszą decyzją może okazać się skorzystanie z pomocy specjalistów.

Jak wygląda współpraca z firmą?

W przypadku firm budowlanych otrzymujemy nie tylko samo wykonanie usługi. Jest to również doradztwo, a także pomoc w załatwieniu różnych formalności. Jeśli nie wiemy dokładnie, jakie rozwiązania ma mieć dom, który chcemy postawić, to zdecydowanie warto porozmawiać ze specjalistami i dowiedzieć się, jakie będą wady i zalety podejmowanych przez nas decyzji.

Nie musimy również brać na siebie odpowiedzialności. Podczas samodzielnego stawiania domu możemy nie być świadomi tego, że właśnie popełniliśmy poważny błąd. Takiego ryzyka nie ma w przypadku współpracy z profesjonalną firmą budowlaną. 

Choć najprawdopodobniej przyjdzie nam zapłacić za budowę wymarzonego domu więcej, to jednak zyskujemy cenny czas. Tak naprawdę będziemy musieli wybrać odpowiedni projekt, omówić wszelkie szczegóły i podpisać umowę. Następnie to firma zajmie się koordynacją wszelkich działań. Co więcej, możemy ustalić, na jakim etapie ma się zakończyć budowa. Może być to stan surowy, deweloperski bądź pod klucz. Co również istotne, otrzymujemy gwarancję na parę lat co do tego, że wszystkie umówione prace zostały wykonane.

Na co się zdecydować?

Tak naprawdę decyzja zależy od nas samych. Jeśli za wszelką cenę chcemy szukać oszczędności, to siłą rzeczy będziemy musieli podjąć się samodzielnej budowy. Jeśli natomiast dysponujemy odpowiednim kapitałem, to warto rozważyć skorzystanie z pomocy firmy budowlanej. Będziemy mieć wówczas pewność, że nasz dom będzie wyglądać tak, jak sobie tego zażyczyliśmy. W dodatku, gdy na budowie będą trwać intensywne prace, my w tym czasie będziemy mogli robić coś przyjemniejszego.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lato w ogrodzie. Jakie prace należy wykonać w tym sezonie?
Lato w ogrodzie. Jakie prace należy wykonać w tym sezonie?
Już lato! Zobacz jakie prace powinieneś wykonać w sezonie letnim, by Twój ogród zachwycał!
Jak przebiega montaż okien aluminiowych?
Jak przebiega montaż okien aluminiowych?
W każdym budynku okna odgrywają szczególną rolę – dostarczają światło słoneczne, ale też pozwalają na wentylację.
Porządki w ogrodzie – kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać
Porządki w ogrodzie – kilka rzeczy, które mogą Ci się przydać
Jeśli chcesz, by Twój ogród był naprawdę piękny i efektowny, powinieneś otoczyć go opieką. Podstawową rzeczą, bez której nie ma mowy o efektownej przestrzeni, jest jej… uporządkowanie.
Ostatnie wpisy