Czym wyłożyć podłogi w mieszkaniu?

Czym wyłożyć podłogi w mieszkaniu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Remont czy urządzanie nowego lokum to często dość przyjemne i ekscytujące zadanie. Są jednak kwestie wykończenia mieszkania, które przez wiele kolejnych lat będą rzutować nie tylko na jego wygląd, ale także komfort życia w takim domu. Pokrycie podłóg to właśnie jedna z takich decyzji. Czym wyłożyć podłogi, by mieszkanie było wygodne, praktyczne i funkcjonalne? Podpowiadamy!  

Podłoga w kuchni    

Kuchnia to jedno z najbardziej pragmatycznych pomieszczeń w całym domu. Z racji jej użytkowego charakteru, powinna być urządzona w sposób, który ułatwi w niej pracę. Płytki do kuchni to najlepsze rozwiązanie z możliwych. Owszem, w aneksach kuchennych panele przechodzące z salonu wyglądają bardzo ciekawie i optycznie zwiększają przestrzeń, jednak mają one jedną, ogromną wadę. Przy najmniejszej ilości wody lub wysokim poziomie wilgoci w pomieszczeniu panele pęcznieją, rozchodzą się na łączeniach i niszczeją bardzo szybko. Kuchnia jest miejscem, gdzie przy zlewie non stop jest coś rozlane, a para z garnków unosi się w powietrzu i później osadza na powierzchniach. 

Do kuchni wybierz wytrzymałe, antypoślizgowe płytki podłogowe. Jeśli zależy Ci na efekcie zbliżonym do paneli, wybierz kafelki drewnopodobne, często trudno odróżnić je od prawdziwego parkietu! Innym pomysłem jest mozaika lub geometryczne wzory i kształty na podłodze. 

Podłoga w przedpokoju   

Korytarz lub przedpokój w mieszkaniu to miejsce, w którym podłogi są szczególnie intensywnie eksploatowane. Z dworu pod butami wnosi się mnóstwo piasku, błota i innych elementów, które mogą rysować i wycierać podłogi. Po deszczu lub spacerze w śniegu buty często są mokre, wręcz tworzy się wokół nich kałuża. Z tego względu ponownie panele mogą nie być najlepszym wyjściem. Płytki podłogowe są dużo bardziej trwałe, nie straszna im wilgoć i błoto oraz są dużo bardziej odporne na ścieranie, niż przeciętne panele. Jeśli postawisz na kafelki w przedpokoju na pewno posłużą Ci one latami. 

Wybierając płytki na podłogę kieruj się ich wytrzymałością, klasą ścieralności oraz przeznaczeniem, zaznaczonym przez producenta. Płytki podłogowe znoszą o wiele większe obciążenia, niż ścienne, a dodatkowo dużo mniej się rysują i wycierają. Najbardziej odporne są kafelki zewnętrzne, jednak nie ma potrzeby, by takie rozwiązania stosować w domu.   

Podłoga w łazience   

Łazienka to kolejne wiecznie pełne wilgoci miejsce, w którym woda nierzadko pojawia się na podłodze. Tutaj panele podłogowe będą jeszcze gorszym pomysłem, niż w kuchni. Wykładzina z kolei może okazać się mało higieniczna. Wysoki poziom wilgoci w powietrzu może czynić wysychanie takiej wykładziny praktycznie niemożliwym. Ciągle zawilgocone włókna będą doskonałym siedliskiem dla bakterii, grzybów i pleśni. Jeśli wybierzesz panele lub wykładzinę niestety szybko skończy się to remontem i zrywaniem podłóg. Takie pokrycie podłogi nie posłuży Ci w łazience dłużej, niż dwa – trzy lata. 
Najbardziej wytrzymałe i higieniczne znów będą tutaj płytki podłogowe. Terakota to idealne rozwiązanie do łazienki. Piękne wzory urozmaicą jej wystrój i nadadzą nieco bardziej egzotycznego charakteru. Za pomocą takich kafelków możesz stworzyć zarówno oldschoolową łazienkę z podłogą w szachownicę, jak i zdobną, elegancką łaźnię w stylu marokańskim. W tym wypadku ogranicza Cię wyłącznie Twoja wyobraźnia.

Zdj. główne: Tile Merchant Ireland/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Klimat na egzotyczny taras – czyli taras w egzotycznym klimacie
Klimat na egzotyczny taras – czyli taras w egzotycznym klimacie
Drewno egzotyczne to trwały i piękny materiał, który idealnie sprawdzi się na tarasie. Zobacz jak stworzyć iście egzotyczny klimat wokół domu!
Jak wybrać niezawodne rolety do twojego domu?
Jak wybrać niezawodne rolety do twojego domu?
Odkryj, jak dobrze dobrane rolety mogą przekształcić twoje wnętrze, zapewniając prywatność, komfort i idealne oświetlenie.
Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej z artykułami ogrodniczymi?
Ile trwa pozycjonowanie strony internetowej z artykułami ogrodniczymi?
SEO, pozycjonowanie strony, jak pozycjonować stronę internetową, pozycjonowanie firmy ogrodniczej
Ostatnie wpisy