Jak przygotować się do budowy domu?

Jak przygotować się do budowy domu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to bez wątpienia spore przedsięwzięcie. Wymaga ona odpowiednio wczesnego przygotowania się. O czym więc należy pamiętać jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu? Podpowiadamy, jak się do tego przygotować.

Przede wszystkim formalności

Decydując się na budowę, domu należy pamiętać, że znaczenie mają nie tylko fundamenty i prace budowalne, ale przede wszystkim formalności. Bez nich ani rusz. O jakich więc sprawach formalnych należy pamiętać zanim zaczniesz budowę? Pierwszym krokiem jest oczywiście sprawdzenie jej księgi wieczystej działki, którą zamierzasz kupić. Upewnij się, że jest to działka budowlana, a nie grunt rolny. Następne w kolejności są wszystkie czynności związane z MPZP, czyli miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Konieczne może okazać się również staranie się o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Musisz także umówić się na mierzenie działki przez geodetę w celach projektowych. Musisz również pamiętać o uzyskaniu pozwolenia na budowę ze Starostwa Powiatowego. Na sam koniec zawrzyj umowę z ekipą budowlaną oraz złóż zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcie prac budowlanych.

Przygotuj się na zakupy

Kiedy wszystkie formalności masz już z głowy, możesz udać się na pierwsze zakupy budowlane. Co warto kupić jeszcze przed rozpoczęciem budowy? Przede wszystkim podziel zaplanowane prace na etapy, a następnie kupuj materiały zgodnie z planem. W pierwszej kolejności należy skupić się przede wszystkim na fundamentach oraz stawianiu ścian fundamentowych. Warto wtedy zainwestować w sprzęt do osuszania, który znajdziesz na https://www.doosuszenia.pl/. Przydadzą się także różnego rodzaju impregnaty do betonu. Zastanów się także nad materiałami i akcesoriami potrzebnymi do budowy pozostałych ścian oraz montażu instalacji, ponieważ są to prace budowlane następne w kolejności. Rozważ także kwestię ocieplenia domu. W wyborze odpowiedniej termoizolacji pomoże Ci https://thermowhite.info/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Rene Asmussen

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Polityka ekologiczna 2030 – co warto o niej wiedzieć?
Polityka ekologiczna 2030 – co warto o niej wiedzieć?
Dbanie o środowisko to obowiązek każdego z nas. Niestety, wraz z postępem technologicznym oraz dynamicznym rozwojem przemysłu bycie eko zeszło […]
Przygotuj swój ogród na zimę w 10 krokach
Przygotuj swój ogród na zimę w 10 krokach
Pamiętaj, że kwiaty, rośliny ozdobne oraz drzewa owocowe wymagają odpowiedniego zabezpieczenia na zakończenie sezonu. Przeczytaj, jak należy przygotować ogród do zimy.
Jak profesjonalnie zajmować się ogrodami?
Jak profesjonalnie zajmować się ogrodami?
Zobacz, jakie maszyny ogrodnicze możesz wybrać, aby ułatwić sobie pracę i profesjonalnie zadbać o swój ogród.
Ostatnie wpisy