Zalety szkła zespolonego

Zalety szkła zespolonego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budujesz swój dom albo wprowadzasz gruntowne zmiany podczas generalnego remontu? Potrzebujesz szyb lub szklanych elementów? Szkło zespolone może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czym są szyby zespolone?

Szyby zespolone są wykonane z przynajmniej dwóch paneli szkła (choć ich liczba może być też większa). Pomiędzy kolejnymi panelami znajdują się ramki dystansowe, a całe okno jest ściśle zespolone dzięki uszczelnieniu dwustopniowemu. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie jednej szyby z nawet kilkoma komorami międzyszybowymi, wypełnionymi powietrzem lub innym gazem (na przykład argonem). Co możesz dzięki temu zyskać? Przede wszystkim poprawę właściwości termoizolacyjnych okna. Dzięki specjalnej powłoce odbijającej ciepło temperatura wewnątrz pomieszczeń jest mniej zależna od warunków panujących na zewnątrz – ma to znaczenie zarówno zimą, aby pokoje nie były nadmiernie wychładzane, jak i latem, w celu ochrony wnętrza domu przed upałem. Jednocześnie szyby zespolone potrafią przepuszczać energię słoneczną w stopniu, który podnosi wydajność energetyczną domu.

Jakie są zalety szyb zespolonych?

Poza wspomnianymi właściwościami termoizolacyjnymi, innymi atutami szyb zespolonych, które możesz znaleźć tutaj: https://mlsystem.pl/, jest ograniczenie przepuszczania dźwięków (dzięki czemu w domu panuje cisza) oraz podniesienie bezpieczeństwa (gdyż takie szkło jest trudniejsze do rozbicia). Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na parametry dźwiękoszczelności szkła, dzięki czemu możesz liczyć na niezwykle komfortową izolację od zewnętrznego hałasu. Zapewni ją na przykład szyba zawierająca laminowane szkło dźwiękoszczelne. Laminacja odpowiada również za wzmocnienie szyby, które przekłada się na zabezpieczenie przed włamaniem.

Czy szyby zespolone to rozwiązanie ekonomiczne?

Zdecydowanie tak. Dzięki szybom zespolonym, oszczędzasz na energii. To właśnie ich zdolność do optymalizowania wymiany ciepła ze środowiskiem zewnętrznym domu na Twoją korzyść czyni je energooszczędnymi. Duża przezroczystość szkła zapewnia docieranie energii słonecznej do wnętrza domu, ale jednocześnie szyby zespolone nie pozwalają na zbytnie przegrzewanie się pomieszczeń w czasie lata. Zimą natomiast nie tracisz ciepła, dzięki czemu oszczędzasz na materiałach, które wykorzystujesz do ogrzewania domu.

Zdj. główne: Daniel McCullough/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile może kosztować ogród? Sprawdź!
Ile może kosztować ogród? Sprawdź!
Posiadanie własnego ogrodu to marzeniu wielu osób. Nie tylko miłośników zieleni, kwiatów oraz uprawnia hodowli warzyw i owoców, lecz także […]
Łóżko dziecięce domek — czy to praktyczne rozwiązanie?
Łóżko dziecięce domek — czy to praktyczne rozwiązanie?
Łóżko dziecięce domek to bardzo popularny trend wnętrzarski. Obecnie na rynku znajdziesz wiele funkcjonalnych, trwałych i estetycznych tego typu mebli do spania dla najmłodszych. Mnóstwo osób decyduje się na łóżka domki do pokojów swoich pociech.
Plastikowe, technorattanowe czy aluminiowe – jakie meble wstawić w ogrodzie?
Plastikowe, technorattanowe czy aluminiowe – jakie meble wstawić w ogrodzie?
Szukasz inspiracji do urządzenia ogrodu i chcesz wybrać idealne meble ogrodowe? Zobacz, z jakiego materiału najlepiej wybrać meble
Ostatnie wpisy