Zalety szkła zespolonego

Zalety szkła zespolonego
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budujesz swój dom albo wprowadzasz gruntowne zmiany podczas generalnego remontu? Potrzebujesz szyb lub szklanych elementów? Szkło zespolone może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Czym są szyby zespolone?

Szyby zespolone są wykonane z przynajmniej dwóch paneli szkła (choć ich liczba może być też większa). Pomiędzy kolejnymi panelami znajdują się ramki dystansowe, a całe okno jest ściśle zespolone dzięki uszczelnieniu dwustopniowemu. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie jednej szyby z nawet kilkoma komorami międzyszybowymi, wypełnionymi powietrzem lub innym gazem (na przykład argonem). Co możesz dzięki temu zyskać? Przede wszystkim poprawę właściwości termoizolacyjnych okna. Dzięki specjalnej powłoce odbijającej ciepło temperatura wewnątrz pomieszczeń jest mniej zależna od warunków panujących na zewnątrz – ma to znaczenie zarówno zimą, aby pokoje nie były nadmiernie wychładzane, jak i latem, w celu ochrony wnętrza domu przed upałem. Jednocześnie szyby zespolone potrafią przepuszczać energię słoneczną w stopniu, który podnosi wydajność energetyczną domu.

Jakie są zalety szyb zespolonych?

Poza wspomnianymi właściwościami termoizolacyjnymi, innymi atutami szyb zespolonych, które możesz znaleźć tutaj: https://mlsystem.pl/, jest ograniczenie przepuszczania dźwięków (dzięki czemu w domu panuje cisza) oraz podniesienie bezpieczeństwa (gdyż takie szkło jest trudniejsze do rozbicia). Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na parametry dźwiękoszczelności szkła, dzięki czemu możesz liczyć na niezwykle komfortową izolację od zewnętrznego hałasu. Zapewni ją na przykład szyba zawierająca laminowane szkło dźwiękoszczelne. Laminacja odpowiada również za wzmocnienie szyby, które przekłada się na zabezpieczenie przed włamaniem.

Czy szyby zespolone to rozwiązanie ekonomiczne?

Zdecydowanie tak. Dzięki szybom zespolonym, oszczędzasz na energii. To właśnie ich zdolność do optymalizowania wymiany ciepła ze środowiskiem zewnętrznym domu na Twoją korzyść czyni je energooszczędnymi. Duża przezroczystość szkła zapewnia docieranie energii słonecznej do wnętrza domu, ale jednocześnie szyby zespolone nie pozwalają na zbytnie przegrzewanie się pomieszczeń w czasie lata. Zimą natomiast nie tracisz ciepła, dzięki czemu oszczędzasz na materiałach, które wykorzystujesz do ogrzewania domu.

Zdj. główne: Daniel McCullough/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dekoracje do ogrodu. Jak przygotować ogród na lato?
Dekoracje do ogrodu. Jak przygotować ogród na lato?
Zobacz, jak przygotować idealny ogród na lato! Niech stanie się magicznym miejscem, w którym będziesz chętnie spędzać każdą wolną chwilę!
Do czego wykorzystywana jest masa uszczelniająca?
Do czego wykorzystywana jest masa uszczelniająca?
Przekonaj się, kiedy szczególnie warto korzystać z masy uszczelniającej.
Ogrodowy chill – jakich mebli potrzebujesz w swoim ogrodzie?
Ogrodowy chill – jakich mebli potrzebujesz w swoim ogrodzie?
Każdy ma swoją własną wizję przedstawiającą idealnie wyposażoną strefę do odpoczynku w ogrodzie. Są jednak takie produkty, które przydają się w większości ogrodów. Poniżej znajdziesz więcej informacji na ten temat.
Ostatnie wpisy