Drzwi wejściowe do domu – jakie powinny być

Drzwi wejściowe do domu – jakie powinny być
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zastanawiasz się, jakie drzwi wejściowe wybrać? Przeczytaj, na jakie parametry szczególnie warto zwrócić uwagę przy zakupie drzwi.

Zabezpieczenie przed włamaniem 

Warto zainwestować w drzwi o wysokiej klasie odporności na włamanie w trosce o bezpieczeństwo Twojej rodziny. Drzwi, którym przyznano certyfikaty w niezależnych akredytowanych laboratoriach badawczych mogą zatrzymać włamywacza, a przynajmniej opóźnić sforsowanie drzwi przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Należy zwrócić uwagę na zawiasy, które powinny mieć podwyższoną wytrzymałość i dodatkowe zabezpieczenia przy ościeżnicach. Przy intensywnie użytkowanych drzwiach warto wziąć pod uwagę także stabilność konstrukcji.

Wysokie parametry termoizolacyjności 

Inny znaczący parametr przy wyborze drzwi wejściowych to termoizolacyjność. Modele wykonane z kilkukomorowego systemu aluminiowego pozwalają obniżyć współczynnik przenikania ciepła, co ma znaczący wpływ na obniżenie kosztów zakupu energii. Warto zainwestować zwłaszcza w modele wyposażone w przekładkę w opatentowanej technologii ,,anti-bimetal”, która zapobiega deformacji drzwi narażonych na silne promieniowanie słoneczne oraz posiada specjalnie zaprojektowane izolatory wspierające ciepłochronność. Odpowiednio dobrany i zamontowany model powinien stanowić ochronę przed przeciągami oraz chłodem z nieogrzewanych klatek schodowych. Szeroki wybór funkcjonalnych aluminiowych drzwi termoizolacyjnych, które zapewniają wysoki komfort cieplny w domu, znajdziesz na stronie: https://gerda.pl/produkt/drzwi-do-domow/drzwi-aluminiowe/.

Ochrona przed hałasem

Montaż drzwi dźwiękoszczelnych pozwala wyciszyć niepożądane dźwięki z ulicy czy z mieszkań sąsiadów, co jest gwarantem większego komfortu zwłaszcza dla osób mieszkających w bloku. Drzwi zbudowane z wielowarstwowego wypełnienia zmniejszają natężenie hałasu oraz zapewniają większą prywatność na co dzień. 

Nowoczesne wzornictwo

Przy zakupie drzwi wejściowych warto wziąć pod uwagę również ich estetykę oraz łatwość w konserwacji. Wzornictwo należy dobrać do estetyki budynku tak, aby całość aranżacji prezentowała się w spójny sposób. Obecnie dużą popularnością cieszą się rozwiązanie kontrastowe, ale warto rozważyć też drzwi wtapiające się w fasadę, co zapewnia dyskretny i elegancki efekt. Drzwi zewnętrzne można kupić zarówno w wersji minimalistycznej i gładkiej, jak i ozdobnej, wyposażonej w listwy, żłobienia czy kasetony. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Lina Kivaka

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować trawnik na zimę?
Jak przygotować trawnik na zimę?
Trawnik potrzebuje Twojej opieki przed przyjściem zimy. Przystosowanie go, aby bez problemów przetrwał chłody, zaoszczędzi wielu problemów. Przekonaj się, że to nic trudnego.
Sztukateria elewacyjna w architekturze: Jak dodaje wyjątkowego charakteru i elegancji budynkom
Sztukateria elewacyjna w architekturze: Jak dodaje wyjątkowego charakteru i elegancji budynkom
Sztukateria elewacyjna: Wyjątkowy charakter i elegancja dla budynków.
Najmodniejsze fototapety do salonu
Najmodniejsze fototapety do salonu
W tym artykule omówimy najmodniejsze fototapety do salonu i podpowiemy, jak wybrać idealny motyw, kolor, materiał oraz odpowiednie proporcje.
Ostatnie wpisy