Jakie krzewy warto sadzić jesienią?

Ogród
Jakie krzewy warto sadzić jesienią?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jesień w pełni – to idealny czas na prace ogrodowe. Nie chodzi tylko o porządki, lecz także o nasadzenia. Czy wiesz, jakie krzewy warto sadzić jesienią? Jeżeli nie, mamy dla Ciebie krótki poradnik, który nieco rozjaśni ten temat!

Jesień – dobra pora na sadzenie drzew i krzewów!

Jeżeli sądzisz, że jesienią w ogrodzie niewiele się dzieje oprócz przygotowywania terenu do zimnych miesięcy, to nie możemy się z Tobą zgodzić. Jest to zdecydowanie idealna pora roku na sadzenie drzew i krzewów. Dobre warunki pogodowe sprawiają, że rośliny pomyślnie ukorzeniają się, a częste opady deszczu również sprzyjają ogrodnikom. 

Wilgotne jesienne podłoże czeka na to, aż zasadzisz wymarzone krzewy. Eksperci podkreślają, że zasadzone o tej porze roku rośliny mają dużo czasu, aby się przyjąć, a do tego są odporne na mróz. Warto jednak pamiętać o tym, że nie wszystkie nadają się do tego, aby sadzić je jesienią. Po które z nich możesz sięgnąć bez obaw? Sprawdź to – jeszcze zdążysz z pracami ogrodowymi.

Dobry czas na krzewy owocowe

Jesień to doskonała pora roku na sadzenie krzewów owocowych. Jeżeli więc marzysz o tym, aby w Twoim ogrodzie pojawił się chociażby agrest, pozostaje Ci działać! Nie zapominaj także o porzeczkach, które idealnie nadają się do naszego klimatu, ponieważ są mrozoodporne. 

Pozostałe krzewy owocowe do sadzenia jesienią to chociażby maliny czy aronia – jej sok będzie w sam raz na zimę! Pomyśl także o zasadzeniu winogron. 

Postaw na krzewy ozdobne

Jeżeli szukasz pomysłu na inne nasadzenia, możesz postawić na przykład na krzewy ozdobne (berberysy lub pierisy), które sprawią, że Twój ogród będzie prezentował się fantastycznie. 

Ciekawostka: jesienią możesz zasadzić także oczary, które kwitną od lutego lub nawet od stycznia aż do końca marca. Trzeba przyznać, że ten krzew na tle śniegu prezentuje się fantastycznie i warto się o tym przekonać. Co ciekawe, jest to też krzew łatwy w uprawie – spróbujesz?

Jesienią sadzimy też kwiaty

Jesień to zdecydowanie idealny czas także na sadzenie kwiatów, choć w wielu przypadkach ich kwitnienie zobaczymy dopiero wiosną. W sklepach ogrodniczych jest w tym momencie ogromny wybór roślin – każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jeśli chodzi o kwiaty, to jesienią śmiało można sadzić między innymi: lilie, tulipany, szafirki czy zawilce.

Zdj. główne: Sepehr Behnamifar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogród warzywny w mieście: Jak rozpocząć uprawę własnych warzyw?
Ogród warzywny w mieście: Jak rozpocząć uprawę własnych warzyw?
Uprawa własnych warzyw w mieście: Praktyczne wskazówki dla początkujących ogrodników miejskich.
Jak przygotować trawnik na zimę?
Jak przygotować trawnik na zimę?
Trawnik potrzebuje Twojej opieki przed przyjściem zimy. Przystosowanie go, aby bez problemów przetrwał chłody, zaoszczędzi wielu problemów. Przekonaj się, że to nic trudnego.
Jak zaplanować remont krok po kroku?
Jak zaplanować remont krok po kroku?
Jak zatem zaplanować remont mieszkania krok po kroku? Zapraszamy do lektury!
Ostatnie wpisy