Basen stelażowy o rozmiarach 366 x 76 – ile litrow wody zmieści i jak go napełnić?

Basen stelażowy o rozmiarach 366 x 76 – ile litrow wody zmieści i jak go napełnić?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ogrodowe baseny stelażowe 366 × 76 cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które chcą umilić czas w swoim ogrodzie. To idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, które w gorące letnie dni będą chciały zaznać nieco orzeźwienia. Baseny te są łatwe w montażu, trwałe, a ich cena jest bardzo kusząca. Sprawdzamy, jak najlepiej napełnić basen i ile litrów wody zmieści.

Napełnianie basenu stelażowego 366 × 76

Pierwsze pytanie, jakie się nasuwa, to ile wody zmieści basen stelażowy 366 × 76. Z prostych obliczeń matematycznych oraz danych od producentów wartość ta wynosi około 6500 litrów. Oczywiście jest to wartość maksymalna – nie trzeba napełniać basenu ogrodowego maksymalnie, do podanej liczby litrów. Najprostszą metodą na napełnienie basenu stelażowego jest użycie węża ogrodowego oraz wody miejskiej. W przypadku wybrania tej metody koszta będą oscylowały w granicach 65 zł (zakładając, że cena metra sześciennego zimnej wody wynosi 10 zł).

Kolejnym sposobem na napełnienie basenu jest zamówienie wody od prywatnych firm dysponujących beczkowozami. Sposób ten wiąże się niestety z wyższymi kosztami.

Przygotowanie basenu do napełnienia i konserwacja wody

Po zdecydowaniu się na konkretny sposób napełniania basenu wodą należy odpowiednio go przygotować. Przed wlaniem wody, warto zastosować środek, który powstrzyma mętnienie wody oraz rozwój glonów. Najlepszym wyborem będzie biodegradowalny środek o obojętnym pH, który powinien zostać naniesiony na dno oraz ścianki basenu.

Istotnym elementem konserwacji wody i jej oczyszczania jest użycie preparatów oczyszczających, takich jak chlor bądź aktywny tlen.

Co zrobić z wodą w basenie stelażowym po sezonie letnim?

Aby nasza woda nie zmarnowała się, można ją jeszcze śmiało wykorzystać. W przypadku, kiedy woda nie była ozonowana lub chlorowana, można ją od razu wykorzystać do podlewania ogrodowych roślin lub trawnika. Jeśli użyto środków chemicznych do zachowania czystości wody, należy odczekać około 14 dni od ostatniego chlorowania. Chlor w tym czasie wyparuje do atmosfery. Po tym okresie możesz również wodę wykorzystać do podlewania.

Ceny basenów stelażowych 366 × 76

Jednym z najistotniejszych plusów basenów stelażowych o rozmiarze 366 × 76 jest ich cena: już w granicach 650 zł można zakupić basen z pełnym zestawem akcesoriów niezbędnych do użytkowania basenu. W zestaw wchodzi m.in. drabinka oraz pompą. Cena takiego zestawu nie nadszarpnie domowego budżetu, a może przynieść ogrom radości Twoim małym pociechom. Stosunkowo niewielka wysokość sprawia, że już dwuletnie dzieci powinny sięgać w nim dna, dlatego też basen stelażowy o rozmiarze 366 × 76 ze sklepu Dollo to idealny wybór dla rodzin z dziećmi.

​​Basen stelażowy o odpowiednich rozmiarach dla dzieci

Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania basenu stelażowego

Zanim na dobre rozpocznie się wodne szaleństwo w basenie stelażowym, należy zapoznać się z regułami dotyczącymi bezpieczeństwa. W przypadku, kiedy z basenu będą korzystały dzieci, pamiętaj, aby zawsze w pobliżu basenu znajdowała się osoba dorosła. Ponadto warto zadbać, aby mniejsze dzieci miały dmuchane koło lub pływaczki na ramionach, nawet jeśli potrafią już pływać.

Z basenu również nie należy korzystać pod wpływem alkoholu. Psychomotoryka osób będących pod wpływem alkoholu jest słabsza i wolniejsza, a czas reakcji bardzo wydłużony. Pamiętaj również o stosowaniu nakrycia głowy oraz filtrów do opalania, w przypadku kiedy basen wystawiony jest w słonecznym miejscu.

Basen nie jest miejscem na wodne akrobacje. Pod żadnym pozorem nie należy wykonywać skoków do wody. Jeżeli dostosujesz się do powyższych warunków bezpieczeństwa oraz naszych porad dotyczących napełniania basenu – twój relaks w ogrodzie może stać się jeszcze przyjemniejszy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni kocioł na paliwo stałe dla twojego domu?
Jak wybrać odpowiedni kocioł na paliwo stałe dla twojego domu?
Kocioł na paliwo stałe to dobre rozwiązanie dla większych domów, ale wymaga rozważnego namysłu przed zakupem, aby inwestycja była udana. Na co zwrócić uwagę?
Kiedy jest sezon na maliny?
Kiedy jest sezon na maliny?
Maliny są jednym z popularniejszych owoców uprawianych w Polsce. Przeczytaj, od kiedy można je jeść!
Meble gastronomiczne w profesjonalnej kuchni – czy muszą być wykonane ze stali nierdzewnej?
Meble gastronomiczne w profesjonalnej kuchni – czy muszą być wykonane ze stali nierdzewnej?
Zastanówmy się nad tym, czy meble ze stali nierdzewnej to najlepszy możliwy wybór w profesjonalnej kuchni.
Ostatnie wpisy