Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia

Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twój balkon nie jest przyozdobiony kwiatami? Zastanawiasz się, jaki ich rodzaj świetnie poradzi sobie w przypadku zacienionego balkonu? Lobelia przylądkowa to roślina, której takie warunki będą sprzyjać!

Lobelia przylądkowa – charakterystyka 

Wiele osób lobelię przylądkową kojarzy jako stoiczkę, gdyż taka jest jej potoczna nazwa. Stoiczka jest niewielkich rozmiarów roślinką z rodziny dzwonkowatych. W naturalnym środowisku rośnie na terenach podmokłych. Roślina rośnie, tworząc specyficzne kępy. Jej łodygi są bardzo wiotkie i delikatne. Z reguły osiągają do 15 – 20 cm. Lobelia charakteryzuje się błyszczącymi liśćmi i niezwykle obfitym kwitnieniem. Jej kwiaty mogą mieć kolor niebieski, fioletowy, czerwony lub różowy. Istnieje kilka odmian, które z łatwością odnajdziemy w sklepie. Dla lepszego wizualnego efektu możemy wysiewać w jednej doniczce różne odmiany kolorystyczne lobelii. Zaletą tego gatunku jest to, że jej kwitnienie trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

Lobelia na zacienionym balkonie

Lobelia przylądkowa to roślina, która jest niezwykle prosta w uprawie. Świetnie znosi wiele błędów początkującego ogrodnika. Atutem lobelii jest też to, że dostosuje się do warunków, które jej zapewnimy – świetnie nada się więc nawet na zacieniony balkon, który ozdobi swoimi kolorami. Warto rozważyć hodowanie lobelii na swoim balkonie, gdyż jej kwiatostany stanowią jego piękną i naturalną dekorację.

Zdj. główne: Dom J/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kwiaty ogrodowe wieloletnie zimujące w gruncie
Kwiaty ogrodowe wieloletnie zimujące w gruncie
Chcesz mieć piękny ogród? Zainspiruj się propozycjami bylin wieloletnich.
Gdzie sprawdzi się przenośny generator prądu?
Gdzie sprawdzi się przenośny generator prądu?
Funkcjonowanie dzisiejszego świata oparte jest przede wszystkim na korzystaniu z energii elektrycznej. Bez prądu nie można zrobić praktycznie nic. A zatem co możesz zrobić gdy są przerwy w dostawie prądu lub nie ma go wcale?
Jak regularne serwisowanie wpływa na efektywność i żywotność urządzeń chłodzących?
Jak regularne serwisowanie wpływa na efektywność i żywotność urządzeń chłodzących?
Dowiedz się, jak odpowiednie utrzymanie i regularne serwisowanie urządzeń chłodzących może zwiększyć ich sprawność i przedłużyć żywotność. Zrozum, dlaczego tak istotne jest dbanie o sprzęt chłodniczy.
Ostatnie wpisy