Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia

Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twój balkon nie jest przyozdobiony kwiatami? Zastanawiasz się, jaki ich rodzaj świetnie poradzi sobie w przypadku zacienionego balkonu? Lobelia przylądkowa to roślina, której takie warunki będą sprzyjać!

Lobelia przylądkowa – charakterystyka 

Wiele osób lobelię przylądkową kojarzy jako stoiczkę, gdyż taka jest jej potoczna nazwa. Stoiczka jest niewielkich rozmiarów roślinką z rodziny dzwonkowatych. W naturalnym środowisku rośnie na terenach podmokłych. Roślina rośnie, tworząc specyficzne kępy. Jej łodygi są bardzo wiotkie i delikatne. Z reguły osiągają do 15 – 20 cm. Lobelia charakteryzuje się błyszczącymi liśćmi i niezwykle obfitym kwitnieniem. Jej kwiaty mogą mieć kolor niebieski, fioletowy, czerwony lub różowy. Istnieje kilka odmian, które z łatwością odnajdziemy w sklepie. Dla lepszego wizualnego efektu możemy wysiewać w jednej doniczce różne odmiany kolorystyczne lobelii. Zaletą tego gatunku jest to, że jej kwitnienie trwa od wczesnej wiosny do późnej jesieni. 

Lobelia na zacienionym balkonie

Lobelia przylądkowa to roślina, która jest niezwykle prosta w uprawie. Świetnie znosi wiele błędów początkującego ogrodnika. Atutem lobelii jest też to, że dostosuje się do warunków, które jej zapewnimy – świetnie nada się więc nawet na zacieniony balkon, który ozdobi swoimi kolorami. Warto rozważyć hodowanie lobelii na swoim balkonie, gdyż jej kwiatostany stanowią jego piękną i naturalną dekorację.

Zdj. główne: Dom J/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety ogrodów zimowych
Zalety ogrodów zimowych
Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z aranżacji ogrodu zimowego.
Maszyny ogrodnicze – Twój niezawodny pomocnik w ogrodzie
Maszyny ogrodnicze – Twój niezawodny pomocnik w ogrodzie
Odkryj potęgę maszyn ogrodniczych - Twoje tajne orędzie do stworzenia pięknego ogrodu w mgnieniu oka!
Projektowanie kuchni z architektem – jakie są zalety współpracy?
Projektowanie kuchni z architektem – jakie są zalety współpracy?
Wciągający, funkcjonalny i estetycznie pociągający design kuchni jest jednym z kluczowych elementów, które definiują klimat i atmosferę każdego domu.
Ostatnie wpisy