Jak wybierać deski tarasowe?

Jak wybierać deski tarasowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Aby taras stał się pięknym i wygodnym miejscem do wypoczynku, należy odpowiednio o niego zadbać. Jesteś w trakcie aranżacji swojej przestrzeni tarasowej? Podpowiadamy, jakie deski tarasowe wybrać, aby cieszyć się nimi przez długie lata!

Dom z tarasem to marzenie wielu osób. W końcu jest to idealna przestrzeń do spędzania czasu z rodziną oraz błogiego odpoczynku. Jak jednak zaaranżować przestrzeń tarasową, aby była nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna? 

Rodzaje desek tarasowych

Deski tarasowe to najważniejszy aspekt, który należy uwzględnić podczas aranżacji tarasu. Na co jednak zwrócić uwagę przy zakupie?

Ryflowane czy gładkie?

Wybierając deski koniecznie zastanów się, czy wolisz deski ryflowane, czy gładkie. Czym różnią się one od siebie?

Deski ryflowane posiadają charakterystyczne żłobienia, które rozmieszczone się równolegle wzdłuż deski. Żłobienia te służą przede wszystkim odprowadzaniu wody, dzięki czemu nie utrzymuje się ona na tarasie podczas ulewnych opadów. Co więcej, chronią one także przed poślizgnięciem się, dzięki czemu są znacznie bezpieczniejsze – warto to uwzględnić, szczególnie kiedy masz malutkie dzieci. Deski ryflowane są jednak trudniejsze do utrzymania w czystości niż deski gładkie. 

Deski tarasowe – materiały

Wybierając deski tarasowe należy zwrócić uwagę również na materiał, z którego są one wykonane. Jakie są te najpopularniejsze? 

Deski kompozytowe

W ostatnich latach największą popularnością cieszą się deski kompozytowe. Kompozyt jest bowiem doskonałą alternatywą dla naturalnego drewna. Jest to materiał powstały z połączenia drewna, a konkretniej jego włókien lub mączki drzewnej z tworzywem sztucznym – najczęściej polipropylenem, polietylenem lub polichlorkiem winylu. 

Deski sosnowe

Jeżeli wolisz postawić na naturalne materiały, to najpopularniejszym jest bez wątpienia drewno sosnowe. Deski wykonane z sosny są bardzo miękkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Drewno to jest także wyjątkowo łatwe w obróbce, dzięki czemu pozwala na sporą różnorodność, na przykład w kwestii kolorów desek. Co więcej, drewno sosnowe jest materiałem niedrogim oraz łatwo dostępnym.

Deski świerkowe

Inną bardzo popularną propozycją są deski świerkowe. Deski wykonane z drewna świerkowego mają piękny, jasny kolor z odcieniem delikatnej czerwieni. Są bardzo wytrzymałe, lekkie i miękkie, stąd też możesz mieć pewność, że będą służyły Ci przez długie lata. 

Jeśli szukasz desek tarasowych do swojego tarasu, to koniecznie sprawdź ofertę Dombal

Fot.: Cameron Smith/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Choroby orzecha włoskiego. Jakie szkodniki i choroby atakują te drzewa?
Choroby orzecha włoskiego. Jakie szkodniki i choroby atakują te drzewa?
Zajmujesz się uprawą orzecha włoskiego? Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze choroby oraz szkodniki, na które musisz uważać!
Kiedy można sadzić pierwsze rośliny w ogrodzie?
Kiedy można sadzić pierwsze rośliny w ogrodzie?
Nie możesz się doczekać pierwszych prac w ogrodzie? Sprawdź, kiedy najbezpieczniej sadzić pierwsze rośliny, tak by nie zniszczyły ich ostatnie podrygi zimy!
Jak wykorzystać naturalne smakołyki do efektywnego treningu psa?
Jak wykorzystać naturalne smakołyki do efektywnego treningu psa?
Odkryj skuteczne metody treningowe wykorzystujące naturalne przysmaki dla psiaka. Zrozum i wykorzystaj miłość Twojego psa do smakowitych zachęt, które pozytywnie wpłyną na efektywność treningu.
Ostatnie wpisy