Jak pozbyć się gryzoni z ogrodu?

Jak pozbyć się gryzoni z ogrodu?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Gryzonie to zmartwienie niejednego ogrodnika. Potrafią wyrządzić wiele szkód zwłaszcza na grządkach i rabatach. W poszukiwaniu jedzenia potrafią wejść do domu. Wtedy sprawa staje się dużo poważniejsza, ponieważ mogą narazić domowników na różne choroby. Sprawdź, w jaki sposób można pozbyć się gryzoni z domu i ogrodu.

mysz
Photo by Alexandra A life without animals is not worth living from: Pixabay.com

Poznaj swojego wroga

Nornice, karczowniki, myszy i  szczury to najczęściej spotykane gryzonie ogrodowe. Są niewielkie ale potrafią dokonać dużych zniszczeń. Chętnie zasiedlają ogrody, szukając w nich schronienia, pożywienia oraz miejsca do rozmnażania. Nornik polny, zwany częściej nornicą, żywi się trawą, zbożem i chętnie podgryza warzywa takie jak marchew, cebulę czy buraki. Potrafi doskonale przygotować się na jesień, gromadząc nawet do 3 kilogramów zbóż w swojej kryjówce. W czasie zimy może dokonać poważnych zniszczeń wśród drzew, obgryzając z nich korę, co powoduje choroby lub trwałe uszkodzenia, zwłaszcza młodych drzewek. Mysz polna także znajdzie sobie w ogrodzie sporo pożywienia. Lubi trawę, warzywa i rośliny, zwłaszcza ozdobne. W zimie żywi się korzeniami i cebulami. Potrafi znaleźć nawet te, które rośliny cebulowe, które są przechowywane w piwnicy czy spiżarniach. Natomiast karczownik żywi się głównie korzeniami i cebulami. Potrafi kopać długie korytarze wśród rabat, niszcząc je przy tym doszczętnie. Często tworzy kopce podobne do kretowisk, stąd też często mylony jest z kretem. W zimie także lubi podgryzać korę drzew powyżej pokrywy śnieżnej co negatywnie wpływa na ich prawidłowy wzrost.

gryzoń w ogrodzie
Photo by jggrz from: Pixabay.com

Sposoby na gryzonia

Gryzonie ogrodowe potrafią dokonać wielu szkód w bardzo krótkim czasie, a do tego mnożą się w błyskawicznym tempie. Jeśli nie zareagujemy w porę, możemy mieć poważny problem z pozbyciem się niechcianych gości z ogrodu, a wkrótce i z domu. Aby zadziałać szybko i skutecznie należy zakupić odpowiednie produkty do walki z gryzoniami. Im szybciej zareagujemy tym lepiej dla naszego zdrowia. Z pomocą przychodzi https://sklepvaco.pl/ specjalistyczny sklep oferujący produkty do dezynfekcji, dezynsekcji i deratyzacji oraz niezwykle skuteczne pułapki na gryzonie ogrodowe. 

Pułapki na myszy

Myszy, podobnie jak szczury zwykle osiedlają się w ciepłych ale ciemnych i trudno dostępnych miejscach. W tym przypadku najskuteczniejsze będą pułapki na myszy. Są wytrzymałe i łatwe w zastosowaniu. Ustawiając pułapki we właściwych miejscach, jesteśmy w stanie bardzo szybko pozbyć się niechcianych gości. 

Pułapki żywołowne, czyli chwytacze

Tego typu pułapki będą idealne dla osób, które chcą pozbyć się gryzoni ale nie chcą ich zabijać. Dzięki stalowej konstrukcji są niezwykle wytrzymałe. Pułapki żywołowne posiadają dwa niezależne wyjścia, które są wyposażone w specjalne zapadki. To bezpieczna i skuteczna metoda umożliwiająca gryzoniom wydostanie się na zewnątrz, nie powodując śmierci szkodników. Ponadto do jednego chwytacza może zmieścić się nawet kilka myszy lub szczurów naraz, a przede wszystkim są to produkty wielokrotnego zastosowania. Pułapki te dostępne są pojedynczo lub w zestawie. Dodatkowo można dokupić do nich osłony, które zabezpieczają chwytacze przed przesunięciem, co z pewnością wpływa na skuteczność tego urządzenia. 

mysz w pułapce
Photo by Markus Lindner from: Pixabay.com

Mądrze i skutecznie

Istnieje wiele typów pułapek. Z odpowiednimi produktami, walka z gryzoniami ogrodowymi będzie na pewno skuteczna. Warto jednak, w pierwszej kolejności skorzystać z tych metod, które nie wyrządzają zwierzętom krzywdy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie urządzenia do domowej kuchni: poradnik dla miłośników wina i pieczenia
Jak wybrać odpowiednie urządzenia do domowej kuchni: poradnik dla miłośników wina i pieczenia
Zastanawiasz się, jak wybrać idealne sprzęty do swojej kuchni? Ten szczegółowy poradnik pomoże miłośnikom wina i pieczenia wybrać odpowiednie urządzenia do domowej kuchni, aby każde kulinarne doświadczenie było wyjątkowym przeżyciem.
Jak plisy do okien dachowych mogą przemienić twoje wnętrze – praktyczne porady i pomysły
Jak plisy do okien dachowych mogą przemienić twoje wnętrze – praktyczne porady i pomysły
Przemień swoje pomieszczenia dzięki plisom na okna dachowe. Odkryj ich zalety, praktyczne zastosowania oraz inspirujące pomysły na wystrój.
Warzywniak w ogrodzie. Kiedy zacząć i jak rozplanować?
Warzywniak w ogrodzie. Kiedy zacząć i jak rozplanować?
Chcesz hodować warzywa w swoim ogrodzie? Przeczytaj, jakie warzywa wybrać i kiedy należy je wysiewać.
Ostatnie wpisy