O czym należy pamiętać, gdy kupujemy basen ogrodowy?

Ogród
O czym należy pamiętać, gdy kupujemy basen ogrodowy?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kąpiel podczas upalnych, letnich dni to jeden z najlepszych sposobów na relaks i ochłodzenie ciała. Jeśli mamy własny ogródek lub działkę, zdecydowanie warto zainwestować w basen. Dla dorosłych stanie się on miejscem upragnionego odpoczynku, zaś dla dzieci miejscem zabawy i aktywności. Nowoczesny basen ogrodowy wyróżnia się solidną konstrukcją, a przy tym jest wykonany z wytrzymałych materiałów. Dzięki temu posłuży przez wiele lat, oczywiście, jeśli zadbamy o jego regularne czyszczenie i konserwację. O jakich kwestiach warto pamiętać, gdy zdecydujemy już o zakupie takiego produktu?

Najważniejsze informacje o basenach do ogrodu

Szeroka oferta sprawia, że możemy bez problemu znaleźć model dopasowany do naszego budżetu oraz wielkości działki. W sklepie Dobrebaseny.pl dostępne są zarówno wersje dmuchane, rozporowe, jak i stelażowe. Można też spotkać się z basenami drewnianymi oraz całorocznymi, wykonanymi ze stali lub podziemnymi. Każdy z tych wariantów ma swoje plusy i minusy, dlatego najlepiej zapoznać się z dokładnymi informacjami jeszcze przed zakupem.

Niezależnie od tego, na jaki basen ogrodowy się zdecydowaliśmy, jeśli zależy nam na bezpiecznym i komfortowym użytkowaniu, warto przemyśleć kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest lokalizacja. Jest to szczególnie ważne w przypadku wersji rozporowych i stelażowych. Przede wszystkim teren musi być płaski. Wszelkie nierówności będą powodować odkształcenia basenu. Poza tym po pewnym czasie może nie być już tak stabilny. Jeśli teren będzie pochylony, przełoży się to także na nierówny poziom wody. Jakie czynności należy wykonać przed rozłożeniem basenu?

  • Na początek należy się upewnić, czy wybrane przez nas miejsce jest dobrze nasłonecznione. Dzięki temu woda będzie nagrzewać się szybciej. Najlepiej, aby była to strona południowa. Poza tym w pobliżu basenu nie powinny znajdować się drzewa, które mogłyby zanieczyszczać wodę opadającymi liśćmi.
  • W pierwszej kolejności trzeba dokładnie oczyścić teren. Na ziemi nie mogą znajdować się żadne kamienie, patyki i wystające korzenie. W przeciwnym razie istnieje ryzyko uszkodzenia dna. Poza tym wszelkie wystające elementy będą wyczuwalne podczas siedzenia, co obniży komfort użytkowania.
  • Jeśli na podłożu występują nierówności lub zagłębienia, trzeba wyrównać cały teren, dosypując ziemię tam, gdzie jest to potrzebne. Niektóre osoby decydują się pójść o krok dalej i umieścić basen na twardym podłożu, np. na kostce brukowej lub drewnianej konstrukcji. Jeszcze inną opcją jest zakup specjalnej maty, która chroni przed przedziurawieniem.

Akcesoria, które pomogą utrzymać basen ogrodowy w czystości

Zakup basenu i przygotowanie podłoża nie oznacza, że nie musimy wykonywać już dodatkowych czynności. Aby cieszyć się czystą wodą przez cały sezon, musimy pamiętać o zainwestowaniu w akcesoria, które ułatwią usuwanie zanieczyszczeń. Jednym z elementów, w który z pewnością warto zainwestować, jest skimmer. Wystarczy podłączyć go do pompy filtrującej, a zacznie zasysać brud, trawę oraz owady, które wpadły do wody. Te elementy następnie trafiają do wmontowanego koszyczka, który możemy łatwo opróżnić. Warto zaznaczyć, że skimmer jest w stanie oczyścić basen ogrodowy nawet z drobnych zanieczyszczeń.

Poza tym przyda się nam zapas chemii basenowej. Najlepiej zainwestować w urządzenie, które odmierza środki. Niektóre z nich wpływają na poziom pH wody, tym samym zapobiegając namnażaniu się mikroorganizmów na powierzchni. Ważne jest także chlorowanie wody za pomocą tabletek. Oprócz tego z pewnością przyda się nam dobra pompa filtracyjna, a jeśli nie chcemy czekać na samodzielne podgrzanie wody, również specjalny podgrzewacz.

Zdjęcia: materiał Partnera

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym wyłożyć podłogi w mieszkaniu?
Czym wyłożyć podłogi w mieszkaniu?
Remont może być świetną zabawą, jeśli wiesz, czego chcesz i masz na każde pomieszczenie konkretny plan. Zobacz, czym najlepiej jest wyłożyć podłogi w mieszkaniu, by być zadowolonym ze swojej decyzji.
Kuchnia w stylu nowojorskim
Kuchnia w stylu nowojorskim
Dowiedz się, jak zaaranżować piękną kuchnię w nowojorskim stylu!
Pielęgnacja trawy – czy kosiarka jest w pełni wystarczającym urządzeniem?
Pielęgnacja trawy – czy kosiarka jest w pełni wystarczającym urządzeniem?
Poniżej przedstawimy wszystkie narzędzia ogrodowe, potrzebne do pielęgnacji murawy.
Ostatnie wpisy