Jak modnie urządzić salon?

Inne
Jak modnie urządzić salon?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Salon stanowi centralną część domu, dlatego jego aranżacja powinna wyrażać nasz indywidualny styl. Jednocześnie główna przestrzeń ma zachęcać do spędzania w niej czasu zarówno w dni powszednie, jak i podczas przyjmowania gości.

Czego oczekujemy od salonu?

Salon jest najważniejszym pomieszczeniem w domu dla wszystkich jego mieszkańców. To pewnego rodzaju centrum interakcji pomiędzy domownikami. Aranżację salonu warto zatem zacząć od wyobrażenia go sobie. Nie chodzi tylko o wygląd, ale również wrażenia, jakie wykreujesz w swoim umyśle. Niezwykle istotną kwestią jest wzięcie pod uwagę potrzeb swojego partnera czy dzieci.

Na aranżację salonu składają się zarówno odcienie, jakie się tam pojawią, jak i meble czy tworzone przez nie kształty. Te kilka elementów ma ze sobą współgrać i kreować pewną całość. Jednocześnie aranż powinien być praktyczny. Jeżeli w domu mieszka duża rodzina, niewielka kanapa nie spełni swojej funkcji. Jeżeli  w salonie często spędzają czas małe, energiczne pociechy, wtedy białe meble mogą szybko stracić na kolorze. Zanim zdecydujesz się na określone rozwiązania do salonu, zastanów się jakie aspekty należy wziąć pod uwagę. Czasem będzie trzeba pójść na kompromisy, jeżeli masz wysokie wymagania względem mebli do domu, możesz zapoznać się z ofertami sklepów internetowych, na przykład na: https://selsey.pl/.

Klasyczne style aranżacji salonu

Jeżeli określenie aranżu salonu jest dla Ciebie wyzwaniem, zainspiruj się już istniejącymi szablonami. W każdym z nich dominują inne odcienie barw, wzory czy materiały, dlatego z pewnością znajdziesz coś, co trafi w Twój gust. Wśród klasycznych stylów aranżacji wnętrz pojawiają się między innymi:

  • styl tradycyjny – dominuje w nim drewno, które emanuje ciepłem i współtworzy rodzinną atmosferę;
  • styl skandynawski – jasne kolory i drewno zestawione z żywą roślinnością podkreślają naturalność oraz świeżość pomieszczenia;
  • styl industrialny – proste kolory, uzupełnione o mieszankę surowego betonu i cegły, tworzą spokojną przestrzeń do rozmów;
  • styl minimalistyczny – oddech nowoczesności, czyli subtelne dekoracje oraz bazowe kolory to dobra kombinacja, aby się odprężyć;
  • styl eklektyczny – połączenie wszystkich powyższych stylów, ciekawy wybór dla osób o artystycznej duszy.

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, poszukaj inspiracji w internecie. Możecie również zrobić burzę mózgów z pozostałymi członkami rodziny, gdyż mogą mieć inne wyjątkowe pomysły na aranżację salonu.

Brak przepychu – sposób na oddech w przestrzeni

Planując aranżację przestrzeni w domu nietrudno się zakochać w wielu rozmaitych rozwiązaniach. W pewnym momencie stajemy jednak nad wyborem, który z wymarzonych elementów pojawi się w salonie, a z którego jednak rezygnujemy. Dokładne wymierzenie przestrzeni pozwoli określić, ile miejsca zostawić na wolną przestrzeń oraz jakie meble zmieszczą się przy danej ścianie. Pamiętajmy natomiast, aby nie wstawiać do pomieszczenia maksimum tego, co się tam może zmieścić. Narysuj plan, jak urządzić salon i wybierz tylko niezbędne elementy. Następnie krok po kroku uzupełniaj układ o wybrane dodatki.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ręczne nawożenie trawnika, zakładanie trawnika z siewu
Ręczne nawożenie trawnika, zakładanie trawnika z siewu
Kosisz, podlewasz, grabisz a Twój trawnik nadal wygląda nieatrakcyjnie? Trawa jak każda roślina potrzebuje minerałów i odżywienia. Zobacz jak ręcznie nawozić trawnik, który odwdzięczy się za to pięknym wyglądem.
Zima w ogrodzie – poradnik
Zima w ogrodzie – poradnik
Masz ogród? Przeczytaj, w jaki sposób dbać o niego zimą.
Do kiedy kosić trawę w ogrodzie?
Do kiedy kosić trawę w ogrodzie?
Piękny trawnik to miejsce zabaw, pikników, a także wizytówka domu. Powinniśmy o niego dbać cały czas, dopóki nie zostanie pokryty śniegiem, a regularne koszenia do podstawa. Do kiedy jednak powinniśmy kosić trawę?
Ostatnie wpisy