Muchy i komary – jak pozbyć się ich z domu?

Muchy i komary – jak pozbyć się ich z domu?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Muchy i komary to nieproszeni goście, którzy potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Jeśli w Twoim domu insekty psują klimat i są powodem wielu nieprzyjemności, to warto zadbać o szybkie oraz skuteczne pozbycie się ich. Jak to robić? Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, które pozwolą Ci pozbyć się much i komarów z domu!

Muchy i komary to stworzenia, które potrafią zepsuć nawet najmilszy wieczór w domu, szczególnie latem. Jak więc się ich pozbyć? Postawić na profesjonalne rozwiązania, czy domowe sposoby? Wszystkie najważniejsze informacje, które pomogą Ci pozbyć się nieproszonych gości, znajdziesz w tym artykule!

Jak pozbyć się much?

Muchy są bez wątpienia jednymi z najbardziej irytujących i uprzykrzających życie owadów. W końcu kogo z nas nie denerwuje ich nieustanne bzyczenie? Obecność much jest szczególnie mocno odczuwalna latem i wiosną, kiedy chcesz rozkoszować się piękną pogodą przy otwartych szeroko oknach. Mimo że muchy nie są bezpośrednio niebezpieczne dla człowieka, ponieważ nie gryzą, ani nie wywołują reakcji alergicznych, to mogą przenosić bardzo groźne, a nawet śmiertelne choroby takie jak dur brzuszny, czerwonka, cholera, wąglik, trąd i gruźlica. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie pozbycie się ich zawczasu. Jak to jednak zrobić? 

Jednym z najprostszych sposobów na muchy jest oczywiście packa lub zwinięta gazeta, za pomocą których możesz na nie polować. Jest to jednak dość trudne i bardzo frustrujące zajęcie. Nieco praktyczniejszym sposobem są zdecydowanie lepy na muchy, które skutecznie unieszkodliwiają te owady. Jeszcze inną propozycją do domu są elektrofumigatory, dzięki którym z łatwością odstraszysz wszystkie muchy. Możesz także zdecydować się na specjalistyczny preparat na muchy, który znajdziesz na stronie https://frodo.biz/154-opryski-na-muchy.

Jak pozbyć się komarów? 

Kolejnym owadem, który potrafi wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszego człowieka, jest oczywiście komar. Ciągłe bzyczenie i ucieczka przed ukąszeniem – kto z nas chociaż raz tego nie doświadczył, kiedy wieczorem otworzył okno? Ukąszenie komara nie jest co prawda groźne dla człowieka, jednak jest bardzo nieprzyjemne. Jeśli więc marzy Ci się niezakłócony niczym wieczór, to koniecznie zadbaj o różnego rodzaju środki przeciw komarom. Jednak jakie preparaty wybrać? 

Możesz postawić na przykład na specjalistyczne środki na komary, które znajdziesz na https://frodo.biz/99-opryski-na-komary. Do wyboru masz także różnego rodzaju świece, opaski, spraye, spirale czy zapachowe pałeczki, które pomogą Ci w walce z tymi nieproszonymi gośćmi. Ciekawym i zarazem bardzo skutecznym rozwiązaniem na komary są również rośliny, które możesz zasadzić w doniczkach i postawić na balkonie lub w okolicy okien. Takie gatunki jak kocimiętka, bazylia, mięta oraz lawenda, a także inne rośliny o bardzo intensywnym zapachu, świetnie odstraszają te owady. 

Fot.: Margaret Jaszowska/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogród w stylu angielskim, cechy, aranżacja ogrodu
Ogród w stylu angielskim, cechy, aranżacja ogrodu
Głównym założeniem stylu angielskiego stworzenie miejsca dla ludzi i ogrodu. Które rośliny dominują i jak zaplanować rabaty, by cieszyć się iście królewskim ogrodem? Oto kilka podstawowych zasad, które pomogą stworzyć ogród w stylu angielskim.
Sadzenie tulipanów jesienią. Jak sadzić tulipany?
Sadzenie tulipanów jesienią. Jak sadzić tulipany?
Tulipany to kwiaty, które cieszą się olbrzymią popularnością. Wiosenne ogrody nie byłyby bez nich tym samym. Ich piękne intensywne kolory to wspaniała dekoracja rabat, a liczne odmiany o zróżnicowanym czasie kwitnienia, pozwalają cieszyć się nimi od kwietnia do maja.
Z czym wiąże się posiadanie basenu w ogrodzie?
Z czym wiąże się posiadanie basenu w ogrodzie?
W tym roku chcesz postawić basen? O tym musisz wiedzieć, zanim go kupisz.
Ostatnie wpisy