Kosy spalinowe do trudnego terenu

Kosy spalinowe do trudnego terenu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie zawsze na naszych działkach mamy do czynienia z równym terenem, który możemy spokojnie skosić tradycyjną kosiarką. Czasem nasz ogród jest pełen nierówności a trawa lub inne rośliny, których chcemy się pozbyć, rosną w trudnodostępnych miejscach. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzają się kosy spalinowe. Jakie wybrać i na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jakie kosy spalinowe wybrać do trudnego terenu?

Przycinanie trawy w trudno dostępnych miejscach będzie prostsze, kiedy wybierzemy odpowiednią kosę. Kiedy będziemy kosić nie tylko trawę, ale również kawałek rowu lub od czasu do czasu przyjdzie nam obciąć kawałek chaszczy na działce lepiej postawić na kosę o mocniejszym silniku, w sprzedaży dostępne są kosy przeważnie dwusuwowe i czterosuwowe. Kolejnym aspektem, nad którym warto się zastanowić to system tnący — jaką tarczę lub jaki rodzaj żyłki będzie odpowiedni do naszych potrzeb, tarczą z większą ilością ząbków możemy podcinać nawet krzewy i cienkie drzewka. Na rynku dostępnych jest wiele firm oferujących kosy spalinowe odpowiednie do ogrodowych potrzeb, jak i takie dla profesjonalistów. Najpopularniejsze firmy to: Stihl, Husqvarna, NAC, Stiga, Makita czy Demon.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rośliny całoroczne sprawdzą się na balkonie?
Jakie rośliny całoroczne sprawdzą się na balkonie?
Jesteś w trakcie urządzania balkonu i nie wiesz co zrobić, aby wyglądał on perfekcyjnie? Podpowiemy Ci, jakie rośliny całoroczne wybrać, aby to osiągnąć!
Relaks na tarasie. Wybieramy wiszące fotele ogrodowe
Relaks na tarasie. Wybieramy wiszące fotele ogrodowe
Już niedługo rozpoczniemy sezon ogrodowy. Zaaranżuj strefę relaksu na swoim tarasie!
Jak korzystać z biopaliw w domu dla efektywnego i ekologicznego ogrzewania?
Jak korzystać z biopaliw w domu dla efektywnego i ekologicznego ogrzewania?
Odkryj zalety korzystania z biopaliw w domu! Nasz artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak efektywnie i ekologicznie ogrzewać swoje cztery kąty.
Ostatnie wpisy