Hodowla zwierząt gospodarskich – o co zadbać?

Hodowla zwierząt gospodarskich – o co zadbać?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jako właściciel hodowli, z pewnością zdajesz sobie sprawę z potrzeb swoich podopiecznych i szkód, jakich mogą być przyczyną. Wiesz też, że lepiej zapobiegać niż radzić sobie ze skutkami zaniedbać.

Czym zaimpregnować drewno w pomieszczeniach gospodarskich?

Zwierzęta z pewnością mogą mieć problem ze zrozumieniem, dlaczego nie mogą drapać, kopać albo gryźć drewna, z którego zrobione są ogrodzenia, budynki lub ich elementy. Z drugiej strony zapewne chcesz zaimpregnować takie części, żeby dłużej pozostały w dobrym stanie – na tyle, na ile to możliwe. Zamiast używać klasycznych, często zawierających w składzie niezdatne do spożycia rozpuszczalniki, impregnatów, możesz zdecydować się na olej lniany do drewna. Jego właściwości w stosunku do drewna opierają się na pielęgnacji, konserwacji i impregnacji. Jest całkowicie naturalny i bezpieczny dla zwierząt. Dobrze się wchłania, nadaje drewnu delikatny połysk i tworzy łatwą do czyszczenia powierzchnię.

Inną opcją impregnacji drewna jest pokost lniany, naturalny i głęboko chroniący drewno środek o niezwykłej wydajności. Stanowi doskonałą inwestycję, jeśli zależy Ci na względach ekonomicznych. Świetnie chroni drewno przed pękaniem i wysychaniem, wykazuje też dużą odporność na warunki atmosferyczne, a przy tym nie tworzy lakierowanej powłoki. Może służyć nie tylko do materiałów drewnianych i drewnopochodnych, ale również do nasycania tynków przed malowaniem.

Jak uzupełnić dietę zwierząt gospodarskich?

Co prawda zima już minęła, ale dieta zwierząt gospodarskich jest ważna przez cały rok. Żeby uzupełnić ją w niezbędne składniki, możesz zastosować wysłodki buraczane, które stanowią doskonałe uzupełnienie dla diety zwierząt hodowlanych – między innymi koni i bydła. Pamiętaj, że wysłodków nie podaje się zwierzętom na sucho (należy je uprzednio moczyć około 12 godzin). Dla zwierząt są źródłem białka, włókna i cukrów, dzięki czemu stanowią zbilansowany składnik diety i wspomagają prawidłową pracę układu trawiennego.

Fot. Andy Kelly/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Walec do trawy – jak zrobić solidny walec ogrodowy?
Walec do trawy – jak zrobić solidny walec ogrodowy?
Dlaczego warto walcować trawnik walcem ogrodowym? Kiedy najlepiej przeprowadzać taki zabieg w swoim ogrodzie? I jak wykonać samodzielnie walec ogrodowy?
Jakie lampy wybrać do ogrodu?
Jakie lampy wybrać do ogrodu?
Tym, co dodaje bajkowości naszym ogrodom, jest odpowiednie oświetlenie. Dobór właściwego świata jest kluczowy w projektowaniu przestrzeni wokół domu.
Czym są lampy najazdowe i jakie jest ich zastosowanie?
Czym są lampy najazdowe i jakie jest ich zastosowanie?
Wybierz lampy najazdowe, które spełnią Twoje oczekiwania i umożliwią skuteczne i efektywne oświetlenie w różnych sytuacjach.
Ostatnie wpisy