Najprostszy sposób na kreta. Siatka przeciw kretom

Najprostszy sposób na kreta. Siatka przeciw kretom
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Niewiele widzi, za to doskonale słyszy. W ciągu jednej nocy może zniszczyć piękny zielony trawnik. Żeruje pod ziemią, drążąc w nich korytarze, żywi się dżdżownicami, owadami, ale także roślinami i za to najbardziej ogrodnicy nie lubią kreta. Chcesz się cieszyć pięknym trawnikiem bez kretowisk? Oto najprostszy sposób na pozbycie się kreta – siatka przeciw kretom.

Metoda na kreta

Jest wiele różnych metod na odstraszenie kreta. Pamiętajmy jednak, że krety są pod ochroną, zatem odradzamy stosowanie chemicznych środków. Idealnym sposobem, na pozbycie się małego intruza, jest siatka na krety. To skuteczna i nieinwazyjna opcja. Siatka zabezpiecza przed kretami nie krzywdząc ich. Dzięki niej, będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknej, zielonej murawy bez kretowisk i wyrzutów sumienia.

kretowiska
Photo by meineresterampe from: Pixabay.com

Skuteczna bariera

Dostępne w sprzedaży siatki, najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są odporne na korozję. Rozłożone pod trawnikiem tworzą solidną barierę, której krety nie będą w stanie pokonać. Ponadto siatka zabezpiecza korzenie roślin przed uszkodzeniem i podjadaniem, także przez nornice, jednocześnie zapewniając odpowiednią przestrzeń dla roślin i darni trawiastej.

>> Zobacz też: Zadbaj o swój ogród! Domowe sposoby na mszyce

Jak rozłożyć siatkę krok po kroku

Umieszczenie siatki przeciw kretom jest bardzo proste. Pod trawnikiem umieszczamy siatkę na głębokości ok. 10 cm, z kolei pod rabatami na ok. 30 cm tak, aby zapewnić przestrzeń systemowi korzeniowemu roślin. Następnie na siatkę nanosimy odpowiednią warstwę ziemi, na której będziemy wysiewać trawę i rośliny rabatowe lub po prostu rozkładamy trawnik z rolki. Jeśli planujemy automatyczne nawadnianie ogrodu pamiętajmy, że rury powinny być ułożone zanim położymy siatkę.

A co, jeśli trawnik już istnieje?

O ile jesteśmy na etapie zakładania trawnika, montaż siatki jest bardzo prosty. Sprawa nieco bardziej komplikuje się przy trawniku już istniejącym. Jednak jest to jak najbardziej możliwe. W tym przypadku należy ręcznie ściągnąć darń, ułożyć siatkę i przysypać ją glebą, następnie ułożyć darń z powrotem. Jest to dość czasochłonne ale z pewnością warte zachodu, aby móc cieszyć się pięknym trawnikiem bez kretowisk.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zastosowanie glebogryzarki w ogrodzie
Zastosowanie glebogryzarki w ogrodzie
Glebogryzarka jest niezastąpionym sprzętem używanym przez każdego ogrodnika i nie tylko! Dzięki niej przygotujemy podłoże pod uprawę różnych roślin i warzyw, zadbamy o trawnik, wykonamy napowietrzanie gleby, a jesienne zbiory będą szybsze i przyjemniejsze.
Piwniczka ogrodowa. Zobacz, jak postawić własną ziemiankę
Piwniczka ogrodowa. Zobacz, jak postawić własną ziemiankę
Marzy Ci się dodatkowe miejsce do przechowywania żywności? Zobacz, jak samodzielnie wybudować piwniczkę ogrodową!
Luty w ogrodzie – jakie prace należy wykonać?
Luty w ogrodzie – jakie prace należy wykonać?
Masz własny ogród? Przeczytaj, jakie prace należy wykonać w lutym.
Ostatnie wpisy