Architektura i dekoracje

Zalety okien aluminiowych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa lub remont domu to często inwestycja na długie lata. Dlatego też należy przemyśleć niemal każdy element aranżacji wnętrza, w tym również wybór okien. Co przesądza o zakupie okien aluminiowych? Sprawdźmy! 

Czy jest możliwość połączenia funkcjonalności okien z ich estetyką? Odpowiedź brzmi “Tak”. Okna aluminiowe uznawane są zarówno za wytrzymałe, jak i eleganckie. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję zakupową, dowiedz się jakie jeszcze korzyści niesie za sobą to rozwiązanie. 

Lżejsza alternatywa 

Ciężar okien aluminiowych to jeden z wielu zalet, o której nie sposób nie wspomnieć. Przede wszystkim ich lekkość pozwala na łatwy montaż. Dobrze sprawdzają się jako okna dachowe oraz w modernistycznym budownictwie. To wszystko zasługa wąskich profili i właściwości metalu, jakim jest aluminium. 

Odporne na warunki atmosferyczne 

Argumentem przemawiającym za wyposażeniem mieszkania w okna aluminiowe jest ich wysoka odporność na czynniki atmosferyczne. Nie musisz obawiać się korozji czy nieszczelności po dłuższym okresie użytkowania. Wykonane są z materiału anodowanego, a dynamiczny wzrost czy spadek temperatury nie mają na nie większego wpływu. 

Wytrzymałość i łatwa konserwacja 

Kolejną, wielokrotnie wymienianą zaletą jest sztywność stolarki okiennej. Aluminium to wytrzymały materiał umożliwiający produkcję przeszklonych, dużych powierzchni. Co więcej, okna aluminiowe Poznań odporne są na uszkodzenia mechaniczne, nie nasiąkają wodą i nie zmieniają pierwotnego kształtu pod jej wpływem. 

Jak zatem wygląda konserwacja okien aluminiowych? Ogranicza się wyłącznie do przemywania ich nawilżoną ścierką z dodatkiem przeznaczonego do szyb detergentu. Pamiętaj również o tym, aby co kilka lat nasmarować elementy mechaniczne. 

Wady, czyli druga strona medalu 

Okna aluminiowe posiadają wiele mocnych stron, jednak znajdzie się lista wad, o których warto wspomnieć przed podjęciem decyzji o ich zakupie. Do negatywnych cech zaliczymy: 

  • brak możliwości naprawy mechanicznie uszkodzonego okna aluminiowego (dla przykładu – jeżeli zarysujesz ramę, jedynym, słusznym rozwiązaniem może okazać się wymiana całej stolarki okiennej);
  • wysoka cena (to aktualnie najdroższa opcja w porównaniu do drewnianych i plastikowych materiałów). 

Jak zdążyłeś zauważyć plusów jest zdecydowanie więcej w porównaniu do minusów użytkowania okien aluminiowych. Warto zapoznać się z opiniami osób, które na co dzień z nich korzystają i podjąć świadomą decyzję. 

Fot.: Étienne Beauregard-Riverin/unsplash.com

Polecane artykuły
Architektura i dekoracje

O czym pomyśleć przed budową domu?

Co należy przemyśleć przed budową domu? O jakich kwestiach nie można zapomnieć? 
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Zasady dbania o drewniane meble ogrodowe

W tym artykule przedstawimy podstawowe zasady, dzięki którym Twoje drewniane meble ogrodowe będą służyć Ci przez wiele sezonów.
Czytaj więcej
Architektura i dekoracje

Jak wybrać idealne oświetlenie do twojego domu - poradnik dla osób ceniących komfort i piękno wnętrz

Porozmawiajmy o jak najlepszym oświetleniu- niezależnie od stylu twojego mieszkania. Znalezienie idealnego balansu między funkcjonalnością a estetyką może być kluczowe. Zdobądź wiedzę i zainspiruj się!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *