Rolety czy żaluzje – co wybrać?

Rolety czy żaluzje – co wybrać?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzanie odpowiedniej przestrzeni okiennej jest dla każdego z nas niezwykle istotne. Tak naprawdę nie można w tym momencie mówić już tylko i wyłącznie o względach dekoracyjnych. Okazuje się, że dobranie przesłony okiennej ma również wpływ na komfort i warunki, jakie panują w pomieszczeniu. Wiele osób przykłada więc ogromną uwagę do tego, by wybrać odpowiednie osłony słoneczne do okien, a wybór ten tak naprawdę nie będzie należał do najłatwiejszych. Na rynku ogromną popularnością cieszą się zarówno rolety jak i żaluzje. Oba te rozwiązania mają swoje wady i zalety, a także oferują inne parametry. Jednak, które z nich okażą się lepszym wyborem? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu!

Żaluzje okienne – kiedy warto je wybrać?

Żaluzje okienne jeszcze kilkanaście lat temu były jedynym sposobem na to, by efektywnie zaaranżować przestrzeń okienną. Obecnie, choć można odnieść wrażenie, że żaluzje są powoli wypierane przez rolety, to jednak w dalszym ciągu mogą się one pochwalić całkiem pokaźnym gronem zwolenników. Żaluzje okienne obecnie nie są już tylko i wyłącznie aluminiowe. Mogą być one produkowane nawet z drewna, dzięki czemu zyskują nieco więcej walorów estetycznych. Jednocześnie warto się dowiedzieć, kiedy ich wybór do wnętrza będzie dobrym wyborem? Przede wszystkim na uwadze trzeba tu mieć dopasowanie ich do aranżacji. Żaluzje okienne, montowane we wnętrzu będą świetnym uzupełnieniem wnętrz industrialnych oraz nowoczesnych. Co więcej, żaluzje sprawdzą się również wtedy, kiedy chcemy posiadać znacznie większą kontrolę nad tym, jaka ilość naturalnego światła wpada do wnętrza. Żaluzje posiadają bowiem wiele możliwości ich regulacji. Co więcej, do ich wyboru możne przekonać również łatwość pielęgnacji- szczególnie w odniesieniu do żaluzji aluminiowych. Wystarczy bowiem przetrzeć je wilgotną szmatką z kurzu i gotowe. Żaluzje są również wyjątkowo trwałe i nieskomplikowane, a to gwarantuje wręcz ich niską awaryjność. Wiele tutaj znaczenia mają również nasze osobiste preferencje, o których nie powinniśmy zapominać. Niektórzy z nas z całą pewnością są i będą zwolennikami żaluzji, więc ich wybór będzie dla nich jak najbardziej zasadny – podpowiada Krzysztof Czechowski – przedstawiciel producenta rolet z Łodzi.

Rolety okienne wewnętrzne – dla kogo?

Rolety okienne wewnętrzne to prawdziwy hit ostatnich czasów. Przebojem weszły one na rynek i na dobre się na nim zadomowiły. Rolety okienne szybko zyskały sobie ogromną ilość wielbicieli, a także skutecznie wkradły się w łaski projektantów wnętrz. Rolety wyróżniają się przede wszystkim wysoką estetyką, która sprawia, że każda przestrzeń okienna od razu prezentuje się wyjątkowo przytulnie i stylowo. Nie da się również ukryć, że rolety mogą być wykonane z różnorodnych materiałów, które będą oferować zróżnicowane poziomy zacienienia i ochrony wnętrza przed promieniami słonecznymi. Dla kogo są rolety? Otóż wydawać by się mogło, że jest to rozwiązanie dedykowane prawdziwym estetom i miłośnikom dobrego stylu. Rolety sprawdzają się praktycznie w każdym rodzaju wnętrz i co więcej, są one wstanie skutecznie i w całości zahamować dostęp promieni słonecznych. W przypadku rolet okiennych wewnętrznych warto również wspomnieć o tym, że nie trzeba o nie za specjalnie dbać, a także nie trzeba martwić się o ich wysoką awaryjność. Dodatkowo ich możliwości wyboru w obecnych czasach są praktycznie nieograniczone, więc z łatwością dopasujemy je do już istniejącej we wnętrzu aranżacji.

Kiedy lepiej wybrać rolety niż żaluzje?

Można powiedzieć, że zarówno rolety jak i żaluzje zaprojektowane są w ten sposób, by chronić nasze wnętrze przed nadmiernym nagrzaniem się i dostępem promieni słonecznych. W sytuacji jednak kiedy zależy nam na wysokiej estetyce, szerokich możliwościach wyboru i znacznie wyższym poziomie ochrony, wówczas powinniśmy zdecydować się na rolety. Ich materiał szczelnie kryje całą powierzchnię szklaną okna, a co za tym idzie, nie ma szans na to, by nasze wnętrze było narażone na nadmierne nagrzanie. Dodatkowo rolety o wiele łatwiej jest w komponować w już istniejącą aranżację i dopasować je do swoich potrzeb oraz wymagań.

(fot. nadesłane)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać oświetlenie do stylu industrialnego?
Jak dobrać oświetlenie do stylu industrialnego?
Odkryj klucze do skomponowania idealnego oświetlenia dla wnętrz w stylu industrialnym. Dowiedz się, jakie lampy wybrać, jak kontrolować intensywność światła i jak je strategicznie umieścić.
Krzewy ozdobne na pniu. Najciekawsze odmiany
Krzewy ozdobne na pniu. Najciekawsze odmiany
Krzewy ozdobne na pniu są miniaturowymi formami roślin, które możemy uprawiać w małych ogrodach, a nawet balkonach. Ich wymagania nie są wygórowane. Przedstawiamy kilka najpopularniejszych odmian.
Najmodniejsze fototapety do salonu
Najmodniejsze fototapety do salonu
W tym artykule omówimy najmodniejsze fototapety do salonu i podpowiemy, jak wybrać idealny motyw, kolor, materiał oraz odpowiednie proporcje.
Ostatnie wpisy