Uprawa czereśni – co warto wiedzieć?

Uprawa czereśni – co warto wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Uprawa drzewek owocowych to częsta praktyka posiadaczy działek lub ogrodów. Jednym z nierzadko wybieranych gatunków są czereśnie. Podpowiadamy, co warto wiedzieć przed rozpoczęciem uprawy tych drzewek.

Odpowiednie stanowisko

Pierwszą rzeczą jaką należy wziąć pod uwagę przed wsadzeniem omawianego gatunku drzewek jest rodzaj posiadanej gleby. Czereśnie to dosyć wymagające rośliny, a ich prawidłowy rozwój zależy od zapewnionych im warunków. Po pierwsze teren, w którym zostaną umieszczone nie może znajdować się zagłębieniu. Takie rozwiązanie prowadzi do przemrażania drzew, a w konsekwencji do ich obumierania. Kolejna kwestia to gleba, która powinna być gliniasta lub wapienna. Omawiany rodzaj drzewek owocowych nie poradzi sobie w suchym lub podmokłym podłożu. Po zapewnieniu odpowiednich warunków glebowych można przystąpić do sadzenia. W przypadku chęci zasadzenia większej ilości roślina należy pamiętać o zachowaniu prawidłowego odstępu między nimi. Przyjmuje się, że powinien wynosić co najmniej 2 metry pomiędzy drzewami. Sadzenie czereśni to czynność, którą wykonują się wczesną wiosną, a gleba w której zostaną umieszczone powinna być przygotowana kilka miesięcy wcześniej.

Nawożenie czereśni

Czereśnie to rośliny należące do rodziny różowatych, które wymagają nawożenia. Jest to proces, który trzeba poprzedzić dokładną analizą gleby. Jej wyniki pozwalają określić, z których składników mineralnych będzie składał się nawóz. Należy zwracać uwagę na takie pierwiastki jak magnez, azot, fosfor oraz potas, które mają najważniejszy wpływ na prawidłowy rozwój tego gatunku. Nawożenie opisywanych drzewek owocowych można przeprowadzać raz na dwa lata.

Jak chronić czereśnie?

Omawiany rodzaj drzewek owocowych jest narażony na kilka niebezpieczeństw, a pierwsze z nich to działalność szkodników. Czereśnie są narażone na ataki ze strony wielu owadów, a najczęściej spotykane z nich to mszyce, przędziorki oraz nasionnice. Metody zwalczania każdego z nich są nieco inne jednak istnieje skuteczny sposób za zminimalizowania ryzyka ich wystąpienia. Jest to uprawa czereśni przy wykorzystaniu ekologicznych metod. Należy zadbać o regularne przycinanie gałęzi, usuwanie opadłych liści i owoców, a nawożenie powinno się odbywać przy użyciu nieszkodliwych preparatów. Ponadto warto pamiętać o zwalczaniu chwastów otaczających drzewka owocowe. Zbyt duże zachwaszczenie prowadzi do obniżenia ilości i jakości plonów. Tego rodzaju roślinność można usuwać mechanicznie lub z wykorzystaniem ekologicznych środków.

Zdjęcie główne: pexels.com/Paweł Hunter.owy

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
SEO w 2022 roku – przegląd najważniejszych trendów
SEO w 2022 roku – przegląd najważniejszych trendów
Jakie trendy w pozycjonowaniu wskazują specjaliści na 2022 rok?
Jak wykonać kompostownik z palet?
Jak wykonać kompostownik z palet?
Z naszymi wskazówkami bez problemu wykonasz własnoręcznie kompostownik z drewnianych palet. To proste!
Dezynsekcja, czyli jak pozbyć się robaków z mieszkania?
Dezynsekcja, czyli jak pozbyć się robaków z mieszkania?
Przeczytaj i dowiedz się, jakie metody są najskuteczniejsze, oraz jak przygotować mieszkanie do tego procesu, aby zapewnić najlepsze wyniki.
Ostatnie wpisy