Jakie okna tarasowe wybrać?

Jakie okna tarasowe wybrać?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zastanawiając się, na jakie okna tarasowe postawić należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Poza kwestiami wizualnymi powinniście skupić się na ich przenikalności ciepła oraz zagospodarowaniu przestrzeni wokół nich. Okna tarasowe przesuwne, uchylno-przesuwne, a może jeszcze inne?

Okna tarasowe — najważniejsze informacje

Spędzanie czasu na zewnątrz z rodziną i najbliższymi to cudowna możliwość dla osób posiadających ogród i taras. Możliwość zjedzenia posiłku na zewnątrz w ciepłe dni, czy odpoczynku z książką w dłoni jest czymś cudownym. Można to wręcz nazwać luksusem.

Aby dostać się szybko w swój zewnętrzny kącik, najczęściej decydujemy się na okna tarasowe, które nam to ułatwią. Dzięki nim szybko dostaniemy się na dwór, bez konieczności korzystania z drzwi wejściowych do domu.

Jednak na jaki ich rodzaj się zdecydować, aby spełniały wszystkie nasze wymagania? Czym mamy się kierować podczas dokonywania ostatecznej decyzji? Z chęcią odpowiemy na te pytania!

Rodzaje drzwi tarasowych

Aby podjąć najlepszą decyzję co do wyboru drzwi tarasowych, warto znać swoje preferencje i dopasować do nich najlepszy dla was rodzaj. Pierwszym typem okna tarasowe przesuwne, które cechują się oszkleniem znajdującym się w ramie, a nie w skrzydle.

Co więcej, wyróżnia je spora powierzchnia oszklenia na powierzchni nieotwieranej. Pozwalają również na zaoszczędzenie wiele miejsca, które można zagospodarować w pożądany sposób. Drzwi rozwieralno-uchylne mogą być jedno lub dwuskrzydłowe w zależności od waszego wyboru.

Otwierają się one od środka pomieszczenia, co oznacza, że przestrzeń wokół nich, nie może być za bardzo zagospodarowana, co można uznać z minus. Ponadto, posiadają wysoki próg w granicach od 5 do 10 cm, dlatego nie będzie dobrym wyborem do mieszkań osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Okna tarasowe — pozostałe typy

Warto również wspomnieć o oknach tarasowych typu uchylno-przesuwnego. Te nie zajmują miejsca w pomieszczeniu, a dużym plusem jest fakt, że można je uchylić, przykładowo w celu wietrzenia. Można wybrać takie z niskim lub wysokim progiem, w zależności od preferencji.

Ich wygląd jest bardzo nowoczesny i estetyczny, gdyż podczas ich zamknięcia praktycznie nie wyróżniają się na tle ściany. Przy ich montażu trzeba być ogromnie uważnym, gdyż niewłaściwie decyzje mogą skutkować ich złym działaniem.

Jakie okna tarasowe wybrać?

Jeśli chodzi o materiał, to w tym przypadku bez wątpienia polecamy okna aluminiowe. Są one najczęstszym wyborem deweloperów, ale i właścicieli przestrzeni publicznych, takich jak choćby galerie. Wyglądają bardzo estetycznie i są coraz bardziej popularne przez mnogość swoich zalet.

Gdzie można znaleźć najlepsze okna aluminiowe wielkoformatowe? Firma Okno-Piast działająca na rynku od 30 lat, oferuje wysoce jakościowy asortyment tego typu. Okna aluminiowe, które oferują, są szczelne i wyglądają bardzo nowocześnie, jak również estetycznie.

Jeśli chodzi o okna tarasowe pod względem sposobu otwierania i wielkości, to najbardziej skłaniamy się ku drzwiom uchylno-przesuwnym. Możemy zagospodarować przestrzeń wokół nich, wyglądają estetycznie i nie sprawiają zbyt wielu kłopotów.

Zdj. główne: Ferran Feixas/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia
Lobelia przylądkowa. Kwiaty balkonowe do cienia
Zobacz jakie kwiaty możesz hodować na zacienionym balkonie. Lobelia przylądkowa to gatunek idealny dla takich warunków!
Czy rośliny zimozielone i iglaki należy podlewać zimą?
Czy rośliny zimozielone i iglaki należy podlewać zimą?
Niska temperatura, mróz, opady śniegu? Czy w takich warunkach należy podlewać rośliny zimozielone oraz drzewa iglaste? Poznaj odpowiedź!
Jak wygląda wystawianie e-recepty podczas teleporady?
Jak wygląda wystawianie e-recepty podczas teleporady?
W Polsce na początku 2020 roku wprowadzono e-receptę, nowoczesną alternatywę dla klasycznych recept papierowych. To zmiana, która znacząco ułatwia proces otrzymywania leków.
Ostatnie wpisy