Gotowe oczka wodne – hit czy kit?

Architektura i dekoracje
Gotowe oczka wodne – hit czy kit?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Oczka wodne powoli  wychodzą z mody, jednak wiele osób nadal bardzo chce je mieć w swoim ogrodzie. Mogą być idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą w ogrodzie hodować również ryby. Sprawdźmy, czy gotowe oczka wodne są dobrym rozwiązaniem, czy jednak warto skorzystać z usług specjalistów, którzy wykonają dla nas oczko wodne zgodne z naszymi oczekiwaniami.

Gotowe oczka wodne – jakie mają zalety?

Jak wszystkie oczka wodne, również te gotowe  potrzebują odpowiedniego montażu oraz dbałości o nie. Ważne jest miejsce, w którym chcemy postawić nasze oczko wodne. Powinno ono stać w lekko zacienionym miejscu, z dala od drzew. W ten sposób mamy pewność, że nie będą do niego wpadały liście i gałęzie. Dodatkowo warto wybrać miejsce, które nie będzie zbyt mocno nasłonecznione. W takim oczku wodnym mogą znaleźć się szybko glony, które wolą ciepłą wodę i w takich oczkach wodnych znacznie szybciej się rozwijają. 

Gotowe oczka wodne będą od nas wymagały znacznie mniej pracy. Dodatkowo można wybrać ich różną wielkość oraz kształt, w tym również kształt geometryczny. Nie musimy  przejmować się odpowiednim zabudowaniem oczka, ponieważ mają one gotowe formy oraz są wykonane na daną głębokość. Wystarczy jedynie wykopać odpowiedni dół  w ziemi i umieścić w nim oczko wodne. Jeśli zamierzamy trzymać w nim rybki, należy kupić takie oczko wodne, które dodatkowo będzie posiadało specjalny filtr do wody, który będzie ją oczyszczał. Gotowe oczka wodne kosztują około 200 zł, a ich cena jest zależna od dokupowanych do nich akcesoriów i od jego głębokości. Najczęściej gotowe oczka wodne mają głębokość około 40 cm. 

Gotowe oczka wodne – kiedy są odpowiednie?

Gotowe oczka wodne mogą bardzo przydać się w momencie, kiedy chcemy mieć łatwe w montażu oczko wodne z niewielką fontanną i zależy nam na łatwym dostosowaniu go kształtem do naszego terenu. Jest ono również znacznie tańsze.

Kiedy warto wykonać własne oczko wodne?

Samodzielnie wykonane oczko wodne jest odpowiednie w momencie, kiedy chcemy do zbiornika wpuścić rybki lub gdy ukształtowanie terenu nie pozwala nam na umieszczenie w ogrodzie gotowego oczka wodnego. Oczko, które wykonamy samodzielnie, może być przez nas jeszcze dodatkowo modyfikowane. Pozwala ono na rozbudowanie oczka wodnego, o dodatkowe oczka wodne, które będą z nim sąsiadować. Jeśli, dodatkowo przy oczku  mają znajdować się inne elementy dekoracyjne, a także roślinność, warto wykonać je samodzielnie. Niestety jest to dość czasochłonne. Wiele osób myli wykonanie oczka wodnego z wykopaniem dziury w ziemi oraz umieszczeniem w niej folii zapobiegającej wydostawaniu się wody do gleby. Aby oczko wodne było na bieżąco oczyszczane z wszelkich zanieczyszczeń, warto zamontować w nim filtry, a jeśli w środku mają być rybki, to musimy zaopatrzyć w specjalny uzdatniacz do wody oraz urządzenie, które będzie pompowało do wody tlen. Należy również pamiętać o środkach, które zapobiegną nadmiernemu kwitnieniu wody. Nie zawsze wszystkie te elementy są łatwe do zdobycia, jak również przy wykonaniu większego oczka wodnego nie wykonamy tego bez specjalnej koparki. Dlatego warto zlecić wykonanie profesjonalnego oczka wodnego firmie, która się w tym specjalizuje, zwłaszcza jeśli chcemy mieć dodatkowe elementy, takie jak fontanna czy mały skalny wodospad. 

Gotowe oczko wodne jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy niewielkie wymagania i chcemy, by było ono niewielkie. W innym wypadku warto wykonać samodzielnie oczko wodne lub  zlecić pracę profesjonalnej firmie, która również podpowie nam, jak o nie odpowiednio dbać, dzięki czemu będzie ono znacznie bardziej estetyczne na dłużej

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając pompę obiegową do domu?
Czy wiesz, na co zwrócić uwagę, wybierając pompę obiegową do domu?
Pompa obiegowa to jeden z podstawowych elementów instalacji chłodniczej lub grzewczej.
Jak wybrać odpowiednie meble do małej łazienki, aby wszystko niezbędne się w niej pomieściło?
Jak wybrać odpowiednie meble do małej łazienki, aby wszystko niezbędne się w niej pomieściło?
Odkryj praktyczne porady i wskazówki do wyboru mebli, które pomogą w maksymalnym wykorzystaniu przestrzeni Twojej małej łazienki. Dowiedz się, jak niewielki metraż może stać się przytulnym i funkcjonalnym miejscem.
Aranżacje przedpokoju – Twój pierwszy krok w domu
Aranżacje przedpokoju – Twój pierwszy krok w domu
Przedpokój - Twoje powitanie w domu. Stwórz funkcjonalne i przyjemne wnętrze, które zachwyci od pierwszego kroku.
Ostatnie wpisy