Jakie atrakcje dla dzieci przygotować w ogrodzie?

Jakie atrakcje dla dzieci przygotować w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Domowy plac zabaw to marzenie każdego dziecka. Jeżeli masz na swoim podwórku przestrzeń, by je zrealizować, nie ma na co czekać. Ogrodowe atrakcje to nie tylko masa frajdy, lecz także okazja do nauki przez zabawę i integracji z rówieśnikami. Zobacz, czego nie może zabraknąć w przydomowym placu zabaw.

Piaskownica

Wyposażenie domowego placu zabaw może być różne, jednak nikt nie zaprzeczy, że jego obowiązkowym punktem jest piaskownica. To najlepszy sposób na zabawę na świeżym powietrzu już od najmłodszych lat. Stawianie babek i zamków z piasku to frajda zarówno dla małych, jak i dużych. Wystarczy tylko dokupić odpowiednie wyposażenie, jak łopatki, grabki, wiaderka oraz foremki i można zaczynać! Do piaskownicy idealnie sprawdzą się również zabawki ze sklepu internetowego https://haba-play.pl.

Domek na drzewie

Domek na drzewie to marzenie każdego dziecka. Zamieszkać w nim może księżniczka lub dzielny rycerz. Jeżeli tylko masz w swoim ogrodzie solidne drzewo, które umożliwia zamontowanie takiego domku, nie ma na co czekać. Akcesoria do domku na drzewie pozwolą na urządzenie w nim wspaniałego królestwa, dzięki czemu zabawa będzie przynosiła jeszcze więcej frajdy.

Huśtawka

Huśtawka wraz z piaskownicą tworzą duet obowiązkowy każdego przydomowego placu zabaw. Gwarantujemy, że dziecko będzie spełniać na niej długie godziny, a jeżeli zdecydujesz się na nieco większe siedzisko, pokochają ją także dorośli. Możemy zamontować ją na drzewie lub na specjalnej konstrukcji. W przypadku najmniejszych dzieci, konieczna będzie odpowiednia huśtawka z oparciem, która zapewni im bezpieczeństwo.

Tor przeszkód

Jeżeli Twoje dziecko nie może usiedzieć w miejscu, zbuduj mu w ogrodzie prawdziwy tor przeszkód. Im większą powierzchnię możesz na niego przeznaczyć, tym bardziej może być on imponujący. Do jego budowy możesz wykorzystać pieńki, linki, opony… Daj ponieść się wyobraźni!

Domek na trawie

Jeżeli Twoje dzieci są jeszcze za małe na domek na drzewie lub nie masz na niego odpowiedniego miejsca, nic straconego! Równie dobrze sprawdzi się domek na trawie. To wymarzone miejsce do zabawy w dom, a do jego urządzenia można użyć akcesoria do domku dla lalek. Domek może być tajną kryjówką, bazą, zamkiem i wszystkim tym, co akurat wymyśli dziecięca wyobraźnia.

Namiot

Alternatywą dla typowego domku może być namiot. W ciepłe noce możecie tam nocować i poczuć się jak na prawdziwym biwaku. Dziecko nauczy się funkcjonować w niecodziennych warunkach, z dala od elektroniki i domowych wygód. Namiot będzie również doskonałym miejscem do zabawy w ciągu dnia.

Hamak

Po intensywnej zabawie na świeżym powietrzu, przyda się chwila odpoczynku. Hamakowanie to niezwykle prosta i lubiana forma relaksu. Jeżeli masz w ogrodzie dwa rosnące obok siebie drzewa, możesz rozwiesić go pomiędzy nimi. Jeżeli nie, zakup gotowy stelaż. Z hamaku ucieszą się zarówno dzieci, jak i dorośli.

Bramki do piłki nożnej

O tym, by być jak Robert Lewandowski marzy dzisiaj chyba każdy chłopiec. Bramki do piłki nożnej nie są dużym wydatkiem, a z pewnością zachęcą dzieci do aktywności fizycznej. Nie zbierają także dużo miejsca – tak naprawdę wystarczy niewielka przestrzeń, by rozegrać ogrodowe mistrzostwa w piłce nożnej.

Fot.: Filip Urban/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiedni typ wkrętów dla różnych rodzajów drewna?
Jak wybrać odpowiedni typ wkrętów dla różnych rodzajów drewna?
Chcesz dowiedzieć się, jakie wkręty będą najlepsze dla twojego projektu z drewna? Zrozum różnice pomiędzy typami wkrętów i jakie są najlepsze dla poszczególnych rodzajów drewna.
Poradnik na temat właściwego podlewania trawnika w różnych warunkach pogodowych
Poradnik na temat właściwego podlewania trawnika w różnych warunkach pogodowych
Odkryj jak prawidłowo pielęgnować swój trawnik przez cały rok. Naucz się efektywnie dostosować nawożenie trawy do różnych warunków pogodowych i ciesz się zawsze zdrowym i zielonym trawnikiem.
Frezy diamentowe wieloostrzowe – idealne narzędzie dla Twojego warsztatu
Frezy diamentowe wieloostrzowe – idealne narzędzie dla Twojego warsztatu
Frezy diamentowe wieloostrzowe - wszechstronne narzędzie dla perfekcyjnych rezultatów w Twoim warsztacie. Wypróbuj je już dziś i przekonaj się o ich niezastąpioności.
Ostatnie wpisy