Co przyda się na patio?

Ogród
Co przyda się na patio?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Czy przy Twoim domu znajduje się patio? Z pewnością musisz być szczęśliwy z tego powodu. Aby nie zmarnować potencjału tej przestrzeni, koniecznie zaprojektuj jej aranżację z wyprzedzeniem i upewnij się, że ostateczny efekt będzie odpowiadał Tobie i pozostałym domownikom.

Strefa relaksu

Patio to miejsce stworzone do odpoczynku. Po dniu wymagającej pracy lub nauki z pewnością często zdarza Ci się marzyć o relaksie, którego nie będzie nic zakłócać. Jeżeli lubisz kontakt z naturą, patio jest idealną przestrzenią do zorganizowania strefy wypoczynkowej. Zwłaszcza, że świeże powietrze może pozytywnie wpływać na proces odpoczynku, dotleniając mózg i inne narządy Twojego ciała. Jak stworzyć doskonałą strefę relaksu? Przede wszystkim zadbaj o odpowiednie, komfortowe meble. Świetnie nada się kanapa, rozkładany lub bujany fotel, a nawet hamak. 

Możesz również kupić zestaw poduszek i koce przeznaczone do używania na dworze – pamiętaj tylko, aby nie zostawiać ich poza domem cały czas. W strefie wypoczynku z pewnością przyda się również niewielki stolik lub szafka – tak, abyś miał gdzieś położyć książkę, odstawić szklankę z lemoniadą czy słodką przekąskę. Pamiętaj, że również ważna jak komfort, jest estetyka! To, co będziesz cieszyć Twoje oczy, z pewnością poprawi Ci nastrój, dlatego zadbaj o stylistyczną spójność ogrodowych mebli, które wybierzesz. Możesz pozwolić sobie również na nawiązanie ich designem do estetyki, którą lubisz, na przykład wyposażając szafkę w uchwyty skórzane do mebli, jeżeli gustujesz w minimalistycznym stylu skandynawskim.

Miejsce do spotkań z przyjaciółmi

Długie, ciepłe, letnie wieczory nadają się doskonale do urządzenia towarzyskiego spotkania. W czasie wakacji grzechem jest jednak siedzenie w domu, kiedy naturalna przestrzeń oferuje idealne warunki do odpoczynku i rozmowy. Patio to miejsce, które wydaje się jedną z najlepszych propozycji na spędzenie towarzyskiego wieczorku. Warto przygotować się na taką ewentualność, projektując przydomową przestrzeń. Zadbaj o stół i odpowiednią ilość miejsc do siedzenia. Mogą to być ławy, fotele lub ogrodowe kanapy. Nie zapomnij także o szafkach, w których i na których będziesz mogli ustawić przekąski czy napoje. Podobnie jak w strefie relaksu, tu również warto zadbać o estetykę, bo o wiele przyjemniej spędza się czas w miejscu, które podoba się gościom. Ponownie, do podniesienia estetyki patio możesz użyć drobnych elementów, takich jak uchwyty retro do mebli, ale i znacznie większych dodatków – na przykład ścianki z pnącą się roślinnością, ozdobnych mebli czy eleganckiego przeszklonego dachu chroniącego przed opadami atmosferycznymi i nadmiernym słońcem.

Fot.: Marzenna Gaines/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Glebogryzarki spalinowe Hyundai – dlaczego warto?
Glebogryzarki spalinowe Hyundai – dlaczego warto?
Chociaż za oknem jeszcze śnieg, to wiosna zbliża się już dużymi krokami, a wraz z nią rozpoczną się prace w przydomowych ogródkach i na polach. Jedną z ważnych czynności będzie przekopanie i spulchnienie ziemi.
Balustrada tarasowa krok po kroku. Zrób to sam!
Balustrada tarasowa krok po kroku. Zrób to sam!
Chcesz wykonać balustradę tarasową? Podpowiadamy, jak to zrobić!
Dlaczego warto mieć własny ogródek i jak go zaplanować?
Dlaczego warto mieć własny ogródek i jak go zaplanować?
Jeśli w życiu dorosłym udało ci się dorobić domku na przedmieściu lub małego domku z ogródkiem, możliwe, że zastanawiasz się, czy nie rozpocząć uprawy kwiatów i warzyw. Sprawdźmy, dlaczego warto i jak się do tego zabrać.
Ostatnie wpisy