Zieleń w domu i ogrodzie

Ogród
Zieleń w domu i ogrodzie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zielona przestrzeń to idealnie miejsce do odpoczynku – zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Jak ją jednak zaaranżować bez wielkiego nakładu pracy? Podpowiadamy, jakie niewymagające rośliny warto wybrać. 

Jak zadbać o ogród?

Chcesz stworzyć piękną zieloną przestrzeń wokół swojego domu, jednak nie wiesz, jak to zrobić? 

Przede wszystkim zadbaj o fundament Twojej zielonej aranżacji, jakim jest trawa. Pamiętaj przy tym, aby wybrać odpowiednią trawę do położenia Twojej działki – inna trawa będzie lepiej funkcjonować na terenie zacieniony, a inna na terenie słonecznym. Warto także mieć na uwadze, że w polskim klimacie niezbyt dobrze sprawdzają się trawy jednorodne, dlatego też lepszym rozwiązaniem będą mieszanki traw. Możesz także postawić na sztuczne trawy.

Jeżeli natomiast chodzi o najmniej wymagające rośliny ogrodowe, to na Twojej liście powinny znaleźć się przede wszystkim juki karolińskie, lilie, liliowce, jeżówki, żurawki, słoneczniki, funkie,  hortensje bukietowe, jałowce pospolite, berberysy, irgi poziome oraz forsycje.  

Zieleń w domu

Zieleń jest bardzo ważna również w domu – domowe rośliny to bez wątpienia świetna ozdoba wnętrza. Jedne z nich jednak wymagają większego zaangażowania w pielęgnację, a inne mniejszego. Które rośliny będą najodporniejsze i najłatwiejsze w utrzymaniu?

Genialną propozycją, jeśli chodzi o rośliny niewymagające skomplikowanej pielęgnacji, są  sukulenty. Posiadają one mocne, grube liście, w których magazynują wodę, więc nie trzeba ich często podlewać. Jednym z najpopularniejszych sukulentów do domu jest bez wątpienia sansewieria. 

Możesz także zdecydować się na bardzo popularnego kwiatka, którym jest zamiokulkas zamiolistny. Jest to najczęściej wybierana roślinka biurowa. Kwiat ten charakteryzuje się bowiem ogromną odpornością i nie wymaga szczególnej pielęgnacji  – wystarczy, że podlejesz go raz w miesiącu!

Jeżeli szukasz roślin dla swojego domu oraz ogrodu, koniecznie odwiedź stronę ogrodowego sklepu internetowego https://plantini.pl/

Fot.: Martin Kníže/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne akcesoria do zlewu w kuchni?
Jak wybrać idealne akcesoria do zlewu w kuchni?
Przeczytaj nasz przewodnik i dowiedz się, jak dobrać akcesoria do zlewu, które będą nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne, dodając uroku Twojej kuchni.
Meble przydatne w dużym ogrodzie
Meble przydatne w dużym ogrodzie
Odkryj najlepsze meble do dużego ogrodu! Porady, jak wybrać ławki, sofy i inne, by stworzyć idealną przestrzeń. Kliknij i czytaj więcej!
Rolety czy żaluzje – co wybrać?
Rolety czy żaluzje – co wybrać?
Urządzanie odpowiedniej przestrzeni okiennej jest dla każdego z nas niezwykle istotne. Tak naprawdę nie można w tym momencie mówić już […]
Ostatnie wpisy