Zieleń w domu i ogrodzie

Ogród
Zieleń w domu i ogrodzie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zielona przestrzeń to idealnie miejsce do odpoczynku – zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Jak ją jednak zaaranżować bez wielkiego nakładu pracy? Podpowiadamy, jakie niewymagające rośliny warto wybrać. 

Jak zadbać o ogród?

Chcesz stworzyć piękną zieloną przestrzeń wokół swojego domu, jednak nie wiesz, jak to zrobić? 

Przede wszystkim zadbaj o fundament Twojej zielonej aranżacji, jakim jest trawa. Pamiętaj przy tym, aby wybrać odpowiednią trawę do położenia Twojej działki – inna trawa będzie lepiej funkcjonować na terenie zacieniony, a inna na terenie słonecznym. Warto także mieć na uwadze, że w polskim klimacie niezbyt dobrze sprawdzają się trawy jednorodne, dlatego też lepszym rozwiązaniem będą mieszanki traw. Możesz także postawić na sztuczne trawy.

Jeżeli natomiast chodzi o najmniej wymagające rośliny ogrodowe, to na Twojej liście powinny znaleźć się przede wszystkim juki karolińskie, lilie, liliowce, jeżówki, żurawki, słoneczniki, funkie,  hortensje bukietowe, jałowce pospolite, berberysy, irgi poziome oraz forsycje.  

Zieleń w domu

Zieleń jest bardzo ważna również w domu – domowe rośliny to bez wątpienia świetna ozdoba wnętrza. Jedne z nich jednak wymagają większego zaangażowania w pielęgnację, a inne mniejszego. Które rośliny będą najodporniejsze i najłatwiejsze w utrzymaniu?

Genialną propozycją, jeśli chodzi o rośliny niewymagające skomplikowanej pielęgnacji, są  sukulenty. Posiadają one mocne, grube liście, w których magazynują wodę, więc nie trzeba ich często podlewać. Jednym z najpopularniejszych sukulentów do domu jest bez wątpienia sansewieria. 

Możesz także zdecydować się na bardzo popularnego kwiatka, którym jest zamiokulkas zamiolistny. Jest to najczęściej wybierana roślinka biurowa. Kwiat ten charakteryzuje się bowiem ogromną odpornością i nie wymaga szczególnej pielęgnacji  – wystarczy, że podlejesz go raz w miesiącu!

Jeżeli szukasz roślin dla swojego domu oraz ogrodu, koniecznie odwiedź stronę ogrodowego sklepu internetowego https://plantini.pl/

Fot.: Martin Kníže/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uratować pszczoły? Akcja „Odbierz nasiona – ratuj pszczoły”!
Jak uratować pszczoły? Akcja „Odbierz nasiona – ratuj pszczoły”!
Wspaniała akcja marki Nestlé „Odbierz nasiona - ratuj pszczoły” przyczynia się do pomocy pszczołom, poprzez sadzenie nowych roślin. Sprawdź szczegóły!
Duże donice ogrodowe – jakie kształty można wybrać?
Duże donice ogrodowe – jakie kształty można wybrać?
Duże donice ogrodowe stanowią niezwykle atrakcyjny element dekoracyjny oraz funkcjonalny element w aranżacji przestrzeni zewnętrznych.
Prace, które trzeba wykonać przy budowie domu z ogrodem
Prace, które trzeba wykonać przy budowie domu z ogrodem
Budowa domu to niełatwe zadanie, które dodatkowo może komplikować obecność dużego ogrodu. Zobacz, jakie prace należy wykonać podczas budowy domu z ogrodem.
Ostatnie wpisy