Ekologiczne rozwiązania do domu i ogrodu

Ogród
Ekologiczne rozwiązania do domu i ogrodu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ekologia stała się dzisiaj modna. Jeśli chcesz bardziej wspierać środowisko, pomyśl nad ekologicznymi rozwiązaniami do swojego domu i ogrodu. 

Sposoby na ekologię w ogrodzie 

Dzisiaj eko-rozwiązania to już nie tylko sposób na pozyskiwanie energii, ale również sposób na oszczędność. Warto przyjrzeć się kilku metodom, które można wprowadzić do swojego przydomowego ogródka. 

  • Zbiorniki odzyskujące wodę deszczową — działanie tego systemu jest bardzo proste. Woda deszczowa pada na dach, po którym rurkami spływa do specjalnego zbiornika zakopanego w ziemi. Posiada on filtry, które usuwają grubsze zanieczyszczenia, dzięki czemu taka oczyszczona deszczówka może być dostarczana do pralki czy spółeczki.
  • Panele fotowoltaiczne — cieszą się one dużą popularnością już jakiś czas. Dzięki nim pozyskasz prąd elektryczny z promieni słonecznych, co zmniejszy twoje rachunki. Więcej informacji o nich dowiesz się ze strony https://columbusenergy.pl/dla-domu/fotowoltaika/
  • Kolektory słoneczne — urządzenia te korzystają z energii słonecznej i służą do podgrzewania wody użytkowej. Tego typu rozwiązania mogą zaspokoić aż 80% zapotrzebowania na ciepłą wodę. Niektóre z nich integrują się również z instalacją grzewczą, co sprawia, że można nimi dogrzewać pomieszczenia w sezonie wiosennym i jesiennym. 
  • Oczyszczalnia ścieków — jeśli twój dom znajduje się na terenie, gdzie nie ma podpięć do kanalizacji, dobrym pomysłem jest stworzenie własnej, przydomowej oczyszczalni ścieków. 

Pamiętaj, że każde ekologiczne rozwiązanie, które wprowadzisz, będzie miało pozytywny wpływ na środowisko, a przecież to o nie tutaj chodzi. 

Dom zgodny z naturą 

Ekologiczne rozwiązania nie muszą być tylko za zewnątrz. Możesz wprowadzić je również do wnętrza swojego domu. 

  • Eko-desing —  styl ten wyróżnia się funkcjonalnością oraz prostotą i cieszy się zainteresowaniem młodych ludzi. Pomieszczenia, które są nim inspirowane, charakteryzują się odcieniami bieli, beżu i pasteli, dzięki czemu optycznie zwiększają przestrzeń. 
  • Ekologiczne gadżety — są nimi na przykład powerbanki czy lampki ledowe z zasilaniem solarnym. Jednak mogą być również bardziej zaawansowane jak zegar na wodę, naturalne odświeżacze powietrza czy czujniki ruchu do żarówek. 
  • Ekologiczne meble — dużą popularnością cieszą się meble z litego drewna. Są droższe niż ich odpowiedniki ze sklejki, jednak ich żywotność jest kilkukrotnie wyższa.

Do swojego eko-domu warto również dodać kilka żywych roślin, które pomogą w oczyszczaniu powietrza oraz utrzymaniu prawidłowej wilgoci w pomieszczeniach. Ekologia może sprawiać przyjemność, dlatego nie musisz się jej bać! 

Zdjęcie główne: pexels.com/Allan Mas

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne bramy garażowe dopasowane do stylu twojego domu?
Jak wybrać idealne bramy garażowe dopasowane do stylu twojego domu?
Odkryj, jak idealnie zharmonizować bramę garażową z wyglądem twojego domu. Przewodnik opracowany z myślą o różnych stylach architektonicznych, zabezpieczając optymalny wybór.
Jak stworzyć ogródek na balkonie?
Jak stworzyć ogródek na balkonie?
Jak zaaranżować ogródek na balkonie? Podpowiadamy!
Rolety czy żaluzje – co wybrać?
Rolety czy żaluzje – co wybrać?
Urządzanie odpowiedniej przestrzeni okiennej jest dla każdego z nas niezwykle istotne. Tak naprawdę nie można w tym momencie mówić już […]
Ostatnie wpisy