Prace, które trzeba wykonać przy budowie domu z ogrodem

Ogród
Prace, które trzeba wykonać przy budowie domu z ogrodem
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to skomplikowany i wieloetapowy proces, w którym zawsze trzeba dbać nawet o najmniejsze szczegóły. Każda decyzja, podjęta w podczas budowy domu może bardzo mocno wpłynąć na komfort mieszkania w nim przez lata. Dbałość o detale jest szczególnie ważna w przypadku budowy domu na dużej działce. Duży ogród jest marzeniem wielu osób wyprowadzających się za miasto, jednak wiąże się on z koniecznością wykonania dodatkowych prac, na etapie budowy. Zobacz, jakie to prace.     

Pracownik na budowie
Photo by user17125898 from Freepik.com

Podłączenie wody i kanalizacji     

Dom, to miejsce, które bez kanalizacji nie może funkcjonować, dlatego podstawowym problemem, wiążącym się z budową domu na dużej działce za miastem, jest podłączenie wody i niestety często konieczność budowy przydomowego szamba. Nie jest to nic przyjemnego, a regularne wywózki szamba to dodatkowy koszt, który trzeba wliczyć w utrzymanie domu, jednak jeśli działka nie ma podłączenia do kanalizacji miejskiej, bez szamba się nie obejdzie. Również podłączenie do wodociągu może być problematyczne, ale wszystko da się zrobić, jeśli ma się do tego odpowiednie pozwolenia i doświadczonego fachowca.        

Pompa jest nieodłącznym elementem każdej instalacji wodnej, bez względu na to, czy ma ona wyłącznie spełniać potrzeby kilkuosobowej rodziny, czy wielkiego przedsiębiorstwa. Mechanizm w pompie wodnej, działa na zasadzie hydrauliki siłowej, której regeneracją i naprawą zajmuje się firma Hydrotop.    

Wytrzymała elewacja domu

Przy budowie domu z ogrodem, musisz liczyć się z tym, że prace ogrodowe mogą wpływać na niszczenie elewacji domu. Wszelkiego rodzaju opryski na rośliny, pyłki z drzew, osad ze skoszonej trawy, a nawet zwykłe podlewanie, mogą tworzyć przebarwienia i ubytki w tynku, którym pokryty jest dom. By temu zapobiec, musisz zainwestować w jak najwyższej jakości materiał do pokrycia zewnętrznych ścian. Im lepsze i bardziej wytrzymałe są masy szpachlowe, tym rzadziej trzeba je odnawiać. Ogród jest miejscem, w którym brudzą się nie tylko ubrania i ręce, lecz także wszystko, co się w nim znajduje. Jeśli nie chcesz stanąć przed koniecznością odnawiania elewacji za kilka lat, wybierz zaprawę odporną na mycie, ścieranie i brud. Dzięki temu renowację domu, będziesz przeprowadzać jak najrzadziej. 

Jak odnowić lub założyć ogród po budowie domu?

Budowa domu to ogromne przedsięwzięcie. Mało która ekipa budowlana zwraca uwagę na to, w jaki sposób traktuje przestrzeń przed domem, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że trawnik przed domem, po zakończeniu robót będzie wołał o pomstę do nieba. Dlatego nie warto zaczynać pracy nad ogrodem przed budową lub równolegle z nią. Najlepiej jest zostawić tę przyjemność na sam koniec. 

Po zakończeniu prac budowlanych ziemia w ogrodzie najprawdopodobniej będzie bardzo zbita i zanieczyszczona. Należy ją skopać i spulchnić oraz potraktować dobrej jakości nawozem, by odzyskała to, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Po tych czynnościach możesz już przejść do realizowania swojej wizji – wysiać trawnik, wytyczyć dróżki, rabatki i skalniak oraz posadzić rośliny. 

Dom to ostoja rodziny, miejsce do relaksu, spędzania wspólnego czasu, kłótni i zacieśniania więzi. Chociaż jego budowa potrafi wywołać ból głowy, to warto podjąć ten wysiłek, by móc cieszyć się własną przestrzenią tylko dla Twojej rodziny. Ogród i dom są nierozłączne, dlatego zadbaj o to, by duża działka stała się przyjemnością, a nie utrapieniem podczas budowy. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednią pompę do przydomowej oczyszczalni ścieków?
Jak wybrać odpowiednią pompę do przydomowej oczyszczalni ścieków?
Sprawdź, jak dobrze odpowiednią pompę do oczyszczalni ścieków dla optymalnej efektywności i długowieczności systemu. Dowiedz się, na co zwracać uwagę podczas wyboru i uniknij błędów.
Baseny ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?
Baseny ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?
Wiosna to idealny czas na zaprojektowanie własnego ogrodu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby i umiejętności ogrodnicze.
Pułapka basowa – co to jest i jak działa?
Pułapka basowa – co to jest i jak działa?
Zapewnienie bardzo dobrej akustyki pomieszczeń wymaga zastosowania różnorakich rozwiązań pozwalających na osiągnięcie oczekiwanych efektów. Można wśród nich wymienić m.in. pułapki basowe, których działanie, przeznaczenie i zalety opisujemy w poniższym artykule.
Ostatnie wpisy