Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? Praktyczne porady

Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? Praktyczne porady
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedy mamy jakąś pracę do wykonania, zwykle robimy wszystko, by maksymalnie ją sobie ułatwić. Nie inaczej jest z pracami ogrodowymi. A jedną z najbardziej uciążliwych jest tu sprzątanie trawnika i ogrodowych alejek. Najwięcej do roboty mamy jesienią, kiedy zalegają na nich opadające z drzew liście.

Rozwiązaniem będą dmuchawy do liści. Dzięki takiemu urządzeniu łatwo i szybko uprzątniemy liście na jedno miejsce. A dzięki dodatkowym funkcjom możemy też wciągnąć je i od razu usunąć. Wszystko zależy od tego, na jaki model się zdecydujemy. Jaka dmuchawa do liści najbardziej pomoże nam w ogrodzie?

Jaką dmuchawę do liści wybrać? Rodzaje zasilania

To podstawowa kwestia. Będzie mieć wpływ na co najmniej kilka aspektów. Pierwszy to wydajność urządzenia, która różni się w zależności od jednostki zasilającej. Druga to ciężar i mobilność dmuchawy do liści. Ostatnia – ale wcale nie najmniej ważna – to koszt zakupu urządzenia, a także jego późniejszego użytkowania.

Do wyboru mamy trzy podstawowe rodzaje dmuchaw. Pierwsza to urządzenie spalinowe. Zazwyczaj taki sprzęt jest napędzany silnikiem dwusuwowym, co oznacza, że trzeba go zasilać mieszanką paliwową. Spalinowa dmuchawa do liści dysponuje dużą mocą i jest w pełni mobilna. Minusem mogą być spore koszty użytkowania, emisja spalin oraz hałasu, a także spora waga urządzenia.

Najpopularniejszą alternatywą są dmuchawy akumulatorowe. Podobnie jak sprzęt spalinowy, są w pełni mobilne. A przy tym dużo lżejsze. W tym przypadku trzeba jednak liczyć się z nieco mniej wydajnym silnikiem.

Podobnie będzie w przypadku dmuchawy elektrycznej. W dodatku takie urządzenia wyróżniają się atrakcyjną ceną. Problem w tym, że tutaj będzie nas już ograniczać kabel.

Jaka dmuchawa do liści będzie więc odpowiednia do naszego ogrodu? Jeśli zależy nam na niskich kosztach, stawiamy na urządzenie elektryczne. W nieco większych ogrodach warto wybrać sprzęt akumulatorowy. Gdy mamy do uprzątnięcia duży obszar, zdecydowanie potrzebna będzie dmuchawa spalinowa. Więcej informacji o różnicach między urządzeniami spalinowymi a elektrycznymi przydatnymi w ogrodzie i warsztacie znajdziesz na https://www.przewodnik-budowlany.com.pl/.

Prędkość i objętość przepływu powietrza – co znaczą te parametry?

Przy wyborze dmuchawy do liści warto zwrócić uwagę również na nieco inne parametry niż tylko moc urządzenia. Do najważniejszych należy prędkość przepływu powietrza oraz jego objętość.

W tym pierwszym przypadku wartość bezpośrednio wiąże się z mocą dmuchawy. Podstawowe urządzenia generują przepływ o prędkości około 200 kilometrów na godzinę. To wystarczy w mniejszych ogrodach, do sprzątania alejek. Jeśli jednak oprócz liści w trawie znajdować się będą na przykład gałązki, warto wybrać mocniejszy sprzęt.

Objętość przepływu powietrza wiąże się z kolei z szerokością i długością rury urządzenia. Nawet mocny silnik przy wąskim wylocie powietrza nie zagwarantuje nam zbyt sprawnego sprzątania ogrodu. Do tego potrzebne będzie urządzenie o objętości powietrza 400 -500 m3/h.

Jaka dmuchawa do liści będzie najlepsza? Z odkurzaczem!

Przy wyborze dmuchawy zwracajmy też uwagę na kwestie z pozoru poboczne. Wśród nich z pewnością będzie możliwość założenia dmuchawy ma plecy. Sprzęt w formie plecaka, nawet ciężki, będzie znacznie wygodniejszy w obsłudze.

Jaką dmuchawę do liści wybrać, by maksymalnie skrócić swoją pracę? Model z funkcją odkurzacza! Dzięki temu od razu będziemy mogli zbierać opadłe liście. Będą lądować w worku – najbardziej funkcjonalny będzie jak największy – a potem od razu wśród śmieci lub w kompostowniku. Najlepsze są dmuchawy z odkurzaczem, które posiadają rozdrabniacz liści. Wtedy praca jest najbardziej efektywna.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak można wykorzystać kamienie ogrodowe?
Jak można wykorzystać kamienie ogrodowe?
Kamienie ogrodowe - twórz trwałe i piękne aranżacje w swoim ogrodzie. Dodaj elegancji i harmonii, wykorzystując kamienne ścieżki, murki, strefy wodne i dekoracyjne elementy.
Praktyczne i estetyczne rozwiązania dla twojego domu: poznaj zalety składanego stołu warsztatowego
Praktyczne i estetyczne rozwiązania dla twojego domu: poznaj zalety składanego stołu warsztatowego
Odkryj zalety składanego stołu warsztatowego, doskonałym rozwiązaniu łączącym funkcjonalność z elegancją. Ta innowacja zmieni twoje codzienne życie w domu.
Rośliny doniczkowe dla początkujących ogrodników: Wybór i pielęgnacja
Rośliny doniczkowe dla początkujących ogrodników: Wybór i pielęgnacja
Marzenie o pięknym, zielonym wnętrzu można spełnić dzięki roślinom doniczkowym. Są one nie tylko ozdobą naszych domów, ale także przynoszą wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia.
Ostatnie wpisy