Jak wybrać sofę na taras – praktyczne wskazówki

Jak wybrać sofę na taras – praktyczne wskazówki
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Miejsce do wypoczynku w ogrodzie powinno być urządzone tak, by spełniało oczekiwania domowników, zapewniając pełen komfort podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do tego celu niezbędne są odpowiednio dobrane meble ogrodowe, w tym choćby praktyczna i miękka sofa.

Jak wybrać idealne kanapy ogrodowe i czym się kierować podczas poszukiwań? Jakie meble najlepiej sprawdzą się na tarasie, a jakie na otwartej przestrzeni? O tym napiszemy poniżej.

Różne rodzaje mebli wypoczynkowych do ogrodu

Jakie meble ogrodowe najlepiej wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i preferencji, a także od dostępnego metrażu strefy wypoczynkowej. Duży wybór mocno zróżnicowanych konstrukcji sprawia, że łatwo da się jednak znaleźć opcję idealną.

W ramach zestawów mebli pojawiają się bowiem zarówno niewielkie krzesła, fotele i pufy, jak i sofy lub narożniki, zapewniające sporą przestrzeń do wypoczynku nawet dla większej rodziny bądź szerokiego grona gości. Kanapy to zatem zdecydowanie optymalna opcja, jeśli na co dzień z ogrodu korzysta wielu użytkowników.

Z czego powinna być wykonana sofa ogrodowa?

Sofy ogrodowe nawiązują zazwyczaj do mebli o podobnym przeznaczeniu ustawianych w domowych salonach. Ze względu na trudniejsze warunki, na jakie są narażone każdego dnia, powinny być jednak wykonane z trwalszych materiałów.

Do najczęściej stosowanych rozwiązań zaliczają się modele:

  • drewniane,
  • rattanowe,
  • metalowe,
  • z tworzywa sztucznego (najchętniej polipropylenu lub technorattanu).

Konstrukcje drewniane i rattanowe fenomenalnie sprawdzają się jako wyposażenie na zabudowane tarasy i do całorocznych oranżerii. Jeśli jednak są narażone na działanie wilgoci, zmiany temperatury, opady deszczu, należy dbać o regularną impregnację, a w sezonie zimowym magazynować je w suchym miejscu. Znacznie wygodniejsze pod tym względem są meble z tworzywa sztucznego dobrej jakości, jak polipropylen. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz kaprysy pogodowe. Jeśli wybierze się rozwiązania od renomowanych dostawców, jak choćby wypoczynki ogrodowe Bazkar, nie trzeba martwić się o impregnację ani zimowanie, by wyposażenie do przydomowego terenu długo służyło w optymalnej kondycji.

Aby poprawić komfort siedzenia, dodatkowo na ogrodowych sofach układa się miękkie poduchy na siedziskach i oparciach. Oprócz nich można też zdecydować się na ozdobne poduszeczki, które tworzą przytulny, nastrojowy klimat w miejscu do rekreacji.

Jakiej wielkości sofę ogrodową wybrać?

Gabaryty sofy to kwestia mocno indywidualna. Warto się nad tym jednak zastanowić jeszcze zanim wybierze się konkretne rozwiązanie. Najlepiej od razu postawić na produkty, zapewniające miejsce do siedzenia dla wszystkich domowników. Jeśli często urządza się spotkania ogrodowe w gronie znajomych również powinno się wziąć to pod uwagę.

Do wyboru są sofy dwu, trzy czy nawet czteroosobowe. Ciekawą opcją są modele narożne, dzięki którym zapewnia się przyjemne warunki dla większego grona użytkowników, przy równoczesnym optymalnym wykorzystaniu dostępnego miejsca.

Styl i aranżacja ogrodu – jak znaleźć idealną kanapę?

W końcu gdy już wybierze się kształt i wymiary sofy oraz materiał, z którego ma być ona wykonana, trzeba zastanowić się nad jej walorami estetycznymi. W nowoczesnych ogrodach lepiej sprawdzają się rozwiązania blokowe, o zgeometryzowanej bryle i stonowanych kolorach. Takie produkty stanowią świetną bazę do ogrodu minimalistycznego, skandynawskiego, boho i japońskiego.

Bardziej ażurowe i dekoracyjne modele, również z efektownych plecionek, wpisują się w aranżacje retro i klasyczne, a także rozmaite odmiany ogrodów śródziemnomorskich, w tym przestrzenie toskańskie, prowansalskie i marokańskie. Dla uzyskania optymalnego efektu można wzbogacić mebel o poduchy ozdobne w modnym odcieniu, wpisującym się w konkretne założenia stylistyczne oraz w dany przydomowy teren.

Modna i wygodna sofa ogrodowa

Praktyczne meble ogrodowe powinny nie tylko zapewniać komfort, ale też pozwalać na przyjemne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Warto zadbać o to, by kanapa wpisywała się w całościową aranżację przydomowego terenu. Przecież stanowi ona dość znaczący element wystroju, wokół którego skupiają się wszyscy domownicy i ich goście.

Zdjęcie: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Malowanie dachów Podlaskie i Lubelskie – usługi Grupy Biotop na wschodzie Polski
Malowanie dachów Podlaskie i Lubelskie – usługi Grupy Biotop na wschodzie Polski
Dach z czasem traci na swojej estetyce. Staje się coraz bardziej zabrudzony, na niektórych dachówkach uwidaczniają się uszkodzenia, a niekiedy trzeba je wymienić w całości. Im więcej takich defektów, tym większe ryzyko, że cały dach trzeba będzie wymienić. Można tego jednak uniknąć korzystając z oferty profesjonalnego malowania i mycia dachów.
Odświeżanie mebli po zimie – o czym należy pamiętać?
Odświeżanie mebli po zimie – o czym należy pamiętać?
Zastanawiasz się, jak odświeżyć meble ogrodowe po zimie? Mamy kilka sprawdzonych sposobów na odświeżenie mebli drewnianych i z technorattanu – zobacz, jak najlepiej to zrobić.
Akcja nie dokarmiaj jeży!
Akcja nie dokarmiaj jeży!
Jak się zachować, kiedy znajdziemy jeża, który nie zapadł w sen zimowy? Jakiej pomocy można mu udzielić, a czego lepiej nie robić? Sprawdź!
Ostatnie wpisy