Funkcjonalny taras wentylowany – tanie i szybkie rozwiązanie

Funkcjonalny taras wentylowany – tanie i szybkie rozwiązanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Taras wentylowany to specjalna technologia budowania tarasów ma stabilnych wylewkach lub bezpośrednio na gruncie. Jest to metoda zapewniająca bardzo ładne efekty wizualne i nadająca bardzo wiele cech użytkowych. Jest również niedroga i bardzo prosta w zastosowaniu. Na czym dokładnie polega?

Czym są tarasy wentylowane?

Taras wentylowany w przeciwieństwie do tego gruntowego nie ma bezpośredniego kontaktu z powierzchnią, ponieważ montuje się go na specjalnych wspornikach. Eliminuje to wiele różnych problemów z którymi muszą często zmagać się właściciele tarasów, zwłaszcza dotyczących zmieniającej się pogody i wilgoci.

Budowa tarasu wentylowanego dzieli się na dwa etapy na dwa etapy – przygotowanie podłoża oraz układanie płyt na wspornikach. Pierwsza faza polega na zapewnieniu odpowiedniego odprowadzenia wody, zabezpieczeniem przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz równomiernym i stabilnym rozstawieniu wsporników wykonanych z odpowiedniego materiału. Po tym można przejść do układania płyt tarasowych – do wyboru mamy produkty o różnej grubości, wzorach oraz kolorach.

Jakie są zalety tarasu wentylowanego?

Główną zaletą tarasu montażowego jest przede wszystkim jego usytuowanie pozwalające zapobiegać korozji, odpadania płyt i powolnego zużywanie się poszczególnych elementów. Nie jest t jednak jedyna cecha wyróżniająca ten sposób montażu. Do zalet tarasu wentylowanego możemy zaliczyć także:

  • łatwy i szybki montaż/demontaż – pozwala na proste wprowadzanie szybkich modyfikacji bez konieczności naruszania całej konstrukcji i przeprowadzania remontu na dużą skalę,
  • nie wymaga specjalistycznych umiejętności i narzędzi – montażem tarasu wentylowanego może zająć się osoba nieposiadająca wielkiego doświadczenia,
  • funkcjonalną przestrzeń na różnego rodzaju instalacje – miejsce pod tarasem doskonale sprawdzi się do poprowadzenia przewodów czy efektowego oświetlenia,
  • doskonałą ochronę przed mrozami – jako że taras znajduje się na wspornikach i nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem w minimalnym stopniu narażone na działanie zamarzającej wody co uchroni płyty przed pękaniem.

Do stworzenia konstrukcji tarasu wentylowanego będziesz potrzebować trzech podstawowych elementów – podbudowy, wsporników oraz płyt tarasowych. Wszystko to znajdziesz w ofercie naszego sklepu Travicom w którym przygotowaliśmy dla Ciebie najwyższej jakości komponenty odporne na ciężkie warunki. Posiadamy także Płyty PCV świetnie sprawdzające się w posadzkach przemysłowych czy sztuczną trawę. Na podłożach znamy się jak nikt inny! Zapraszamy i życzymy udanych zakupów – Travicom.

Zdjęcie główne: materiał od Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealną sofę do swojego salonu?
Jak wybrać idealną sofę do swojego salonu?
Odkryj wskazówki i sugestie doboru idealnej sofy do salonu, która zapewni zarówno wygodę, jak i styl. Dowiedz się więcej o rodzajach, stylach i materiałach, które pomogą Ci podjąć decyzję.
Jak wybrać narożnik rozkładany do twojego salonu?
Jak wybrać narożnik rozkładany do twojego salonu?
Dowiedz się, jak rozpoznać narożnik rozkładany idealnie dopasowany do twojego salonu. Zrozum różnicę między materiałami, stylem i komfortem, aby podjąć najlepszą decyzję.
Jak pielęgnować i konserwować lite drewno w twoim domu?
Jak pielęgnować i konserwować lite drewno w twoim domu?
Dowiedz się, jak właściwie pielęgnować i konserwować lite drewno w twoim domu, aby przez lata zachowało swój naturalny urok i wytrzymałość.
Ostatnie wpisy