Funkcjonalny taras wentylowany – tanie i szybkie rozwiązanie

Funkcjonalny taras wentylowany – tanie i szybkie rozwiązanie
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Taras wentylowany to specjalna technologia budowania tarasów ma stabilnych wylewkach lub bezpośrednio na gruncie. Jest to metoda zapewniająca bardzo ładne efekty wizualne i nadająca bardzo wiele cech użytkowych. Jest również niedroga i bardzo prosta w zastosowaniu. Na czym dokładnie polega?

Czym są tarasy wentylowane?

Taras wentylowany w przeciwieństwie do tego gruntowego nie ma bezpośredniego kontaktu z powierzchnią, ponieważ montuje się go na specjalnych wspornikach. Eliminuje to wiele różnych problemów z którymi muszą często zmagać się właściciele tarasów, zwłaszcza dotyczących zmieniającej się pogody i wilgoci.

Budowa tarasu wentylowanego dzieli się na dwa etapy na dwa etapy – przygotowanie podłoża oraz układanie płyt na wspornikach. Pierwsza faza polega na zapewnieniu odpowiedniego odprowadzenia wody, zabezpieczeniem przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz równomiernym i stabilnym rozstawieniu wsporników wykonanych z odpowiedniego materiału. Po tym można przejść do układania płyt tarasowych – do wyboru mamy produkty o różnej grubości, wzorach oraz kolorach.

Jakie są zalety tarasu wentylowanego?

Główną zaletą tarasu montażowego jest przede wszystkim jego usytuowanie pozwalające zapobiegać korozji, odpadania płyt i powolnego zużywanie się poszczególnych elementów. Nie jest t jednak jedyna cecha wyróżniająca ten sposób montażu. Do zalet tarasu wentylowanego możemy zaliczyć także:

  • łatwy i szybki montaż/demontaż – pozwala na proste wprowadzanie szybkich modyfikacji bez konieczności naruszania całej konstrukcji i przeprowadzania remontu na dużą skalę,
  • nie wymaga specjalistycznych umiejętności i narzędzi – montażem tarasu wentylowanego może zająć się osoba nieposiadająca wielkiego doświadczenia,
  • funkcjonalną przestrzeń na różnego rodzaju instalacje – miejsce pod tarasem doskonale sprawdzi się do poprowadzenia przewodów czy efektowego oświetlenia,
  • doskonałą ochronę przed mrozami – jako że taras znajduje się na wspornikach i nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem w minimalnym stopniu narażone na działanie zamarzającej wody co uchroni płyty przed pękaniem.

Do stworzenia konstrukcji tarasu wentylowanego będziesz potrzebować trzech podstawowych elementów – podbudowy, wsporników oraz płyt tarasowych. Wszystko to znajdziesz w ofercie naszego sklepu Travicom w którym przygotowaliśmy dla Ciebie najwyższej jakości komponenty odporne na ciężkie warunki. Posiadamy także Płyty PCV świetnie sprawdzające się w posadzkach przemysłowych czy sztuczną trawę. Na podłożach znamy się jak nikt inny! Zapraszamy i życzymy udanych zakupów – Travicom.

Zdjęcie główne: materiał od Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak naturalnie nawozić rośliny?
Jak naturalnie nawozić rośliny?
Chcesz mieć piękne i zdrowe rośliny? Takie, które nie dadzą się chorobom i szkodnikom? Musisz je nawozić. Poznaj moc naturalnych nawozów! Działają cuda!
Top 7 odmian borówki amerykańskiej
Top 7 odmian borówki amerykańskiej
Chcesz uprawiać borówkę amerykańską w przydomowym ogrodzie? Przeczytaj, co warto o niej wiedzieć.
Pomysły na ozdobienie ogrodu
Pomysły na ozdobienie ogrodu
Zdobienie ogrodu to prawdziwa sztuka, która pozwala nam tworzyć zielone przestrzenie pełne harmonii i uroku. Kluczem do piękna jest dobrze dobrana roślinność i naturalne dodatki.
Ostatnie wpisy