Top 5 kosiarek akumulatorowych

Top 5 kosiarek akumulatorowych
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kosiarki akumulatorowe są poręczne i łatwe w obsłudze. Doskonale sprawdzą się w niewielkich przydomowych ogródkach i na działkach rekreacyjnych. Poznaj najlepsze modele kosiarek akumulatorowych.

Kosiarka akumulatorowa — najważniejsze parametry

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie kosiarki akumulatorowej, zwróć szczególną uwagę na następujące parametry:

  • Pojemność baterii — kosiarka akumulatorowa jest wyposażona w baterię litowo-jonową. Ważne, by jej pojemność była na tyle duża, abyś mógł skosić cały trawnik na jednym ładowaniu. Pojemność baterii w kosiarkach wynosi zazwyczaj 2-4 Ah, co daje możliwość nieprzerwanego koszenia przez około godzinę. Jeśli koszenie trawnika zajmuje Ci więcej czasu, to postaw na model z baterią o pojemności 5 Ah lub 7 Ah.
  • Szerokość robocza — wskazuje, jak szeroki jest pasek, który zostanie skoszony podczas jednego przejazdu kosiarką. Im wyższa wartość tego parametru, tym teoretycznie szybciej skrócimy nasz trawnik, pod warunkiem jednak, że nie znajdują się na nim wąskie przestrzenie, których nie damy rady skosić, gdyż kosiarka będzie najzwyczajniej zbyt szeroka. 
  • Czas ładowania baterii — im krótszy, tym jest to oczywiście bardziej praktyczne. 
  • Jakość wykonania — dobrze jest zwrócić uwagę na jakość materiałów, które zostały użyte do zrobienia kosiarki. Dobre noże, porządny plastik obudowy, solidny kosz na trawę — tylko materiały najwyższej jakości dają gwarancję długiego użytkowania tego urządzenia.

Jak wybrać dobrą kosiarkę akumulatorową?

Przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, jakiej kosiarki potrzebujesz. Które parametry są dla Ciebie istotne i dlaczego. Każdy działkowiec czy posiadacz przydomowego ogródka ma nieco inne oczekiwania wobec kosiarki. Zależą one między innymi od wielkości trawnika i jego ukształtowania. Dlatego nasz ranking kosiarek akumulatorowych nie powinien być dla Ciebie jedynym wyznacznikiem. Zależy nam na tym, żeby pokazać Ci kosiarki akumulatorowe, które są szczególnie chętnie kupowane w ostatnich latach i których parametry w naszym subiektywnym odczuciu są dobre.

Ranking kosiarek akumulatorowych

Nasz top 5 kosiarek akumulatorowych otwiera Stiga Collector 132 AE. Sprawdzona marka, cicha praca silnika, niewielka waga urządzenia (niecałe 9 kg) to tylko kilka z jej licznych zalet. 

Jeśli możesz sobie pozwolić na wydanie większej kwoty na kosiarkę akumulatorową, to Twojej uwadze polecamy Makitę 2x18V 2 × 5,0Ah 46 cm. Dwa akumulatory o pojemności 5 Ah to bardzo praktyczne rozwiązanie do większych ogrodów. To urządzenie do zadań specjalnych — nie tylko kosi, ale też zbiera, tnie i mulczuje.

Masz niewielki trawnik? Przyjrzyj się zatem kosiarce Gardena PowerMax Li-40/32, która charakteryzuje się 10 poziomami cięcia, składaną rączką i niewielką wagą. Osoby użytkujące tę kosiarkę, chwalą ją za łatwość prowadzenia.

Do ogrodu o średniej powierzchni sprawdzi się doskonale kosiarka Einhell GE-CM 43 Li M Kit, 18 V. Ta wyposażona w baterię o pojemności 4 Ah kosiarka, ma aż 43 cm szerokości 

roboczej i posiada funkcję mulczowania.

Na sam już koniec chcielibyśmy polecić Ci kosiarkę BOSCH Rotak 32 LI Ergo Flex, która będzie odpowiednia do średniej wielkości trawników. Bateria o pojemności 4 Ah, składana rączka, grzebień ułatwiający koszenie trawnika przy samej krawędzi — ten model zdecydowanie jest warty uwagi.

Zdj. główne: Edwin Chen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wykorzystanie podkładek na biurko do poprawy efektywności pracy w domowym biurze
Wykorzystanie podkładek na biurko do poprawy efektywności pracy w domowym biurze
Odkryjcie, jak podkładki na biurko mogą zwiększać efektywność pracy w domowym biurze. Poznaj korzyści płynące z ich użytkowania oraz porady dotyczące wyboru idealnej podkładki dla siebie.
Wahasz się, czy kupić żaluzje? Przeczytaj o ich zaletach
Wahasz się, czy kupić żaluzje? Przeczytaj o ich zaletach
Żaluzje pełnią ważną funkcję we wnętrzu. Przeczytaj, dlaczego warto w nie zainwestować.
Aranżacje wnętrz – wybór oświetlenia na taras
Aranżacje wnętrz – wybór oświetlenia na taras
Taras to dodatkowa przestrzeń, która nie tylko łączy dom z ogrodem, ale może być również miejscem do wypoczynku, czy przyjmowania gości. Wymaga jednak odpowiedniego zaaranżowania, a jednym z najważniejszych elementów jest oświetlenie. Czym powinno się charakteryzować? Jak rozplanować oświetlenie tarasu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.
Ostatnie wpisy