Jak przechowywać narzędzia ogrodowe?

Jak przechowywać narzędzia ogrodowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Piękny i zadbany ogród wymaga korzystania z profesjonalnych urządzeń i akcesoriów, które pozwolą utrzymać atrakcyjny wygląd kwiatowych rabat, trawników, drzew i krzewów. O same narzędzia również należy zadbać we właściwy sposób i odpowiednio je przechowywać. Jakie rozwiązanie w tym przypadku sprawdzi się najlepiej i okaże się najkorzystniejszą i najbezpieczniejszą formą przechowywania narzędzi ogrodowych? Sprawdź już dziś!

Staranne oczyszczenie narzędzi ogrodowych po wykonaniu prac

Prace ogrodowe bardzo często dotyczą przekopywania i sadzenia roślin w ziemi, dlatego wszelkie wykorzystywane podczas tych czynności narzędzia, jeszcze przed schowaniem, należy dokładnie oczyścić.  To bardzo ważne, gdyż przechowywanie brudnych urządzeń i akcesoriów może przyczynić się do ich szybszego zniszczenia, stępienia lub trwałego uszkodzenia, przez co nie będą nadawać się do dalszego użytkowania. Warto o tym pamiętać nie tylko w przypadku niewielkich narzędzi takich jak sekatory czy motyczki, grabie, łopaty i węże ogrodowe, ale również dużych i profesjonalnych sprzętów, w tym kosiarek i taczek.

Idealne miejsce do przechowywania narzędzi

W celu znalezienia idealnego miejsca do przechowywania narzędzi należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę ich rodzaj, rozmiar, a także indywidualne możliwości dotyczące wolnej przestrzeni. Zwykle najlepiej w tym celu sprawdzi się garaż, jeśli nim dysponujemy. W innym przypadku świetnym rozwiązaniem będzie specjalny domek narzędziowy postawiony w ogrodzie – szeroki wybór modeli można znaleźć na stronie https://focusgarden.pl/. Gdy jednak nie mamy na tyle miejsca na działce, zawsze można zorganizować przestrzeń do przechowywania w domu. Może być to schowek lub specjalna wnęka na narzędzia bądź też odpowiednio skompletowane skrzynki, pudełka i pokrowce. 

Miejsce przechowywania narzędzi warto uzupełnić solidnymi wieszakami i uchwytami montowanymi do ściany, na których można wygodnie i bezpiecznie odwiesić sekatory, motyczki czy szpadle. W tej sposób nie zajmą wiele miejsca. W danej przestrzeni warto także wykorzystać meble do przechowywania wykonane z najwyższej jakości materiałów, z dużą liczbą praktycznych szuflad oraz półki ścienne. Wszystkie elementy wyposażenia dla ogrodnika powinny być odporne na uszkodzenia, wytrzymałe na duże obciążenia oraz łatwe w konserwacji. Ponadto istotne jest zwrócenie uwagi na warunki przechowywania, które zaleca producent danych narzędzi. Niektóre z nich nie powinny długo stać w niskiej temperaturze, szczególnie gdy mowa o modelach elektrycznych.

Dobra organizacja to podstawa!

Bardzo ważna podczas przechowywania narzędzi ogrodowych jest dobra organizacja. Mowa między innymi o zachowaniu ładu i porządku, co zwiększy komfort użytkowania urządzeń i akcesoriów, a także sprawi, że wykonywane prace będą przyjemniejsze. Warto zatem na każde narzędzie znaleźć właściwe miejsce i zawsze odkładać je dokładnie tam, co ułatwi jego znalezienie, gdy zajdzie taka potrzeba. Ponadto podczas zakupu konkretnych modeli należy zwracać uwagę na ich wielkość i poręczność, szczególnie gdy nie mamy do dyspozycji dużo przestrzeni do przechowywania.

Fot.: Gary Barnes/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jesienne róże – uprawa, nawożenie i pielęgnacja
Jesienne róże – uprawa, nawożenie i pielęgnacja
Róże to popularne rośliny, które znajdują się w prawie każdym ogrodzie. Sprawdź, jak pielęgnować i nawozić ogrodowe jesienne róże!
Gruszki – najlepsze i polecane odmiany
Gruszki – najlepsze i polecane odmiany
Lubisz grusze? Przeczytaj, jakie odmiany warto mieć w ogrodzie.
Uprawa pigwy w przydomowym ogródku
Uprawa pigwy w przydomowym ogródku
Pigwa w przydomowym ogródku może być piękną ozdobą oraz źródłem owoców świetnie nadających się na przetwory i nalewki. Zasadzenie pigwy obok własnego domu to świetny pomysł! Sprawdź jak ją uprawiać.
Ostatnie wpisy