Scrapboking i decoupage – w jaki sposób tworzyć prace z papieru?

Scrapboking i decoupage – w jaki sposób tworzyć prace z papieru?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Scrapbooking to technika ozdabiania zeszytów, notesów czy też albumów w taki sposób, aby jak najlepiej zachowywać wspomnienia, pamiątki i aby móc potem wrócić do ważnym chwil w życiu rodziny. Jest to więc technika stara jak świat, popularna w bardzo wielu krajach. Obecnie, tworzenie prac scrapbooking to także ciekawe kolaże, które powstają z wykorzystaniem dekoracyjnych papierów, wycinków z gazet, pieczątek, kredek, farb, a nawet koralików. Słowem – wszystkiego, co kojarzy się ze sztuką i pracą artystyczną. Podobnie z resztą wygląda decoupage, czyli technika operowania bardzo cienkimi warstwami nakładanego na siebie papieru zdobniczego, co ma na celu udekorowanie kartki papieru czy przedmiotu. 

Scrapbooking – co warto kupić na start? 

Odwiedzając scrapbookingowy sklep możemy być zaskoczeni wielością produktów, jakie można wykorzystać do stworzenia swoich pierwszych prac. Na stronie https://zielonekoty.pl/ warto rozpocząć od wyboru zeszytu, skoroszytu czy notesu, w którym będziemy umieszczać nasze prace. Podstawowymi elementami prac scrapbookingowych są różnego rodzaju papiery ozdobne, umieszczone na kleju lub też przygotowane pod kątem możliwości ich samodzielnego wycięcia i przyklejenia na zwykłym kleju lub też kleju na taśmie. Ozdobne papiery do tej techniki można kupić w formie bloków, niektóre z nich są tematyczne, jak np. blok florystyczny czy też blok z grafikami w stylu retro. 

W scrapbookingu pomocne będą też różnego rodzaju naklejki, które można kupować pojedynczo lub też w formie całych arkuszy. Do określenia pozostaje to, czy mają to być naklejki tematyczne, naklejki w stylu minionych czasu, a może naklejki z napisami i sentencjami, które użyjemy do naszych prac. Podczas wykonywania kolażu metodą scrapbookingu na pewno niezbędne będą nam nożyczki o niewielkich rozmiarach, które zapewnią nam precyzję cięcia. W kolejnym etapie możemy zaopatrzyć się w taśmy ozdobne typu washi lub też w stemple wraz z kolorowymi tuszami. Bardziej zaawansowanym produktem będą płytki do wykonywania złoceń, wykrojniki oraz foldery. 

Jaki asortyment czeka na miłośników techniki decoupage? 

Tutaj, sklep z decoupage przede wszystkim ma nam do zaoferowania na start różne rodzaje cienkich papierów ryżowych, serwetki w różnych wzorach i kolorach, kleje podkładowe, a także lakiery i bejce, które służą jako ostatnia warstwa wykończeniowa każdej pracy. Produktami uzupełniającymi dla każdego artysty amatora są różnego rodzaju farby, przede wszystkim akrylowe, ale też akwarele czy pisaki akwarelowe.

zdj. główne: Dobre_wzory/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Krzewy cieniolubne. Zobacz, które gatunki wolą cień
Krzewy cieniolubne. Zobacz, które gatunki wolą cień
Masz zacieniony ogród? Przeczytaj, jakie krzewy najlepiej się sprawdzą w takim ogrodzie.
Polityka ekologiczna 2030 – co warto o niej wiedzieć?
Polityka ekologiczna 2030 – co warto o niej wiedzieć?
Dbanie o środowisko to obowiązek każdego z nas. Niestety, wraz z postępem technologicznym oraz dynamicznym rozwojem przemysłu bycie eko zeszło […]
Czy altanka w małym ogrodzie jest dobrym pomysłem?
Czy altanka w małym ogrodzie jest dobrym pomysłem?
W tym artykule przedstawimy kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy ocenie, czy altanka pasuje do Twojego małego ogrodu.
Ostatnie wpisy