Kiedy wykonuje się usługi DDD?

Kiedy wykonuje się usługi DDD?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kompleksowe usługi DDD obejmują deratyzację, dezynfekcję oraz dezynsekcję. Przeczytaj, w jakich sytuacjach zwykle są przeprowadzane i na czym dokładnie polegają. 

Główny cel usług DDD

Specjalistyczne usługi, takie jak dezynfekcja, dezynsekcja czy deratyzacja pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo sanitarne różnych powierzchni. Nowoczesne metody umożliwiają ochronę obiektów przed m.in.: gryzoniami, owadami czy szkodnikami magazynowymi. Warto pamiętać o tym, że przebywanie w pomieszczeniach, wymagających oczyszczenia z grzybów, roztoczy czy różnego rodzaju insektów, może być szkodliwe dla zdrowia. 

Kto może skorzystać z usług DDD?

Z usług DDD korzystają zarówno przedsiębiorstwa,  jak i właściciele prywatni. Profesjonalna dezynfekcja ma za zadanie ograniczenie ryzyka epidemiologicznego i wyeliminowanie drobnoustrojów, takich jak bakterie, riketsje, wirusy, grzyby i ich przetrwalniki. Zazwyczaj dezynfekcji poddaje się pomieszczenia, sprzęty i narzędzia stosowane w medycynie i gastronomii, środki transportu oraz instalacje wentylacyjne i klimatyzację. Istnieją różne metody eliminowania mikroorganizmów – najczęściej stosuje się dezynfekcję termiczną, termiczno-chemiczną, chemiczną lub ozonowanie. Rodzaj i stężenie preparatu powinno zostać w każdym przypadku indywidualnie dopasowane do rodzaju powierzchni oraz występujących drobnoustrojów. Warto mieć w pamięci, że inne działania wykonuje się, gdy do użytku zostaje oddany nowy obiekt, a inne, kiedy ma się do czynienia np. z wieloletnimi zakładami przetwórczymi, fermami czy środkami do transportu odpadów komunalnych. 

Czym różni się dezynfekcja od dezynsekcji? 

Dezynfekcji nie należy mylić z zabiegiem dezynsekcji, który skupia się na wyeliminowaniu owadów latających, biegających, ich jaj oraz larw. Specjalistyczna dezynsekcja odbywa się przy użyciu metod chemicznej i biologicznej, które odznaczają się wysoką skutecznością. Zwalczanie szkodników może mieć miejsce m.in. w magazynach i sklepach spożywczych, fabrykach, domach, mieszkaniach i pomieszczeniach biurowych.

Duże znaczenie dla bezpieczeństwa sanitarnego odgrywa również deratyzacja. Gryzonie, takie jak myszy i szczury, przyczyniają się do roznoszenia groźnych chorób zakaźnych, powodują szkody gospodarcze, a także mogą przyczynić się poważnych zniszczeń instalacji elektrycznych, informatycznych, telekomunikacyjnych, sieci wodno-kanalizacyjnych oraz konstrukcji budynków. Odszczurzanie przeprowadzane jest przez profesjonalną ekipę przy użyciu środków chemicznych i fizycznych (w postaci skutecznych narzędzi i pułapek).

Fot.: Matilda Wormwood/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zamienić tradycyjny ogród na betonowe rabaty warzywne?
Czy warto zamienić tradycyjny ogród na betonowe rabaty warzywne?
Jeśli myślisz, że Twój ogród nie zapewnia warunków odpowiednich do uprawy warzyw, poznaj podwyższone rabaty z betonu, które w łatwy sposób mogą to zmienić.
Jak udekorować przestrzeń do siedzenia w Twoim ogródku?
Jak udekorować przestrzeń do siedzenia w Twoim ogródku?
W tym artykule podzielimy się kilkoma pomysłami, jak udekorować przestrzeń do siedzenia w ogrodzie, aby cieszyć się komfortem i pięknem natury.
Czy altanka w małym ogrodzie jest dobrym pomysłem?
Czy altanka w małym ogrodzie jest dobrym pomysłem?
W tym artykule przedstawimy kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy ocenie, czy altanka pasuje do Twojego małego ogrodu.
Ostatnie wpisy