Gdzie sprawdzi się przenośny generator prądu?

Gdzie sprawdzi się przenośny generator prądu?
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Funkcjonowanie dzisiejszego świata oparte jest przede wszystkim na korzystaniu z energii elektrycznej. Bez prądu nie można zrobić praktycznie nic. A zatem co możesz zrobić gdy są przerwy w dostawie prądu lub nie ma go wcale?

Dlaczego warto mieć agregat prądotwórczy?

Agregat prądotwórczy to urządzenie, które stanowi samodzielne i niezależne źródło prądu, dlatego służy do wytwarzania energii elektrycznej tam gdzie jej nie ma lub jej brakuje. Agregaty prądotwórcze mogą być użyte jako awaryjne zasilanie wszędzie tam gdzie zabraknie prądu lub w miejscu gdzie nie masz możliwości podłączenia się do zasilania sieciowego np.: na placach budowy, imprezach plenerowych itd. Agregat prądotwórczy najczęściej wykorzystywany jest na placach budowy, jednak warto mieć go też w gospodarstwie domowym. Dlaczego? Generator prądu to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku niezapowiedzianego wyłączenia zasilania energii. Agregat prądotwórczy do domu pomoże zapewnić Ci stały dostęp do energii elektrycznej dla Twoich urządzeń elektronicznych. Posiadając generator elektryczny nie musisz się obawiać, że rozmrozi Ci się Twoja zamrażarka lub przestanie działać piec z podajnikami elektrycznymi, przez co nie będzie działać ogrzewanie. Częste awarie instalacji alarmowych, komputerów czy innych urządzeń mogą nastręczyć Tobie wiele problemów, dlatego inwestycja w generator prądu będzie bardzo opłacalna. Jeśli posiadasz agregat nie musisz się martwić się konsekwencjami zaniku czy braku prądu, gdyż generator Ci go wytworzy. Jeśli kupisz sprawdzony agregat prądotwórczy do domu to żadne braki w dostawie prądu nie będą straszne.

Jakie agregaty prądotwórcze dostępne są na rynku?

W przypadku wyboru agregatu prądotwórczego musisz wziąć pod uwagę gdzie chcesz go użyć. Do domu jednorodzinnego możesz użyć dużo mniejszego generatora, jednak do zasilania budowy czy imprez plenerowych na pewno trzeba użyć agregatu o większej mocy i wydajności. Na rynku znajdziesz generatory prądotwórcze, które zasila olej napędowy bądź modele benzynowe. W ofercie sklepów znajdziesz agregaty prądotwórcze różniące się konstrukcją prądnicy czyli agregat jednofazowy lub trójfazowy. Możesz też kupić agregat z dźwiękoszczelną obudową, tłumikiem lub systemem antywibracyjnym. Taki dobry agregat prądotwórczy działa znacznie ciszej, przez co nie jest tak uciążliwy na przykład gdy musisz używać go w domkach letniskowych. Masz również możliwość zakupu agregatu, który posiada mniejszy lub większy zbiornik na paliwo, dzięki któremu agregat ma długi czas pracy. Na rynku znajdziesz mobilne agregaty, które zawsze możesz zabrać ze sobą w miejsce gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

Gdzie sprawdzi się agregat prądotwórczy trójfazowy?

Agregaty trójfazowe zapewniają zasilanie w energię elektryczną odbiorników na napięcie 400 V. Generatory trójfazowe umożliwiają zasilanie urządzeń o dużej mocy między innymi takie jak: urządzenia grzewcze, kuchnie AGD trójfazowe, przepływowe ogrzewaczy wody, maszyny budowlane, oświetlenie itp. Taki agregat idealnie sprawdzi się na budowie, na imprezach plenerowych, w warsztatach samochodowych czy gospodarstwach rolnych.

Jaki generator prądu będzie dobry do zastosowań domowych?

Agregat prądotwórczy to inaczej generator który dostarcza energię elektryczną w czasie zaniku lub awarii sieci energetycznej. Jest to bardzo przydatne urządzenie w gospodarstwie domowym. Takim generatorem możesz zasilać awaryjnie dom czy garaż samochodowy. Zatem jaki agregat prądotwórczy wybrać do awaryjnego zasilania domu? Specjaliści zalecają zakup agregatu jednofazowego, gdyż większość urządzeń domowych wymagających ciągłości zasilania to odbiorniki jednofazowe 230V. Agregat musi być wyposażony w AVR czyli automatyczną regulację napięcia. Dużą zaletą jest, gdy agregat ma rozruch elektryczny, jest cichy oraz ma 20-30% zapasu mocy. Do zastosowań domowych sprawdzą się tańsze generatory o mniejszych gabarytach i odpowiednio mniejszej mocy. Taki tanie generator prądubędzie z całą pewnością wystarczający do zasilenia Twojego domu i urządzeń które posiadasz. 

Jakie generatory prądu sprawdzą się na budowie?

W dzisiejszych czasach nie da się wybudować domu bez prądu, dlatego jeśli na budowie nie są podłączone linie energetyczne będziesz potrzebować dobrego generatora prądotwórczego. Sensownym wyborem będzie agregat trójfazowy. W przypadku agregatów trójfazowych masz możliwość podłączenia urządzeń jednofazowych oraz trójfazowych, gdyż posiada on dwa gniazda. Musisz pamiętać, że moc którą będą pobierały urządzenia z gniazd jednofazowych nie może być większa niż 60% mocy całego agregatu. Jeśli zasilasz jednocześnie obydwa gniazda trzeba obciążyć fazy w równomierny sposób. Im większa będzie budowa tym o większej mocy potrzebować będziesz agregatu. Wybierając agregat na budowę zwróć uwagę na pojemność zbiornika na paliwo, ponieważ im będzie większa tym dłuższa będzie jego praca na jednym zalaniu. Ważne jest też jakie zużycie paliwa ma dany generator oraz hałas jaki wydaje przy pracy. Zanim kupisz taki generator sprawdź dokładnie czego będziesz potrzebować.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zbiory warzyw i owoców — terminarz na cały rok
Zbiory warzyw i owoców — terminarz na cały rok
W którym miesiącu zjemy najsłodsze truskawki? Czy to możliwe, żeby zdrowe, naturalnie wyhodowane ogórki kupić już w kwietniu? Sprawdź terminarz zbioru warzyw i owoców, i miej pewność, że wybierasz najzdrowsze okazy!
Klimat na egzotyczny taras – czyli taras w egzotycznym klimacie
Klimat na egzotyczny taras – czyli taras w egzotycznym klimacie
Drewno egzotyczne to trwały i piękny materiał, który idealnie sprawdzi się na tarasie. Zobacz jak stworzyć iście egzotyczny klimat wokół domu!
Krzewy cieniolubne. Zobacz, które gatunki wolą cień
Krzewy cieniolubne. Zobacz, które gatunki wolą cień
Masz zacieniony ogród? Przeczytaj, jakie krzewy najlepiej się sprawdzą w takim ogrodzie.
Ostatnie wpisy