Czy ubezpieczenie mieszkania może objąć również ogród?

Czy ubezpieczenie mieszkania może objąć również ogród?
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Posiadanie domu z ogrodem to marzenie wielu z nas. Gdy już uda się nam osiągnąć zamierzony cel, to niestety obawiamy się, że stracimy coś, na co tak ciężko pracowaliśmy. Niekiedy jedno nieszczęście może spowodować, że stracimy dorobek naszego życia. Lepiej się przed tego rodzaju ewentualnościami zabezpieczyć. Na całe szczęście istnieje ubezpieczenie mieszkania, które chroni nasz dom, ruchomości domowe, a często także ogród. Sprawdźmy szczegóły. 

Podstawowa polisa nieruchomości

W standardowych ubezpieczeniach domów otrzymujemy zabezpieczenie murów oraz stałych elementów domu. Można się zabezpieczyć przed różnego rodzaju losowymi zdarzeniami. Mowa tutaj o takich rzeczach jak:

  • mocny deszcz; 
  • huragan; 
  • uderzenia pioruna;
  • pożary; 
  • upadki drzew. 

Czasami w szczegółach polisy znajdziemy także ubezpieczenie od zejścia lawiny, co może się wydawać nieco śmieszne, gdy mieszkamy w centrum dużego miasta, czy też nad morzem.

Właściciele domów niemałe pieniądze także włożyli w otoczenie domu, a więc w ogród. Czy w takim razie on również jest zabezpieczony przed wyżej wymienionymi zdarzeniami? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Jest to zależne od tego, czy włączyliśmy ogród do swojej polisy. Na pewno warto to zrobić. 

Szczególnie w ubezpieczeniu ogrodowym powinniśmy zabezpieczyć mienie ruchome, a także wszelkie szkody wyrządzone na skutek powodzi. Przydatne może się okazać ubezpieczenie na wypadek stłuczenia szklanych przedmiotów, czy też w razie kradzieży z włamaniem. Niestety w ogrodach często do tego typu sytuacji dochodzi.

Gdzie kupimy ubezpieczenie domu i ogrodu?

Ubezpieczenie domu z ogrodem można wykupić już w większości towarzystw ubezpieczeniowych. Nie warto jednak decydować się na pierwszą lepszą ofertę. Lepiej się nad tym dobrze zastanowić i podjąć w pełni trafną decyzję.

Ubezpieczenie domu z uwzględnieniem ogrodu można wykupić zarówno w punktach stacjonarnych firm ubezpieczeniowych, u pośredników, w sieci, czy też kontaktując się z agentem ubezpieczeniowym. Najlepiej załatwić wszelkie formalności bez wychodzenia z domu. Poświęcając dosłownie kilka minut, możemy stać się posiadaczem naprawdę cennej polisy, która okaże się pomocna, gdy coś złego się wydarzy. 

Porady dotyczące zakupu ubezpieczenia dla domu z ogrodem znajdziemy tutaj https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/gdzie-kupie-ubezpieczenie-dla-domu-z-ogrodem. Warto się z nimi zapoznać, aby podczas wyboru polisy i procesu zakupowego nie popełnić żadnego błędu. 

Czy można liczyć na wsparcie specjalistów?

Nawet decydując się na samodzielne wykupienie ubezpieczenia nieruchomości w sieci, nie zostajemy ze swoimi problemami, pytaniami, czy też wątpliwościami sami. W każdej chwili możemy liczyć na wsparcie doradców klienta, którzy nam pomogą. 

Oczywiście posiadanie stosownej przez nas wiedzy będzie dodatkowym atutem. O ubezpieczeniach warto poczytać na własną rękę. Na tym blogu https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog znajdziemy sporo cennych informacji. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka wiedza się nam przyda. 

Rynek ubezpieczeń jest dosyć specyficzny. Specjaliści zgodzą się z tym, że bardzo dużo się na nim zmienia i cały czas pojawiają się nowe zasady, warunki i oferty. Warto znać także pewne „kruczki prawne”, które informują nas także o pewnych obowiązkach. Świetnym przykładem może być obowiązek, który nakłada na nas bank w przypadku zakupu nieruchomości na kredyt hipoteczny. Wówczas nie tylko musimy przez cały okres kredytowania opłacać sobie ubezpieczenie na życie, ale także musimy przed bankiem przedstawić ubezpieczenie mieszkania/domu. Polisa musi mieć wystawioną cesję na bank, w którym kredyt został zaciągnięty. 

Jeśli nie mamy takiej wiedzy, to oczywiście przedstawiciel banku o wszystkim nas poinformuje, ale jednak warto mieć szeroką wiedzę. Wówczas jest znacznie łatwiej radzić sobie z formalnymi wymogami, czy też dokumentami. Swoją wiedzę zawsze można skonsultować ze specjalistami. Takie podejście jest na pewno bezpieczniejsze.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zainwestować w mini koparkę?
Czy warto zainwestować w mini koparkę?
Minikoparka to pojazd, bez którego nie sposób obejść się na placu budowy — to urządzenie wykorzystywane jest podczas różnorodnych prac budowlanych, od kopania do transportu materiałów.
Kwiaty ogrodowe wieloletnie zimujące w gruncie
Kwiaty ogrodowe wieloletnie zimujące w gruncie
Chcesz mieć piękny ogród? Zainspiruj się propozycjami bylin wieloletnich.
Jak zadbać o ładny trawnik pod domem?
Jak zadbać o ładny trawnik pod domem?
Dzięki naszym wskazówkom Twój trawnik będzie idealny!
Ostatnie wpisy