Kampanie Google Adwords – Twój sposób na udaną promocję!

Kampanie Google Adwords – Twój sposób na udaną promocję!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Google stworzyło potężny system reklamowy, który umożliwia tworzenie dopasowanych kampanii. Sprawdź, czym jest Google Ads i na czym polega jego skuteczność.

Google Adwords funkcjonuje obecnie pod nazwą Google Ads. To system reklamowy stworzony przez Google, najpopularniejszą wyszukiwarkę, z której korzysta 97% użytkowników internetowych. Takie zasięgi powinny być wystarczającą zachętą do tego, aby promować się w Google, wykorzystując w tym celu ich dedykowane narzędzia.

Czym wyróżnia się system reklamowy Google?

W obecnych czasach większość naszego życia toczy się w internecie. To dzięki sieci poznajemy nowych ludzi, robimy zakupy, szukamy informacji, a nawet urządzamy sobie wirtualne wycieczki. Nikogo chyba nie trzeba już przekonywać, że promowanie w sieci stało się o wiele bardziej skuteczne niż w przypadku wykorzystywania tradycyjnych sposobów reklamowania się. Kampanie Google Adwords są nie tylko skuteczne, lecz także mierzalne, co oznacza, że możemy mierzyć, sprawdzać i kontrolować efekty. Pomaga to w modyfikowaniu przekazów marketingowych i ulepszaniu ich, tak aby mogły jeszcze bardziej zainteresować odbiorców i trafić do potencjalnych klientów. System reklamowy Google jest płatny, ale koszty dopasowywujemy do bieżących możliwości, co ma szczególne znaczenie dla początkujących przedsiębiorców.

Formy reklamy w Google

System reklamowy Google Ads jest bardzo elastyczny, dzięki czemu mamy możliwość tworzenia różnych komunikatów. Możemy wykorzystywać reklamy tekstowe, zachęcające do kliknięcia w opis, reklamy graficzne, przybierające postać zdjęcia, baneru, grafiki czy gifu, reklamy produktowe, prezentujące towary wraz z ich ceną, reklamy w postaci linku, reklamy mobilne, wyświetlające się tylko na urządzeniach mobilnych, na przykład smartfonach i tabletach czy reklamy w sieci partnerów Google. Warto również promować się na platformie YouTube. Kampanie w formie wideo, które łączą dźwięk, obraz i słowo, intensywniej zapadają w pamięci odbiorców.

Kampanie tworzone w obrębie Google można wspomagać promowaniem się na innych potężnych platformach, na których znajdziemy dedykowane narzędzia ułatwiające reklamowanie się w konkretnej przestrzeni. Przykładem jest Facebook Ads. Czym jest Facebook Ads? To nic innego jak właśnie system reklamowy stworzony z myślą o najsłynniejszym portalu społecznościowym. Jego działanie jest podobne do Google Ads. Facebookowe kampanie tworzy się przy użyciu zaawansowanego algorytmu analitycznego, co wpływa na ich wydajność i skuteczność.

Zdjęcie główne: Timothy Hales Bennett/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Grill gazowy czy węglowy? Wady i zalety
Grill gazowy czy węglowy? Wady i zalety
Jaki wybrać grill — gazowy czy węglowy? Który rodzaj jest tańszy? Na którym przyrządzimy zdrowsze jedzenie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule. Sprawdź!
Dekoracje z… liści. Najciekawsze inspiracje
Dekoracje z… liści. Najciekawsze inspiracje
Wykorzystaj kolorowe jesienne liście i stwórz z nich wyjątkowe dekoracje do swojego domu. Będą prezentować się naprawdę efektownie! Przekonaj s
Piwonie w ogrodzie – wszystko co warto wiedzieć o ich sadzeniu i pielęgnacji
Piwonie w ogrodzie – wszystko co warto wiedzieć o ich sadzeniu i pielęgnacji
Piwonie to zachwycające kwiaty o wyjątkowym wyglądzie. Co więcej - przestrzegając podstawowych zasad dotyczących uprawy możesz sprawić, że będą zakwitać w Twoim ogrodzie przez najbliższe lata. Jak to osiągnąć? Poniżej garść podpowiedzi!
Ostatnie wpisy