Uprawa roślin — przydatne rozwiązania

Kwiaty
Uprawa roślin — przydatne rozwiązania
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hodowanie i uprawa roślin wcale nie musi być nudna. Możesz zrobić to w bardzo prosty, przyjemny, a zarazem efektowny sposób. Zobacz, jak uprawiać rośliny w domu, aby cieszył oko. 

Uprawa roślin na talerzu

Bardzo znaną rośliną, która uprawia się na talerzu z wilgotną watą, jest rzeżucha. Jednak istnieją inne rośliny, które pochodzą z grupy roślin pustynnych, którymi można dekorować mieszkanie w podobny sposób. Są nimi różne jerychońskie. Znać je możesz pod potoczną nazwą — zmartwychwstanki. Potrafią one przetrwać długie okresu suszy. Natrafiając na wodę, na krótko rozwijają swoje liście, aby później znowu pozornie obumrzeć. W uprawie pokojowej także wykorzystuje się ten fenomen feniksa. Zakupioną roślinę, którą najszybciej dostaniesz drogą internetową, umieszcza się w naczyniu z wodą, może być nawet gorąca. Na twoich oczach szybko pojawi się zieleń w postaci gęstych i drobnych listków. Różę jerychońską należy przetrzymać przez tydzień, aby później pozwolić jej zeschnąć na co najmniej 2-3 tygodnie. Nic innego nie jest wymagane przy jej pielęgnacji. Proces ten później powtarza się od nowa. Dzięki łatwości uprawy doskonale sprawdzi się dla dzieci.

Uprawa roślin w wazonie

W wazonie możesz trzymać nie tylko ciętą zieleń. Podobnie traktuje się jedną ze specyficznych form draceny Sandera, którą znać możesz jako Lucky Bamboo. Roślina ta przypomina bambusa i doskonale będzie prezentować się w długich i wąskich naczyniach — nie możesz jednak zapomnieć, aby były one stabilne. Postawić musisz ją w półcienistym miejscu, a wodę w wazonie musisz co jakiś czas zmieniać. Warto także dodać do niej odrobinę nawozu na przykład tego od canna, który zagwarantuje dobry rozwój roślinie. 

Uprawa roślin w słoju lub akwarium

Duży słój lub nieużywane akwarium wykorzystać możesz do stworzenia małego ogrodu, nie możesz jednak zapomnieć, aby zamontować w nim odpowiednie lampy do growboxa. Jako podłoże zaś daj wymieszaną ziemię liściową z mchem i korzeniami. Do dekoracji nadają się ozdobne figurki, kamienie, spreparowane akwarystyczne korzenie i oczywiście rośliny. W takich warunkach doskonale czuć się będzie bluszcz pospolity, ananas jadalny, storczyk, papirus zmienny, niedośpian, maranta, fittonia czy figowiec pnący. Nie możesz zapomnieć o regularnym przycinaniu roślin. Po pewnym czasie zaobserwujesz w szklanym ogrodzie powstanie mikroklimatu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Sasha Kim

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się do zrobienia pizzy?
Co przyda się do zrobienia pizzy?
Przygotowanie prawdziwej, włoskiej pizzy w domowych warunkach nie jest łatwe i wymaga odpowiedniego sprzętu. Zobacz, jakie akcesoria do kuchni przydadzą Ci się podczas przygotowywania tego uwielbianego przez wszystkich dania.
Jak wybrać odpowiedni system gromadzenia wody deszczowej dla twojego posiadłości?
Jak wybrać odpowiedni system gromadzenia wody deszczowej dla twojego posiadłości?
Sprawdź nasze praktyczne porady dotyczące wyboru systemu gromadzenia wody deszczowej odpornej na warunki atmosferyczne, które najlepiej spełnią Twoje domowe potrzeby z zakresu oszczędności i ochrony środowiska.
Nawozy – ważna pozycja na liście zakupów każdego ogrodnika
Nawozy – ważna pozycja na liście zakupów każdego ogrodnika
Dobrej jakości nawozy są niezbędne roślinom do prawidłowego wzrostu.
Ostatnie wpisy