Jakie prace wykonać w ogrodzie?

Ogród
Jakie prace wykonać w ogrodzie?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Sezon jesienno-zimowy powoli się zaczyna. Dla miłośników ogrodnictwa nie oznacza to jednak wcale rezygnacji z ich ulubionych zajęć! Jesień to czas pełen sadzenia, pielęgnacji i prac porządkowych, które z pewnością mogą przynieść Ci dużo satysfakcji. Jeśli Twoja przygoda z ogrodnictwem dopiero się zaczyna, z pewnością może Cię zaskoczyć, jak wiele jest do zrobienia w ogrodzie jesienią.

Co posadzić jesienią?

Jesień to doskonały czas na sadzenie. Wrzesień i październik są miesiącami, w czasie których możesz spokojnie zająć się sadzeniem mrozoodpornych roślin cebulkowych. Najpopularniejszymi gatunkami tego typu są: szafirek, lilia, krokus, rannik, zawilec, kosaciec żyłkowany, tulipan, przebiśnieg, cebulica, szachownica oraz narcyz. Tak naprawdę większość kwiatów, które pojawiają się jako pierwsze po ponownym nadejściu wiosny, nalezy zasadzić jesienią. Jeśli więc chcesz cieszyć się pięknym ogrodem za kilka miesięcy, nie marnuj chłodniejszych miesięcy. Pamiętaj jednak, by zwrócić uwagę na stan cebulek, które zamierzasz posadzić – nie powinny być uszkodzone, przebarwione czy przesuszone. Nie kupuj też cebulek, które zdążyły już wypuścić liście lub korzenie. Do posadzenia wybierz nasłonecznione miejsce, z którego usunąłeś chwasty. Możesz nawozić rośliny cebulkowe, ale nie musisz tego robić. Cebulki posadź piętką do domu, spulchniając ziemię dookoła. I już! Czekaj na efekty, które będą widoczne już za kilka miesięcy.

Przeorganizuj ogródek

Jesień to nie tylko czas sadzenia, ale również porządkowania i odnawiania. We wrześniu, październiku czy nawet listopadzie możesz znaleźć sporo czasu i przestrzeni, by przeorganizować swój ogródek. Warto przede wszystkim pozbierać warzywa i owoce, które się do tego nadają. Zadbaj też o zebranie nasion i odpowiednie przygotowanie ich do przechowania – być może niedługo będziesz chciał posadzić je, by ponownie cieszyć się widokiem rozwijających się roślin. Jednym ze sposobów na zmianę aranżacji Twojego ogrodu jest zadbanie o obrzeża ogrodowe, które znajdziesz na przykład na stronie: https://sammler.com.pl/. Dzięki nim Twoja przestrzeń nabierze zupełnie nowego charakteru! Możesz też zmienić miejsca grządek lub wytyczyć nowe alejki. Pamiętaj, że wszelkie zmiany warto przemyśleć, zanim postanowisz w nie zainwestować – po to, by były to decyzje podejmowane na lata, a nie miesiące.

Postaw na marzenia 

Jeśli ogród to Twoja strefa wypoczynku i relaksu, z pewnością masz marzenia, które chciałbyś zrealizować. Być może jest to przydomowy basen, oczko wodne albo drewniana altanka. Przemyśl to i podejmij decyzję – jesień może być dobrym momentem, by pozwolić sobie na popuszczenie wodzy wyobraźni i przeanalizowanie większych projektów. Skorzystaj z usług profesjonalistów, dostępnych na przykład na stronie https://www.formafabrica.com/ i stwórz doskonały projekt basenu, o którym marzysz. Poszukaj stolarza, który wykona dla Ciebie altankę do ogrodu. Pozwól sobie na przyjemności – spokojny, jesienno-ziomowy sezon jest idealnym czasem na tego typu projekty. Przygotowanie ich zazwyczaj zajmuje kilka miesięcy, a po zimie będziesz mógł przystąpić do pracy ze zdwojoną siłą i gotowym planem działania.

Zdjęcie główne: pexels.com/Gary Barnes

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Biologiczna oczyszczalnia ścieków. Jak działa?
Biologiczna oczyszczalnia ścieków. Jak działa?
Szukasz ekonomicznego i naturalnego sposobu oczyszczania ścieków? Poznaj biologiczną oczyszczalnię.
Jak przebiega montaż okien aluminiowych?
Jak przebiega montaż okien aluminiowych?
W każdym budynku okna odgrywają szczególną rolę – dostarczają światło słoneczne, ale też pozwalają na wentylację.
Aranżacja sypialni z garderobą – jak to zrobić?
Aranżacja sypialni z garderobą – jak to zrobić?
O czym należy pamiętać, gdy chce się mieć sypialnię z garderobą?
Ostatnie wpisy