Czy warto zainwestować w mini koparkę?

Czy warto zainwestować w mini koparkę?

stockcentral/elements.envato.com

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy warto zainwestować w mini koparkę?

Minikoparka to pojazd, bez którego nie sposób obejść się na placu budowy — to urządzenie wykorzystywane jest podczas różnorodnych prac budowlanych, od kopania do transportu materiałów. Jednak nie każda firma ma świadomość, że kupno takiego sprzętu może przełożyć się na sukces biznesu i zyski. W tym artykule opiszemy jakie korzyści wiążą się z zakupem minikoparki, do jakich prac można ją wykorzystać oraz opiszemy przykładowe modele.

Jakie usługi można wykonać za pomocą koparki?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto kupić taki sprzęt, to wiedz, że możesz nią świadczyć takie usługi jak:

  • kopanie i wyburzanie,
  • wykonywanie fundamentów,
  • prace ziemne,
  • załadunek i wyładunek materiałów
  • prace melioracyjne.

Zakup minikoparki a wynajem

Wynajem koparki za godzinę pracy może sięgać nawet kilkuset złotych. Na cenę wpływa lokalizacja, czas wynajmu, marka i model maszyny, dodatkowe wyposażenie, dostępność, sezonowość oraz konkurencja na rynku.

Jeśli planujemy często korzystać z minikoparki korzystniejszą opcją, będzie zakup maszyny. Co prawda, dokupienie do niej wszystkich potrzebnych elementów dodatkowych wiąże się z dużym wydatkiem. To ile kosztuje minikoparka, zależy od kilku czynników, takich jak marka, model i rozmiar maszyny, wyposażenie dodatkowe oraz rynek, na którym jesteś. Cena oscyluje od kilkunastu tysięcy do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a nawet więcej.

Cena nowej koparki może przerosnąć szczególnie nowych przedsiębiorców, ale na rynku dostępne są również używane koparki. Aczkolwiek, zanim zdecydujemy się na taki wybór, należy pamiętać o sprawdzeniu stanu technicznego maszyny, gdyż uszkodzoną koparką nie wykonamy prawidłowo zlecenia.

Na co zwrócić uwagę kupując minikoparkę?

Zanim nasz wybór padnie na konkretny model koparki, warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Waga i wielkość maszyny. Wybór odpowiedniego rozmiaru zależy od tego, do jakich zadań planujesz używać sprzętu.
  • Wydajność i moc. Moc minikoparki różni się ze względu na jej przeznaczenie, wobec czego wybierz taką, która będzie posiadać odpowiednią moc do zaplanowanej przez Ciebie pracy.
  • Maksymalna głębokość kopania. W tej sytuacji ponownie kieruj się swoimi potrzebami.
  • Jakość sprzętu. Przy zakupie zwróć uwagę na marki, które znane są ze swej solidności i produktów wysokiej jakości. Minikoparka dobrej jakości to dłuższa trwałość i mniej problemów technicznych.
  • Dodatkowe wyposażenie. Jeśli planujesz oferować różnorodne usługi, warto wybrać dodatkowe wyposażenie, które obejmuje osprzęt taki jak łyżki, młoty hydrauliczne itp.
  • Serwis koparki i dostępność części. Przed zakupem, sprawdź jeszcze, czy sprzedawca lub producent  ma dobrą obsługę serwisową i dostępność części zamiennych, gdyż utrzymanie maszyny w dobrej kondycji jest niezwykle ważne.
  • Opinie użytkowników. Dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z opiniami innych klientów danej firmy. Dzięki temu uzyskamy lepszy wgląd w doświadczenia związane z konkretnym sprzętem.
  • Cena. Jeden z najważniejszych czynników jeśli poszukujesz minikoparki. Dokładnie porównaj ceny różnych maszyn i przemyśl, na których ich cechach zależy Ci najbardziej.
Mężczyzna pracujący na koparce
Fot.: leszekglasner/elements.envato.com

Ile wynoszą średnie zarobki operatorów koparek?

Operator koparki i koparko-ładowarki jest zawodem deficytowym na rynku pracy w Polsce. Średnie wynagrodzenie operatora koparki wynosi 4 950 zł brutto, zaś w przypadku operatorów koparko-ładowarek średnie wynagrodzenie to 4 230 zł brutto. Zarobki na stanowisku operatora również będą się różnić w zależności od lokalizacji, rodzaju i ilości pracy, oraz czasu ich trwania, konkurencji w branży, a także od poziomu doświadczenia i kwalifikacji operatora koparki.

Przykładowe modele minikoparek

Na rynku dostępne są różne marki i modele koparek, poniżej prezentujemy kilka z nich.

Koparka Takeuhi TB 216 A posiada kabinę z przyciemnianymi szybami oraz wsuwaną przednią szybę. Odznacza się wysoką stabilnością dzięki hydraulicznie rozszerzanemu podwoziu od 980 do 1300 mm. Ponadto posiada długi i wysoki lemiesz, który można dostosować do szerokości podwozia, a także oferuje możliwość aż do czterech dodatkowych obwodów hydraulicznych.

Minikoparka kx18 firmy Kubota posiada silnik D902 o mocy 15,8 KM, który został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu wydajności podczas działania maszyny. Ponadto, do tego modelu wprowadzono wyposażenie mające za zadanie minimalizację wibracji, jak i ograniczenie poziomu hałasu, a przy tym spełniają wszelkie normy dotyczące emisji spalin. Dzięki temu silnik jest bardziej ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

Maszyna JCB 19C-1 to minikoparka dostępna w dwóch wariantach: w standardowej konfiguracji ( jej waga wynosi 1816 kg) oraz wariancie z dodatkowym wyposażeniem, która waży 1910 kg. Posiada gąsienice gumowe, które można hydraulicznie rozszerzać i zmniejszać, co umożliwia dopasowanie szerokości gąsienicy do skrajnie różnych warunków terenowych. JCB 19C-1 stanowi wszechstronny sprzęt dla różnych zadań budowlanych, zapewniając efektywność, wszechstronność i łatwość w eksploatacji.

Ile można zarabiać na minikoparce — podsumowanie

Zakup minikoparki i świadczenie nią różnych usług pozwala zarobić od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych na godzinę pracy. Zaś w niektórych przypadkach nawet kilka tysięcy złotych dziennie, szczególnie podczas wykonywania prac związanych z budową dróg, budynków lub innych dużych projektów budowlanych. Aczkolwiek, należy pamiętać, iż praca na takiej maszynie to również koszty: dojazdu do klienta, paliwa do koparki, a także ewentualnych napraw sprzętu, najczęściej jednak to ułamek tego, co przy pomocy takiej koparki można zarobić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie rośliny wysiewamy w lutym?
Jakie rośliny wysiewamy w lutym?
By na wiosnę mieć piękny ogród i smaczne plony, warto pilnować kalendarza. Sprawdź, jakie rośliny trzeba wysiać już w lutym!
Czy podłogę na tarasie należy konserwować przed zimą?
Czy podłogę na tarasie należy konserwować przed zimą?
Zastanawiasz się jak zabezpieczyć podłogę na tarasie? Poznaj nasze sprawdzone sposoby!
Czy warto zamienić tradycyjny ogród na betonowe rabaty warzywne?
Czy warto zamienić tradycyjny ogród na betonowe rabaty warzywne?
Jeśli myślisz, że Twój ogród nie zapewnia warunków odpowiednich do uprawy warzyw, poznaj podwyższone rabaty z betonu, które w łatwy sposób mogą to zmienić.
Ostatnie wpisy