5 najciekawszych atrakcji ogrodowych

5 najciekawszych atrakcji ogrodowych
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Lato to czas, kiedy najwięcej czasu spędzamy w ogrodzie. Piękna pogoda i wysokie temperatury sprawiają, że to właśnie wśród zieleni najprzyjemniej upływają dni. Jakie elementy sprawiają, że ogród jest ciekawy i atrakcyjny? Co ozdobi ogród, a przy okazji umili przebywanie wśród przyrody? Podpowiadamy! 

Oczko wodne

Rybki w oczku wodnym to piękna ozdoba i atrakcja w ogrodzie. Wymaga to co prawda trochę pracy i wysiłku, ale zdecydowanie się on opłaca. W oczku wystarczy dobra pompa i filtr, by było ono właściwie samowystarczalne. Stabilny cykl azotowy to podstawa, jeśli chodzi o utrzymywanie czystości w zbiorniku wodnym. Jest to też bezpieczne środowisko dla ryb, ponieważ dzięki cyklowi azotowemu zanieczyszczenia produkowane przez ryby rozkładane są na nietoksyczne związki. Praca przy oczku obejmuje przede wszystkim oczyszczanie go z liści i gałęzi, które wpadają do wody oraz karmienie ryb. Najtrudniejsze i najdroższe są początki. Dodatkową atrakcją przy oczku wodnym może być wodospad, który dodatkowo uatrakcyjni oczko i sprawi, że ogród stanie się jeszcze piękniejszy.

oczko wodne
Photo by Jonathan Newton/The Washington Post via Getty Images

Basen

Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, ogromną atrakcją w ogrodzie jest basen. W upalne dni można się w nim schłodzić, urządzić świetną imprezę w amerykańskim stylu oraz zrelaksować się po długim dniu. Basen jest dość drogi w utrzymaniu, ponieważ, by woda w nim była czysta i bezpieczna dla ludzi, konieczne jest regularne dodawanie do niej środków, na przykład chloru. Dodatkowo należy oczyszczać basen z liści, gałęzi, utopionych owadów oraz innych zanieczyszczeń. Samo założenie basenu to również koszt kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Do tej jednorazowej inwestycji należy doliczyć także koszt wody do napełnienia zbiornika oraz prąd, który pobiera pompa filtrująca. 

dziecko w basenie
Photo by Robin Utrecht/SOPA Images/LightRocket via Getty Images

Jacuzzi

Jacuzzi to także fantastyczna atrakcja w ogrodzie. Chociaż ciepła woda nie przyniesie ulgi w upalny dzień, to na pewno nie przeszkadza w odpoczynku. Masujące ciało bąbelki sprzyjają relaksowi i są wyjątkowo przyjemnym sposobem na zakończenie dnia. Wieczór spędzony w jacuzzi z lampką wina to marzenie wszystkich tych, którzy kochają luksus. Koszt takiej atrakcji w ogrodzie to kilka, nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od modelu i rozmiaru zbiornika. Do tego kosztu należy doliczyć jeszcze rachunki za wodę i prąd, oraz środki utrzymujące wodę w czystości. Jest to zdecydowanie luksusowy dodatek do ogrodu, jednak warto zainwestować tę sumę w swój komfort i trochę się rozpieścić.

Trampolina

Z nieco tańszych atrakcji ogrodowych, warto zastanowić się nad trampoliną. Kojarzy się ona co prawda z dziećmi i owszem, to najmłodsi najbardziej ucieszą się z tego akcesorium, jednak dorośli też na tym skorzystają. W każdym z nas drzemie dziecko, które ucieszy się z zabawy na trampolinie. To także dobra okazja do treningu, ponieważ podczas skakania na trampolinie angażuje się wiele partii mięśni na raz. Jeśli chcesz dać godziny radości swoim dzieciom, a sobie dużo spokoju i okazję do poćwiczenia, postaw w ogrodzie trampolinę.

Rabaty z kwiatami

Wspaniałą ozdobą ogrodu, która nie kosztuje prawie nic, są rabaty obsadzone kolorowymi kwiatami. Nasiona i cebulki kwiatów oraz roślin, kosztują kilka złotych, ale największą inwestycją w piękny, zadbany i kolorowy ogród jest czas oraz praca. Nie da się wyhodować kwiatów bez wysiłku i cierpliwości. Jeśli lubisz prace ogrodowe i relaksuje Cię to, taka ozdoba będzie piękna i da Ci ogromną satysfakcję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie prace wykonać w gospodarstwie rolnym?
Jakie prace wykonać w gospodarstwie rolnym?
Chcesz pracować w gospodarstwie rolnym? Zobacz, jakie czynności należy tam wykonać.
Jak reklamować usługi ogrodnicze w Internecie?
Jak reklamować usługi ogrodnicze w Internecie?
W dobie cyfrowej reklama usług ogrodniczych przenosi się do Internetu, oferując przedsiębiorcom nowe możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.
Płytki łazienkowe na podłogę – trendy 2024
Płytki łazienkowe na podłogę – trendy 2024
Przeczytaj tekst i zobacz, na które płytki łazienkowe podłogowe warto zdecydować się w 2024 roku!
Ostatnie wpisy