Roboty koszące Robolinho® – oszczędność czasu w sezonie

Roboty koszące Robolinho® – oszczędność czasu w sezonie
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Inteligentne urządzenia przejmują coraz więcej obowiązków domowych. Wiele automatycznych akcesoriów, takich jak automatyczne systemy nawadniające czy lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną, stało się już standardem w wielu ogrodach. Roboty koszące to kolejne urządzenie, które samodzielnie zadba o nasz ogród. To praktyczne maszyny koszące, które podbiły serca wielu ogrodników.  

Wygoda i prostota

Robot koszący jest uniwersalną maszyną, którą można indywidualnie dobrać, uwzględniając wielkość i poziom skomplikowania posiadanego ogrodu. Firma AL-KO oferuje szeroką gamę robotów koszących Robolinho®, spośród których wybierzemy robota zarówno do dużego, jak i małego ogrodu. Pracę robota można z łatwością zaplanować za pośrednictwem aplikacji i cyfrowych asystentów głosowych. 

– Największą zaletą robotów koszących jest fakt, że sposób ich pracy zdejmuje z właściciela jakikolwiek obowiązek dbania o trawnik w trakcie sezonu. Roboty koszące Robolinho® pracując regularnie, każdorazowo przycinają jedynie milimetry trawy, która opadając między źdźbła trawnika stanowi naturalny nawóz. Dzięki temu nie musimy kosić ani zbierać ściętej trawy, a zaoszczędzony w ten sposób czas możemy przeznaczyć na odpoczynek lub rozwijanie swoich pasji – mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

robot koszący na tle pary grającej w badmintona
Photo from AL-KO

Automatyczna praca 

Robolinho® współpracuje z cyfrowymi asystentami głosowymi Amazon Alexa oraz Google Home. Jest także kompatybilny z systemem integracji IFTTT, który pozwala w pełni wykorzystać potencjał urządzenia i samodzielnie zautomatyzować jego pracę. Za pomocą aplikacji można ustalić pory pracy robota. Integracja z serwisem meteorologicznym powiąże pracę Robolinho® z warunkami atmosferycznymi. Na przykład po otrzymaniu informacji o opadach deszczu, robot zawiesi pracę i wróci do stacji bazowej. Możliwa jest również synchronizacja z systemem nawadniania, tak, aby robot nie kosił podczas podlewania.   Po zakończeniu koszenia robot automatycznie wróci do stacji bazowej, aby naładować akumulatory.  

Roboty koszące Robolinho® mogą pracować w ogrodach od 300 do nawet 2000 m2. Bez trudu pokonują wzniesienia w ogrodach do nawet 45%. Poza tym są bardzo ciche. Ich praca emituje dźwięk o natężeniu jedynie 60 dB, jest to odpowiednik cicho włączonego telewizora. Dzięki temu roboty koszące AL-KO bez problemu mogą pracować w nocy, nie przeszkadzając sąsiadom i mieszkańcom w spokojnym śnie. Roboty posiadają także ochronę antykradzieżową. Robolinho® zabezpieczony jest kodem PIN, a próba jego podniesienia włącza alarm antykradzieżowy, który skutecznie zniechęci potencjalnego złodzieja przed kradzieżą.

mówi Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy AL-KO Kober Sp. z o.o.

EKO perspektywa 

Zamiana klasycznej kosiarki na robota koszącego Robolinho® to pewne korzyści, zarówno dla użytkownika, jak i środowiska naturalnego. Roboty Robolinho® są zasilane wyłącznie energią słoneczną, przez co nie zanieczyszczają powietrza szkodliwymi związkami, a ich praca jest o wiele cichsza niż urządzeń spalinowych. Robot może mieć również pozytywny wpływ na stan trawnika. Dzięki zastosowaniu opatentowanego przez AL-KO systemu podwójnego cięcia trawa jest idealnie przycięta, a powstałe mikrościnki użyźniają trawnik, będąc naturalnym nawozem. Robolinho® można personalizować, przez nadanie mu imienia w aplikacji,  a do stacji można dokupić dodatkowe akcesoria, na przykład zadaszenie, które ochroni robota przed wpływem warunków pogodowych oraz promieniowaniem UV.

Źródło: centrum prasowe www.al-ko.com.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak korzystać z biopaliw w domu dla efektywnego i ekologicznego ogrzewania?
Jak korzystać z biopaliw w domu dla efektywnego i ekologicznego ogrzewania?
Odkryj zalety korzystania z biopaliw w domu! Nasz artykuł pomoże Ci zrozumieć, jak efektywnie i ekologicznie ogrzewać swoje cztery kąty.
Elegancja i funkcjonalność kuchni z wykorzystaniem ciemnych elementów – przegląd najnowszych trendów
Elegancja i funkcjonalność kuchni z wykorzystaniem ciemnych elementów – przegląd najnowszych trendów
Odkryj sekrety wykorzystania ciemnych elementów w projektowaniu kuchni. Poruszamy najnowsze trendy, skupiając się na elegancji i funkcjonalności.
Czym są lampy najazdowe i jakie jest ich zastosowanie?
Czym są lampy najazdowe i jakie jest ich zastosowanie?
Wybierz lampy najazdowe, które spełnią Twoje oczekiwania i umożliwią skuteczne i efektywne oświetlenie w różnych sytuacjach.
Ostatnie wpisy