Pomysły na modne dekoracje świąteczne

Pomysły na modne dekoracje świąteczne

Materiał Partnera

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Święta to szczególny czas, w którym panuje niepowtarzalna atmosfera. Wprowadza w radosny nastrój, a jednocześnie mamy wrażenie, że dookoła nas dzieje się coś wręcz magicznego. Jednak aby ta niecodzienna atmosfera faktycznie mogła być wokół nas, sami również musimy trochę zadbać o jej stworzenie. Jak się okazuje, może to być łatwiejsze, niż byśmy podejrzewali!

Jakie rozwiązania możesz wykorzystać?

Nie ma znaczenia czy lubisz własnoręcznie wykonane dekoracje, czy może wolisz iść do sklepu i kupić coś gotowego. W każdym z tych przypadków musisz się zastanowić, jakie rozwiązania chcesz wprowadzić w swoim domu. Możesz zadbać, aby na Twoim stole pojawił się stroik z żywych i pachnących gałązek, który będzie przystrojony wstążeczkami, szyszkami i plasterkami pomarańczy. 

Dodatkowo jako dekoracje świąteczne możesz wykorzystać świeczki, które będą wydzielały zapach kojarzący się ze świętami. Mogą to być proste rozwiązania, które na pierwszy rzut oka nie będą się wyróżniać lub takie, które kształtem będą nawiązywały do świątecznej tematyki. Warto też zdecydować się na świecznik ozdobiony świątecznymi motywami.

Wiele rzeczy możesz wykonać samodzielnie

Własnoręcznie wykonane ozdoby są niepowtarzalne, a jeśli do ich wykonania zaangażujesz dzieci, dodatkowo stworzysz przestrzeń do rozmów – m.in. o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Najmłodsi świetnie poradzą sobie z girlandą wykonaną z papieru. Może ona zostać urozmaicona niewielkimi ozdobami w kształcie prezentów, choinek, płatków śniegu czy bałwanków. Taki element powieszony na oknie czy przy kominku, stanie się wspaniałą, świąteczną dekoracją. W ten sam sposób możesz wykonać z dziećmi łańcuchy na choinkę, jak również bombki, które będą miały na niej zawisnąć. 

Sporym zainteresowaniem cieszą się kalendarze adwentowe wykonane z filcu albo gałązki i papierowych torebek. Możesz w nich schować drobne upominki i zadania do wykonania, co będzie alternatywą dla tradycyjnych kalendarzy kryjących czekoladki. Jeśli masz dostatecznie dużo czasu, możesz wraz z dziećmi stworzyć wianki z gałązek i suszonych owoców, jak również szablony świąteczne, które będą zdobiły okna.

Gotowe propozycje też są piękne!

Nie każdy czuje się dobrze przy pracach manualnych, a zmuszanie się do czegoś, co nie sprawia nam przyjemności, przyniesie odwrotny rezultat. Dlatego, jeśli nie lubisz takich prac – wybierz gotowe dekoracje na święta. Mogą to być bombki, łańcuchy i wieńce, ale też po prostu tematyczna poduszka czy koc, utrzymane w odpowiedniej stylistyce.

Dodatkowo atmosferę możesz podkreślić też poprzez kubek, sweter czy kapcie. Nawet tutaj możesz zaangażować dzieci, bo choć nie będziesz z nimi przygotowywać własnoręcznych ozdób, to możesz je zaangażować w proces ich wybierania. Kto wie, może Twoja pociecha zwróci uwagę na dekorację, którą Ty wcześniej przeoczyłeś? Warto pamiętać, że takie dekoracje mogą być niewielkich rozmiarów. Najważniejsze, żeby Ci się podobały.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przesadzanie roślin doniczkowych krok po kroku
Przesadzanie roślin doniczkowych krok po kroku
Sprawdź, jak przesadzić rośliny doniczkowe. Ten zabieg to podstawa ich pielęgnacji!
Meble gastronomiczne w profesjonalnej kuchni – czy muszą być wykonane ze stali nierdzewnej?
Meble gastronomiczne w profesjonalnej kuchni – czy muszą być wykonane ze stali nierdzewnej?
Zastanówmy się nad tym, czy meble ze stali nierdzewnej to najlepszy możliwy wybór w profesjonalnej kuchni.
Przygotuje się do letniego grillowania
Przygotuje się do letniego grillowania
Sezon grillowy nastąpi niebawem. Nie zwlekaj z przygotowaniami do ostatniej chwili. Unikniesz niepożądanych niespodzianek. Rzeczy, które trzeba sprawdzić i przygotować, jest sporo.
Ostatnie wpisy