Baseny ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?

Baseny ogrodowe – co warto o nich wiedzieć?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiosna to idealny czas na zaprojektowanie własnego ogrodu. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na nasze indywidualne potrzeby i umiejętności ogrodnicze. Dostosujmy roślinność oraz aranżację ogrodu do naszego stylu życia oraz umiejętności pielęgnacji roślin i ilości wolnego czasu.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jak zorganizować sobie przydomowy ogród
  • na co zwracać uwagę wybierając baseny ogrodowe

W zależności od tego jaką mamy powierzchnię ogrodu możemy zaplanować w nim różne strefy, na przykład strefę relaksu, warzywnik, strefę zabaw dla dzieci, strefę dla zwierząt domowych, a także elementy małej architektury takie jak altana ogrodowa czy basen ogrodowy.

Basen ogrodowy i aranżacja ogrodu

Aranżując ogród bierzmy pod uwagę ukształtowanie terenu, rodzaj roślinności jaka najlepiej przyjmie się na danym terenie, wielkość ogrodu oraz wspomniane już wcześniej nasze potrzeby. Dzięki temu zaplanujemy idealną przestrzeń zieloną w której będziemy czuli się doskonale, a pielęgnacja ogrodu nie będzie spędzała nam snu z powiek. Poprośmy architekta zieleni o zaplanowanie każdego centymetra ogrodu w taki sposób, byśmy potem nie żałowali, że mamy ten ogród. Ma on nam sprawiać przyjemność, także ta część dotycząca pielęgnacji oraz uprawiania i utrzymywanie roślin o każdej porze roku. Warto też pomyśleć o dobrym nawodnieniu ogrodu. Przy tej okazji można to połączyć z planowaniem ogrodowego basenu.

Baseny ogrodowe – na co zwrócić uwagę?

Basen ogrodowy może mieć różny kształt oraz powierzchnię. Do wyboru mamy różne baseny ogrodowe: baseny stelażowe, baseny rozporowe, dmuchane baseny ogrodowe. Może być basenem wolno stojącym, a także basenem wkomponowanym pod dachem w ogród zimowy. Rodzaj oraz sposób uzdatniania i filtrowania będzie zależny od tego, jaką technikę i sprzęt wybierzemy. Warto to omówić z architektem planującym nam basen w ogrodzie. Pamiętajmy też, że niecka basenowa musi zostać wykonana na odpowiedniej głębokości i odpowiednio przygotowana pod stelaż basenowy. Drugą kwestią jest doprowadzenie odpowiednich systemów do uzdatniania oraz wymiany wody. To także warto przeanalizować z architektem zieleni. Nie we wszystkich ogrodach uda nam się to w pełni wykonać. W niektórych przypadkach może okazać się, że baseny ogrodowe stelażowe nie nadają się do zamontowania w naszym ogrodzie i trzeba pomyśleć o basenie rozporowym, dmuchanym lub czymś zupełnie innym, na przykład jacuzzi. W obu tych przypadkach architekt zieleni doradzi nam jaka nowoczesna technika spełni nasze marzenia i pozwoli posiadać basen ogrodowy bądź jacuzzi.

Jeżeli nie wiemy na co się zdecydować z pewnością warto zainteresować się ofertą firm z kategorii baseny ogrodowe. Renomowany producent basenów ogrodowych poza tym, że posiada bogatą ofertę basenów ogrodowych (w tym baseny dmuchane) doradzi nam jaki basen stelażowy lub basen rozporowy będzie odpowiedni dla naszego ogrodu. 

Pamiętajmy, że planowanie basenu ogrodowego warto wykonać jeszcze przed posadzeniem samej roślinności w momencie, kiedy planujemy poszczególne strefy ogrodowe. To znacznie ułatwi nam wykonywanie prac i pozwoli szybciej doprowadzić ogród do stanu użytkowania i cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu we własnym ogrodzie.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaką farbę wybrać do pomalowania ogrodzenia
Jaką farbę wybrać do pomalowania ogrodzenia
Czym więc pomalować ogrodzenie, jaka farba do ogrodzeń będzie najlepsza i jak pomalować ogrodzenie krok po kroku?
Insektycydy – środki owadobójcze. Zastosowanie i ciekawostki
Insektycydy – środki owadobójcze. Zastosowanie i ciekawostki
Czym są insekcydy i jakie mają właściwości? Kiedy i jak je stosować, aby skutecznie pozbyć się szkodników na swoich uprawach? Czytaj więcej!
Sekrety pielęgnacji roślin wiosną
Sekrety pielęgnacji roślin wiosną
Odkryj najlepsze metody pielęgnacji roślin w okresie wiosennym, by cieszyć się ich zdrowym wyglądem i obfitym kwitnieniem.
Ostatnie wpisy